Skocz do zawartości

Sony Mdr-ex71sl Vs Koss The Plug


ReGie

Rekomendowane odpowiedzi

Cosik mi sie wydaje ze beda takie jak moje, czyli kolory amienione miejscami.

Zastanawia mnie czy te kolory oznaczaja wersje, bo oprocz wersji z przyciskiem wyciszajacym jest jeszcze starsza w ktorych  kanal wewnatrz gabki nie byl odlaczany.

ReGie mółbyś coś napisać o tych wersjach i kolorkach. Moje Plugi są fioletowo-srebrne a a necie widziałem zółto-niebieskie z pokrowcem. Jaka jest między nimi różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cosik mi sie wydaje ze beda takie jak moje, czyli kolory amienione miejscami.

Zastanawia mnie czy te kolory oznaczaja wersje, bo oprocz wersji z przyciskiem wyciszajacym jest jeszcze starsza w ktorych  kanal wewnatrz gabki nie byl odlaczany.

ReGie mółbyś coś napisać o tych wersjach i kolorkach. Moje Plugi są fioletowo-srebrne a a necie widziałem zółto-niebieskie z pokrowcem. Jaka jest między nimi różnica?

koss10.jpg

 

To sa starsze pugi w ktorych obudowa i kanal stanowily calosc.

W nowszych kanal jest krociutki a na niego zaklada sie taka gumowa przedluzke.

shure_plugs4.jpg

w tym przypadku ktos pod ta gumowa przedluzke ktos docisnal gabke, ktora ma teoretycznie poprawiac dzwiek. ;)

 

jak szukalem obrazkow to trafilem na ciekawy mod (sory ze nie ocenzurowalem tla :lol:)

040113_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zatyczki z tego najnizszego zdjecia wydaja mi sie nie praktyczne, poniewaz obudowa Plugow jest na tyle duza ze nie bedzie wchodzic gleboko do ucha a tym samym moze byc niemozliwym prawidlowe dobre ulokowanie samych zatyczek w uchu wlasciwym <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te z najniższego zdjęcia. Znaczy, żę kupiłem dobre. A można dokupić do nich jakiś maly pokrowiec taki jak przy Portach, czy może nie jest on potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te z najniższego zdjęcia. Znaczy, żę kupiłem dobre. A można dokupić do nich jakiś maly pokrowiec taki jak przy Portach, czy może nie jest on potrzebny?

Wszystko zalezy od gustu, ja zadnego pokrowca nie potrzebuje, a jakbym potrzebowal to bym sobie sam zrobil a nie kupil. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ReGie kupilem sobie te słuchawki KOSS the plug i mam pytanie a propo tych "wyciszaczy" ktore sam kupileś.. gdzie moge kupić takie silikonowe tu u nas w kraju?? jakś strona?? może allegro?? Gdzie tego szukać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze poszukac takich korkow w sklepach z sprzetem wodnym. Jedne z moich koreczkow sa przeznaczone dla plywakow.

A tak swoja droga to i tak z nich nie korzystam, jedne skaszanilem, a drugie dalej maja za mala dziurke :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z oryginalnych.

Sa wygodniejsze ale problem w tym ze w jednych zrobilem krzywo dziurke i sie do niczego nie nadawaly, a drugie sa chyba niezniszczalne i nie moge na tyle powiekszyc dziurki aby nie tlumily dzwieku. :(

Probowalem juz je rozwiercac i topic ale to na nic. A tak cieniutkiego pilnika to ja nie mam na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja szykuje się przetestować takie... http://allegro.pl/show_item.php?item=38353452

ReGie podał kiedyś stronkę zagraniczną na kórej były KOSS-y z takimi koreczkami, spodobały mi się i postanowiłem je przetestować B)

 

Mam jeszcze pytanie....jaką głośność ustawiacie w playerku jak używacie KOSS-ów???

Np.mi przy minimalnie ustawinym Eqalizerku wystarczy 13-17, od kiedy mam iRiviera nigdy nie doszedłem do 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja szykuje się przetestować takie... http://allegro.pl/show_item.php?item=38353452

ReGie podał kiedyś stronkę zagraniczną na kórej były KOSS-y z takimi koreczkami, spodobały mi się i postanowiłem je przetestować B)

 

Mam jeszcze pytanie....jaką głośność ustawiacie w playerku jak używacie KOSS-ów???

Np.mi przy minimalnie ustawinym Eqalizerku wystarczy 13-17, od kiedy mam iRiviera nigdy nie doszedłem do 25

Przewaznie ok 17-20.

25 albo i wiecej w extramalnie glosnych warunkach (np. koszenie trawy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham od 25 do 32-34 w ifp-599 a w H-140 podobnie z dominacja tych wyzszych wartosci  ;)

Oliver; 32-34 to jest glosnosc z jaka sluchasz na E3????????

 

Ja nie moge wyjsc poza granice 20 (22 to byl maximum na jednym cichszym kawalku), bo mi juz mozg podskakuje :-)

 

Owszem, z Porta Pro dochodze czasem do 40 (iHP 140), ale powyzej 20 juz jest to niemozliwe na E3.

 

Moze powinienes pojsc do audiologa i zbadac sluch (serio). Z Shure'ami nie warto przesadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe ale to jest jak z nalogiem. Lubie glosniej posluchac i trudno mi z tego zrezygnowac - dodam ze sluch mam nadwyraz dobry, slysze dzwieki ktorych inni nie slysza i smieja sie ze mnie ze slysze co nikt z mojego otoczenia nie slyszy - wychodze na "innego" :)

 

Dla mnie 20-22 to jest minimum ponizej ktorego nie schodze bo nie odczuwam wtedy doznan przyjemnosci plynacych ze sluchania muzyki.

 

Ale nie lekcewaze Twojej opini bo z teoretycznego punktu widzenia jest ona jak najbardziej na miejscu i jest sluszna. Pewnie jak znajde czas przejde zbadac sobie sluch. Juz kiedys nawet przechodzilem obok gabinetu gdzie pisalo ze za darmo wykonuja badanie sluchu ale jakos nie mielem ochoty.....

 

W nowy rok wiec wchodze z nowym postanowieniem - zbadac sluch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 20-22 to jest minimum ponizej ktorego nie schodze bo nie odczuwam wtedy doznan przyjemnosci plynacych ze sluchania muzyki.

Popieram Cie Oliver27 - ja co prawda na Sennheiserach HD280 Pro słucham muzyki na 20 i raczej nie przekraczam tej granicy, to jednak w przypadku słuchawek zamkniętych jest to raczej za głośno ... cóż z tego, że za głośno, skoro dopiero od 17-18 słychać pełną "głębię" muzyki, jej wielopłaszczyznowość i wrażenie to pogłębia się wraz ze wzrostem głośności :).

 

Pozdrawiam wszystkich melomanów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzis dostalem juz plugi, z wkladaniem nie jest tak zle, radze sobie w 4 sekundy :) Potem juz pewnie siedza w uszach. Dzwiek rzeczywiscie deczko zbasowany, ale zauwazylem, ze jak przydkam te zewnetrzne otworki w obudowie lekko palcem, to to cale basowe podbarwienie ulega zmniejszeniu, i wybija sie srednica. Moze jakby zakleic je jakims kawalkiem folii, np takiej jak na wyswietlaczach komórek, to by bylo lepiej? Nie slucham bum bum tylko metalu/instrumentalnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności