Skocz do zawartości

Windows Phone - temat ogólny


beastofmisery

Rekomendowane odpowiedzi

Mało basu w Lumii 800? Na jakich słuchawkach niby?

Ale wcale mnie takie opinie nie dziwią, Wave też był uznawany przez długi czas za "kiepski grajek", no bo przecież, jak telefon może grać dobrze, nie? Dopiero jak ktoś z większą liczą postów i/lub bardziej przepastną sygnaturką przyjdzie i powie, że Nokia gra nieźle, nagle wszyscy zaczną ją kupować i wychwalać.

Niektóre rzeczy na tym forum nigdy się nie zmienią ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mało basu w Lumii 800? Na jakich słuchawkach niby?

Ale wcale mnie takie opinie nie dziwią, Wave też był uznawany przez długi czas za "kiepski grajek", no bo przecież, jak telefon może grać dobrze, nie? Dopiero jak ktoś z większą liczą postów i/lub bardziej przepastną sygnaturką przyjdzie i powie, że Nokia gra nieźle, nagle wszyscy zaczną ją kupować i wychwalać.

Niektóre rzeczy na tym forum nigdy się nie zmienią ;]

 

Lumia 800 gra zauważalnie gorzej od bliźniaczej Nokii n9, która z kolei gra słabiej od Nokii N8, która wg wielu opinii nie gra aż tak dobrze jak Wave'a s8500.

Lumia 800 dobrego odtwarzacza nie zastąpi, za to N8 i Wave mogą.

 

Nie wiem jak wy, ale ja wróżę świetlaną przyszłość WP8. Szybkość systemu, telefony "szyte na miarę", najszybsza przeglądarka internetowa, wkrótce duża ilość aplikacji i gier, dobre wsparcie od Nokii i Samsunga. To nie może się nie udać.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lumia zastępuje odtwarzacz mp3. Wcale nie ma mało basu, gra dobrze, posiada fajną scenę. Jednym słowem uszy mi nie krwawią. Co do dźwięku N9 który podobno jest lepszy od L800... ten sam układ tylko w N9 są jakieś psujące muzykę Dolby coś tam... przez to pewnie wydaje się Audiofilom że gra lepiej.. Z GG nie korzystam, mam FB i konto hotmail oraz Skydrive, wszystko skompilowane bardzo portable i przejrzyście. Wysyłanie plików, dzielenie się z innymi czy pisanie maili to dosłownie sekundy. Zintegrowanie kontaktów FB z książką adresową jest super rozwiązaniem. Automatycznie w kalendarzu zapisują mi się ważne dla mnie daty z profili które lubię, np jakieś ciekawe imprezy kulturalne, wszystko logiczne i czytelne. Wszystko ma swoje miejsce, aplikacji ilość rośnie, każdy może coś dla siebie wybrać, gry LIVE BOX są nawet dobre.. np mirror's edge, pes 2012, splinter cell... plus masa bezpłatnych gier umilających często czas. Brak dzielenia plików przez BT jak dla mnie nie jest wadą. Brak obsługi SD także, gdyż 16GB on board mi starcza. Ekran rewelacja, czułość na najwyższym poziomie, nie przeszkadza mi typ matrycy z współdzielonymi pikselami, jak dla mnie jest bardzo wyraźny i kontrastowy dzięki powłoce Clear Black. Obudowa z poliwęglanu mówi sama za siebie, plus świetny pokrowiec silikonowy standardowo dodawany do zestawu... to wszystko za 49PLN.... coś dodać?

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumię 710 i mogę co nieco o niej napisać.

 

-największą jej wadą jest krótki czas pracy na jednym ładowaniu: 2 dni to max.

- szybkość działania jest naprawdę świetna, zawiesił się mi jedynie raz przez dwa miesiące użytkowania. Przejście do galerii, muzyki, przeglądarki czy do smsów jest bardzo płynne.

- jakość dźwięku nie powala, odtwarzacz jest źle zrobiony, nawet normalnie przejść do danej minuty się nie da (trzeba przewijać)

- system intuicyjny lecz mógłby dać więcej możliwości konfigurowania

- dobrze działająca przeglądarka mimo, że to IE <_<

- moim zdaniem dobre wykonanie, choć przycisk (wstecz, windows, szukanie) łatwo się rysuje

- robi dość ładne zdjęcia w dzień

- udostępnianie sieci przez WiFi

- wygodne pisanie wiadomości (klawiatura QWERTY) zarówno w pionie jak i poziomie

 

Jestem bardzo zadowolony z tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety duży ekran musi "jeść" - czy to WP7, czy iOS, czy Android. Ja na początku swojej przygody z WP7 też byłem rozczarowany czasem działania (przerzuciłem się z E72, którą ładowałem raz na tydzień, albo rzadziej) - mój LG E900 wytrzymywał niecałe 2 dni. Po wyłączeniu usług lokalizacji, wifi, 3G i BT (z BT nie korzystam wcale - resztę włączam jak mi jest potrzebna) ładuję telefon co 3 dni - ten 1 dzień dłużej, to zawsze coś :)

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.windows-phone.pl/

 

http://forum.windowsmobile.com.pl/

 

a tu szybka analiza dźwięku przeprowadzona na 1wszym forum na Lumii800 wraz z wykresami:

 

http://forum.windows-phone.pl/threads/2561-Dzwi%C4%99k-w-Nokia-Lumia-800-analiza

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT, czy jest tu ktoś, kto całkowicie odblokował Lumię 800? Jest w sieci jakiś dobry poradnik jak to zrobić? Mam status dewelopera, ale to pozwala na zainstalowanie tylko 10 apek spoza Marketplace.

 

Edit: nieważne, już znalazłem na XDA.

Edytowane przez beastofmisery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Hej, istnieją jakieś daci portable działające na WP? Czy WP ma funkcję OTG jak android? A może te androidowe urządzenia działają też na WP? Czy producenci przenośnych przetworników nie zauważają Windowsa? A może jest tak, że jak działa na stacjonarnym Windowsie to zadziała też na WP? Jak to jest drodzy Państwo?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić się to może jak wejdzie Windows 10 na telefony. Ale póki co, WP8.1 nie pozwala na stosowanie daców poprzez kabel. Tylko poprzez bt można pominąć wbudowaną sekcję audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że z WP10 będzie możliwość wyprowadzania sygnału audio ze słuchawki poprzez kabel USB do zewnętrznego Dac'a?

 

No właśnie nie wiem. Po prostu istnieje taka możliwość że będzie. Aktualnie na WP 8.1 nie ma takiej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności