Skocz do zawartości

Sony Mdr-ex71sl Vs Koss The Plug


ReGie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam jeszcze jedno pytanie. Przeczesalem forum (calkiem dokladnie- oczywiscie w miare mozliwosci) w poszukiwaniu mozliwych modyfikacji kossow the plugów.I owszem odnalazłem sporo opcji lecz mnie interesuje konkretnie zastapienie gabek silikonami od soniaczy ex51a na takie rozwiazanie sie nie natknelem. Jezeli ktos mógłby mi pomoc bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Przeczesalem forum (calkiem dokladnie- oczywiscie w miare mozliwosci) w poszukiwaniu mozliwych modyfikacji kossow the plugów.I owszem odnalazłem sporo opcji lecz mnie interesuje konkretnie zastapienie gabek silikonami od soniaczy ex51a na takie rozwiazanie sie nie natknelem. Jezeli ktos mógłby mi pomoc bylbym wdzieczny.

Bo takiego na 99% nie ma? :P

 

Jest za to inne rozwiązanie - tri-flange sleeves od Shurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Przeczesalem forum (calkiem dokladnie- oczywiscie w miare mozliwosci) w poszukiwaniu mozliwych modyfikacji kossow the plugów.I owszem odnalazłem sporo opcji lecz mnie interesuje konkretnie zastapienie gabek silikonami od soniaczy ex51a na takie rozwiazanie sie nie natknelem. Jezeli ktos mógłby mi pomoc bylbym wdzieczny.

Bo takiego na 99% nie ma? :P

 

Jest za to inne rozwiązanie - tri-flange sleeves od Shurów.

Gumki z soniaczkow maja za duzy otwor i raczej ciezko je przytwierdzic do kossow.

Oprocz tri-flange mozesz uzyc tez zwyklych silikonek z shurow.... (tak jak ja, efekt mozesz zobaczyc klikajac na link w mojej sygnaturce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jak juz cos takiego nastapi to jak sobie z tym poradzic?da rade to jakos naprawic?nie wiem np przemontowanie glosniczkow na nowy kabel z dobra oslonka?a moze jakos inaczej?

 

Jeszcze nie mam słuchawek ale wydaje mi się że jak już sie bedzie rozwalał kabel to chyba mozna dać takie rurki na niego później lekko nad świeczką żeby sie podtopiły (te rurki) i uzyskuje sie kabelek....a takie rurki są w sklepach.Nie dało by sie ???? zamiast nowego kabla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jak juz cos takiego nastapi to jak sobie z tym poradzic?da rade to jakos naprawic?nie wiem np przemontowanie glosniczkow na nowy kabel z dobra oslonka?a moze jakos inaczej?

 

Jeszcze nie mam słuchawek ale wydaje mi się że jak już sie bedzie rozwalał kabel to chyba mozna dać takie rurki na niego później lekko nad świeczką żeby sie podtopiły (te rurki) i uzyskuje sie kabelek....a takie rurki są w sklepach.Nie dało by sie ???? zamiast nowego kabla ...

Koszulki termokurczliwe będą za sztywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, tym razem sam mogłem sobie przetestować EX71 vs The Plug.

 

The Plug jest 3x tańszy - i jak na swoją cenę nie brzmi tak znowu fatalnie, ale do EX71 nie ma startu - IMO.

 

wygoda - bez porównania. w EX71 zastosowano nowatorską technologię Włóż-W-Ucho-I-Zapomnij :) to jest to. w Plugach - nie wiem o co chodzi. co chwila się luzują i wypadają z uszu. nawet nie ma mowy żeby w nich biegać.

 

brzmienie EX: 3 rzeczy: wymagają wygrzania, na świerzo brzmiały lipnie, po 10h słuchania - o niebo lepiej. bas: potężny, potworny, przebija Plugi. góra - precyzyjna, nie daje się przywalić basem jak ma to miejsce w Plugach. mam wrażenie, że Plugi w ogóle nie mają czegoś takiego jak wysokie tony :) co do średnicy - przy tak potężnym basie i ostrej górze - średnica radzi sobie zadziwiająco dobrze. słychać wszystko co trzeba, a jak komuś środeczka minimalnie zabraknie, zawsze może sobie dodać na EQ, dosłownie wystarczy max 3dB żeby środek wyszedł na pierwszy plan. wracając do basu - przebija plugi także w tym, że bas EX-ów brzmi tylko wtedy kiedy rzeczywiście znajduje się w utworze, a nie tak jak w Plugach - non stop i wszędzie.

 

kolejna sprawa - wydawało mi się, że MX550 miały nieznacznie lepszą górę. no ale wydawało mi się tak przed wygrzaniem EX-ów. po wygrzaniu i osłuchaniu EX-ów podłączyłem dla porównania MX550. jedyna różnica - mniej basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damnit!

 

to jak w końcu wyszło temu olivierowi? plug? 71? przewinąłem temat ale chyba straciłem moment zmiany zdania.... a takie zwroty akcji są najlepsze w filmie!! :o

 

hehe

 

jak znajdę czas to chyba przeczytam cała dyskusję :D

W chwili obecnej to ani jedne ani drugie nie sa dobre...... :D

 

OK zartuje, choc nie do konca....

 

Podsumuje to wszystko aby juz nie bylo problemow choc jak mnie pamiec nie myli robilem to juz nie raz i to w tym temacie wiec nalezaloby wczesniej przeczytac ten temat caly - wiem ze nie jest tego malo - ale czytanie wzbogaca :P

 

Dokonuja w owczesnym czasie porownania 71 z Plugami na pierwszy plan wybily sie basy - w jakim sensie? Otoz nie jestem maniakiem poteznego basu, ale spewnoscia lubuje sie w jego "ladnym" brzmieniu i glebi - jak chyb a kazdy z nas.....

 

Roznica w basie pomiedzy 71 a Plugami byla jak niebo i ziemia, wowczas te basy przycmily mi wszystko, nie zdazylem skupic sie na calej reszcie az tak dokladnie. Pogoda byla wtedy bardzo wietrzna i zmykalismy z ReGie`m dos szybko, nie bylo optymalnych warunkow ani czasu do rzetelnego porownania takiego z prawdziwego zdarzenia.

 

Wtedy to bezposrednio po tym porownaniu stwierdzilem ze Plugi sa lepsze jesli chodzi o niskie tony...

 

Po jakims czasie kiedy to kupilem sobie Plugi, mialem 71 i dostalem na testy Shure E2/E3 i majac sporo czasu jak i optymalne warunki do zrobienia porownania stwierdzilem ze bas w Plugach jest jednak nieco za potezny i przycmiewa cala reszte. Ale jak to w zyciu bywa kazdy z nas ma inne upodobania i gusta wiec niejednemu takie wlasnie brzmienie bedzie odpowiadalo - m.in po to UE zrobil nie tak dawno wersje EB sluchawek Super.fi 5.

 

Dodam tak na marginesie ze sluchawki Shure E4 sa przeciwienstwem Plugow, ich charakterystyka skupia sie przede wszystkim na tonach wysokich. Dlatego tez polecane sa do takiej muzyki jak jazz, clasic itp. Natomiast Plugi polecalbym, tym ktorych nie stac lub z innych powodow nie maja zamiaru kupowac drozszych sluchawek a lubuja sie w basowym brzmieniu bez wiekszego wzgledu na jokosc ich brzmienia.

 

Mam nadzieje ze to juz ostani raz dokonuje takiego podsumowania bo sluchawek Weston UM2 tutaj nie ma co wlanczac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clear

 

historia z happy endem więc. a morał brzmi:

 

"nic za darmo"

 

czyli tanimi 'kozami' się nie nasycimy. szkoda.

 

a te amerykańskie wynalazki drogie jak cholera... zostaje nam krystaliczny dźwięk z plastelinowym kabelkiem (sony).

 

chlapie deszcz, mokro, wietrznie, prawie wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem, że bardzo dużo zależy od ułożenia słuchawek EX-71 w kanale ucha. Jeśli nałożymy słuchawki jedunie delikatnie "nakładając na kanał" wtedy z słuchawek wydobywa się nadmiar wysokich tonów, średnie tony są daleko z tyłu. Jeśli ułożymy słychawki w takiej pozycji aby kabelki okalały małżowinę (kabelek nie wisi do dołu od słuchawki tylko idzie górą) i włożymy je jak najgłębiej do ucha to średnie tony stają się lepiej słyszalne, wysokie tony ustępują, a bas zostaje wzmocniony. Dla mnie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że bardzo dużo zależy od ułożenia słuchawek EX-71 w kanale ucha. Jeśli nałożymy słuchawki jedunie delikatnie "nakładając na kanał" wtedy z słuchawek wydobywa się nadmiar wysokich tonów, średnie tony są daleko z tyłu. Jeśli ułożymy słychawki w takiej pozycji aby kabelki okalały małżowinę (kabelek nie wisi do dołu od słuchawki tylko idzie górą) i włożymy je jak najgłębiej do ucha to średnie tony stają się lepiej słyszalne, wysokie tony ustępują, a bas zostaje wzmocniony. Dla mnie na plus

Bo dobra izolacja = dobry bas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas pomijając Przede wszystkim ludzie narzekali na zbyt dużą ilość wysokich tonów, a zbyt mało średnich.  Rzecz jest w samym wciśnięciu słuchawek :). To się wiąże oczywiście z mniejszym komfortem:(

Jest za duzo gory bo dol "ucieka" spowodowane jest to innymi warunkami powietrznymi w uszach przy nieszczelnym wlozeniu sluchawek do nich :)

 

Jesli masz mniejszy komfort wkladajac glebiej sluchawki to moze uzyj mniejszych tipsow? Oczywiscie nie moga byc luzne ani za ciasne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, faktycznie, brzmi lepiej, ale ten kabelek nie bardzo chce iść górą. konstrukcja gumki między słuchawką a kablem sprawia że kabelek albo idzie dołem albo komicznie odstaje od uszu, z resztą nie wyobrażam sobie jeszcze założenia na to czapki...

 

btw, a propos porównania, EX-y niewygrzane były bardzo ciche. po paru godzinach grania stały się bez porównania głośniejsze.

 

czy ktoś z Was porównywał może brzmienie plugów z tipsami od shurów z EX-ami? czy tipsy mogą usunąć mankament plugów z bardzo słabą górą? bo gdyby plugi miały lepszą górę i dobrze siedziały w uszach, to za tą cenę nie byłoby lepszych słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze nalezy kombinowac, bo wydaje mi sie ze udalo mi sie cofnac lekko dol i wyostrzyc gore przy pomocy innych silikonowych i bardziej wygodnych "grzybkow" dzieki czemu dzwiek jest mniej "mulisty' niz normalnie... i bardzo podobny do brzmienia portow, wiec warto brac plugi i chodzic po aptekach szukac stoperow i kombinowac, bo zawsze mozna trafic w dyszke... B)

 

(of kors mowilem o spark plugach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jim_crow 16.03.2006, 15:57

hm, faktycznie, brzmi lepiej, ale ten kabelek nie bardzo chce iść górą. konstrukcja gumki między słuchawką a kablem sprawia że kabelek albo idzie dołem albo komicznie odstaje od uszu, z resztą nie wyobrażam sobie jeszcze założenia na to czapki...

 

 

Poza tym jest o wiele lepsza izolacja. U mnie czapka właśnie rozwiązuje problem. Tego komicznego kabelka nie widać bo go czapka zasłania. Myślę że ten problem rozwiązali w EX-81. One mają jednak ten ciekawy zausznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności