Skocz do zawartości

Modding Superluxów HD660


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Heja...

 

jako że dziś doszły mi HD660 od vieja postanowiłem ciut w nich pogrzebać. Ja jak to ja lubię punch którego HD660 jak dla mnie mają mało. Całościowo grają ekstra (i są zamknięte :D) i jedyne czego mi brakowało to ten kop na dole.

 

Poguglałem i znalazłem temat o modach HD660 gdzie miły forumowicz prezentuje wypychanie czasz watą. Także niewiele myśląc chwyciłem w jedną z dłoni HD660 a w drugą płatki kosmetyczne mojej lepszej połowy. Po wyprodukowaniu "wacików" i otwarciu Superluxów (banał, ściągamy pady, podwadzamy ring który blokuje driver na miejscu i voila mamy czaszę otwartą) napchałem je watą.

Efekt był zaiste piorunujący, wspaniały i porywający... HD660 nie miały basu WCALE. :lol: Nie polecam więc.

 

Podczas otwierania ich w celu wykopania nieudanego gościa jakim była wata zobaczyłem że na małych okrągłych ventach po bokach czasz są od środka kawałki taśmowych zaślepek. Szybki rzut oka czy mam taśmę w razie gdyby trzeba było venty zakleić spowrotem i bach... zaślepki wykopane, venty mogą dać driverom oddech.

Efekt: mamy punch. Po randez vous z "waciakowatymi" HD660 teraz czuć perkusję. Nie ma nadmiaru basu, raczej jest ciut powyżej mojego osobistego minimum.

 

All in all, każdy kto czuje brak kopa w HD660 powinien wywalić zaślepy ventów. Warto. W sumie jedyny minus to leciutko większy wyciek. Bo dół 660tki potrafią mieć prawie jak HD380Pro ale bez upierdliwej średnicy.

 

Myślę czy następny level to nie będzie otwarcie jednej z dziur w plecach drivera. Ma ktoś pomysł jaki to może dać efekt?

 

PS. W załączniku vencik który otwarłem. :)

IMAG0490.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy następny level to nie będzie otwarcie jednej z dziur w plecach drivera. Ma ktoś pomysł jaki to może dać efekt?

Jeszcze więcej mocy na dole, ale może to być kosztem zwartości basu i ogólnej czystości. Jeśli nie masz czegoś, czym w razie czego zakleisz dziurę to wstrzymaj się i najpierw skocz do apteki po taśmę papierową samoprzylepną do opatrunków. Może nie to samo co oryginalny materiał, ale na tyle podobne że się nada.

 

EDIT

Ja używam takiego, link pierwszy z brzegu:

http://www.e-medest.pl/product_info.php?products_id=2407&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-08&utm_content=2407#nclid=35b2f48bf9e62da101b8fe22f5ed21a4

Edytowane przez Goras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwykła taśma bezbarwna się nie nada? W sumie to jak teraz grają (wreszcie coś co gra z Audinstem porządnie) mi bardzo odpowiada, raczej ciekawość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła taśma bezbarwna nie przepuszcza powietrza. Oryginalny materiał bazujący na jakiś włóknach - chyba celulozie - chroniący te otwory oraz linkowana taśma przepuszcza w mniej-więcej podobnym stopniu. Zasadniczo pomiędzy zaklejeniem jednej dziury tym lub tym różnica nie będzie duża, ale bliżej seryjnego stanu będziesz z taśmą opatrunkową. Im więcej dziur z tyłu przetwornika byłoby przerobionych tym większa różnica pomiędzy taśmami. Przy zaklejeniu wszystkich będzie przepaść na drastyczną niekorzyść taśmy przezroczystej (wytnie Ci caluśki bas o wiele skuteczniej niż taczka waty upchnięta do środka ;) )

Powodzenia :)

Edytowane przez Goras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej. W sumie raczej nie trzeba im poprawek już tu. Tak myślę czy w Beyerowe pady softskin nie zainwestować. Tylko kurcze, dać za pady więcej jak za słuchawki... :blink: Bo jednak seryjne pady są jak w HD380Pro czyli cerata na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej. W sumie raczej nie trzeba im poprawek już tu. Tak myślę czy w Beyerowe pady softskin nie zainwestować. Tylko kurcze, dać za pady więcej jak za słuchawki... :blink: Bo jednak seryjne pady są jak w HD380Pro czyli cerata na stół.

 

Ja tam na DT931 prubowałem nałorzyć te bayerowe pady - mordega, załorzłem welury AKG nie dosc ze welur lepszy poducha wieksza to i wytrzymałość wieksza. Przy welurachwydaje mi sie że masz jeszcze lepszy bas, Kapsel przy hd681 to potwierdził.

 

pady welurowe AKG(czarne) i Beyerdynamic))))

gallery_39810_429_64835.jpg

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej. W sumie raczej nie trzeba im poprawek już tu. Tak myślę czy w Beyerowe pady softskin nie zainwestować. Tylko kurcze, dać za pady więcej jak za słuchawki... :blink: Bo jednak seryjne pady są jak w HD380Pro czyli cerata na stół.

 

Ja tam na DT931 prubowałem nałorzyć te bayerowe pady - mordega, załorzłem welury AKG nie dosc ze welur lepszy poducha wieksza to i wytrzymałość wieksza. Przy welurachwydaje mi sie że masz jeszcze lepszy bas, Kapsel przy hd681 to potwierdził.

 

pady welurowe AKG i Beyerdynamic))))

 

 

pady beyera nawet ciezko zalozyc na... beyery do ktorych sa zrobione. Zasada zakladania normalna - jak chocby w cal, ale bardzo trudno je naciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady welurowe obniżą ilość niskiego basu i zwiększą wyciek dźwięku na zewnątrz.

Otwarcie reflexów drivera (o ile otworzysz ich za dużo) spowoduje rozpełznięcie się basu i utratę kontroli, powyżej pewnego progu także utratę ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady welurowe obniżą ilość niskiego basu i zwiększą wyciek dźwięku na zewnątrz.

Otwarcie reflexów drivera (o ile otworzysz ich za dużo) spowoduje rozpełznięcie się basu i utratę kontroli, powyżej pewnego progu także utratę ilości.

Owszem to prawda O ILE SKÓRZANE PADY DOBRZE PRZYLEGAJĄ CO OZNACZA ZE KOMORA UCHO-PAD-GŁOSNIK JEST SZCZELNA, moje dwie pary padów od hd681 i hd668 maja twardą gąbke i cerate zamiast skóry:) Skutek dziury bo pad sie nie chce ładnie dopasowac do głowy.

 

Sytlacjia podobna do tej co było w k860 (tam pady były nie dociśniete) tu ewidentnie nie chca uszczelnić komory. Pady AKG są z gabki i weluru który ładnie sie poddaje dopasowująć do kształtu głowy i przez to komora jest szczelniejsza.

 

Owszem najlepsze były by pady skórzane np AKG jesli mowimy o samych niskich tonach, za to komfort już nie taki dobry jak w welurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Myślę nad zastosowaniem twojego moda ;)

Jak na razie mam wymieniony kabel na L-4E5C i słuchawki bardzo dużo zyskały na wygodzie użytkowania. Przez dłuższy czas używałem materiałowych padów z SHP2500 ale wróciłem bo tych oryginalnych - jednak wolę więcej niskiego basu. Dzisiaj chyba też z ciekawości wypcham je watą, przynajmniej w pełni odwracalne.

Jeszcze nie jestem do końca pewien czy usunąć te venty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chyba też z ciekawości wypcham je watą, przynajmniej w pełni odwracalne.

Zyskasz brak basu. W sumie wiesz, otworzysz venty to zawsze możesz je zakleić czymś. IMHO z otwartymi są fajniejsze bo mają mięcho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja dzisiaj zastanawialem sie, czy nie podziurkowac tego papieru dookola. Moze wzmocnilo by to bass przy "nie otwieraniu" muszli. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Wręcz przeciwnie - to najlepszy sposób na pozbycie się basu. Dodać trochę basu możesz przez wyłożenie ścianek pianką pod panele/do pakowania. Nie wiem jak duże są te wentyle, jak małe to powiększenie ich też doda basu. W SRH240 jedna dziurka 2,5mm nie wystarczała, trzeba zrobić ze 2-3 (zależnie od upodobań) http://forum.mp3store.pl/topic/101938-shure-srh240-bas-mod/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności