Skocz do zawartości

Spór na Allegro


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy wystąpić w allegro o zwrot prowizji, kupujący będzie musiał się wytłumaczyć, jeśli się nie wytłumaczy, to allegro zwraca prowizje i daje jedno z trzech ostrzeżeń, a później wylot ;]

Racja warto takich tępić, też raz miałem podobną sytuacje, dobrze, że chociaż pieniądze zwrócił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłem aukcję opisaną jako "aukcja specjalna dla...." z baaardzo atrakcyjna Kup Teraz (ominięcie prowizji), a w opisie podana jest cena normalna (handlowa) przedmiotu, to jeśli kliknę KT to sprzedawca ma obowiązek mi sprzedać?

 

O tak jest:

 

"Osoba kupująca zobowiazuje sie do zaplacenia 200 zł + koszt wysylki." Wiążące?

 

Z tego co wiem wiążąca jest cena Kup Teraz, cena którą ktoś pisze sobie w opisie aukcji nie ma żadnego znaczenia. Przynajmniej tak było jakieś 2 lata temu, myślę, że przez ten czas się to nie zmieniło.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jeśli koleś na allegro sprzedał mi piracką płytę... ewidentnie pudełko za 10 gr niedomykające się i nadruk na płycie który ma brak i odłazi, więc to nie może być oryginał. Mam prawo do zwrotu? Albo jesli nie będzie chciał zwrócić pieniędzy to jak zgłoszę sprawę do allegro to coś zrobią czy jestem do tyłu o tą kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można sprzedawać piratów na allegro. Zostałeś oszukany. Ja na Twoim miejscu napisałbym o tym sprzedającemu, że jak nie zwraca kasy to idziesz na policję i będzie miał z tego powodu może nawet rewizję i przechlapane za sprzedaż piratów (pewnie przesada, ale można w mejlu tak napisać dla lepszego skutku :) )

A co allegro zrobi? Możesz spór zgłaszać itp, ale przewiduję, że bez udania się na komendę to raczej samo allegro nic nie zrobi.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;) Na razie napisałem do Niego, że widzę, że to pirat nawet mam zdjęcia na dowód i proszę o zwrot pieniędzy. Jak nie poskutkuję to postraszę policją. Jak bedzie trzeba to pójdę. :) Gdyby to było 10 zł... ale nie 50 zł za pirata...

 

Pany, koleś napisał mi, żebym mu odesłał płytę. On ją obejrzy i zrobi zwrot. Nie mam chyba obowiązku odsyłać mu płyty? Podał jeszcze adres kuzyna, u którego wtedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, podałem mu już numer konta do zwrotu kasy. ;) Uważa, iż płyta jest oryginalna i pochodzi z Anglii (kupił na ebayu). Tylko nie wiem jakim cudem kupił za tyle, żeby jeszcze zarobić skoro tam płyta kosztuje po 13-15 funtów plus przesyłka... A płytę Madonny nową zachodnie wydanie sprzedaje po 13 zł. Ha ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności