Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 300zł Gry/Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać. Dobrze, a teraz przejdźmy do rzeczy. Szukam słuchawek nausznych (obojętnie, czy otwarte, zamknięte lub półotwarte), które dobrze się sprawdzą w grach oraz muzyce (wszystkie gatunki). Aktualnie używam Sennheiser'ów HD555, ale z uwagi na liczne pęknięcia i brak gwarancji, jestem zmuszony kupić coś nowego. Moja karta dźwiękowa to Asus Xonar DX, tak więc myślę, że da radę znaleźć coś dobrego w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jutro postaram się przejechać do jakiegoś sklepu audio i przetestować.

 

I tu zonk, to sa takie nieaudiofilskie słuchawki ze wstyt brac na markowy audiofilski sklep. A znowu w MM i innych marketach nie biorą takich wynalazków, tam pełno tanich znanych marek filipy za 30zł etc.

 

No chyba ze bedzie to sklep pokroju mp3store taki market audio.

 

Inna sprawa ze wygrzane zagrają innaczej. Jeszcze jedno czym ty chcesz je napadzic ? Tylko nie mow ze telefonem tu musi byc mocny grajek aby pokazały swoje możliwości.

 

Ipod słaby nie jest a na nim nie rozwijają skrzydeł.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do telefonu w życiu ich nie podłącze, bo do niego mam dokanałówki. Będą podpięte do Xonara DX i może czasem wepnę je do Marantz'a SR6006. O wygrzewaniu dobrze wiem, tak więc nie martw się o to :P Najwyżej dozbieram potem kasy na jakąś porządniejszą kartę/wzmaka.

 

Niespodziewania budżet podskoczył do 450zł, ale w ewentualnej ewentualności będę mógł naciągnąć go do 500zł. Co w tej cenie znajdę dobrego? Tak poszperałem chwilkę i trafiłem na : AKG 242HD, Senki HD380 Pro i Senki HD 280 Pro. Najtańszy sklep, jaki udało mi się znaleźć, to niemiecki thomann.

Edytowane przez krzywacebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić od kumpla używane AKG 242HD za 250zł, tak więc zostało mi trochę kasy (200zł) i chciałbym kupić coś przenośnego i zamkniętego do komórki. Aktualnie używam HTC Desire Z i będzie on ze mną jeszcze jakieś pół roku, max rok i chciałbym jakieś słuchawki, które dobrze się w niego wpasują. Jeśli chodzi o muzykę to trance i rap, tak więc zależy mi na dużym, lecz nie zagłuszającym całej reszty basie. Zastanawiałem się nad takimi modelami: AKG K518DJ, AKG K450 i Koss Porta Pro (znajomy miał i sobie chwalił, ale nie są zamknięte). Co byście polecili do w/w telefonu?

Edytowane przez krzywacebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jts hp-525

Panasonic htx-7

Koss porta pro

Akg k518dj

Miejsce odzwierciedla moja opinie.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez minicomp'a najbardziej przypadły mi do gustu Panasonic HTX-7. Wygląd bardzo fajny, dobre recenzje. Mam jednak odnośnie ich pytanie: czy dalej trzeba modować słuchawki z powodu pustych muszli? Znalazłem poradnik, ale jestem zielony, zdjęcia wygasły, więc nie wiem, czy warto kupić słuchawki i przy nich grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto grzebać? Jak dla mnie, i owszem. Miałem zmodowane HTX'y przez jednego z użytkowników. W zasadzie to cała operacja wyglądała tak jak w poradniku ralpha (czyli zaklejenie dwóch bass reflexów), jednakże dodatkowo miałem dodane materiały za pady z wyciętymi małymi otworami w tychże. Jakbyś chciał się czegoś więcej o tym modzie dowiedzieć, pytaj Perula. Co mogę powiedzieć o brzmieniu tak spreparowanych HTX'ów: cóż, fajna barwa dźwięku, sama jakość bardzo solidna, scena dość szeroka (imo jeszcze nie taka co choćby w Pionkach SE-M390), praktycznie brak sybilacji, nic tam mnie nie kłuło w uszy jeśli chodzi o tony wysokie. Miałem jednak w dalszym ciągu zastrzeżenia co do basu - te HTX'y jeśli już to grały jedynie tym wyższym, ciężko było o jakieś fajne zejście. Z tego powodu się ich ostatecznie pozbyłem (no może i jeszcze przeszkadzało mi to, że użytkowanie tych słuchawek z okularami pogarszało w pewnym stopniu dźwięk, choć w sumie to nic dziwnego - konstrukcja zamknięta). Aha, byłbym zapomniał - ja je miałem jeszcze w środku wytłumione. Porównywałem tak zmodowane HTX'y z wersją oryginalną (zostawiłem tylko materiał wytłumiający) i jak dla mnie oryginalna (no, prawie :P) wersja grała wręcz nie do zaakceptowania, po prostu słabo. Bardzo dużo góry, praktycznie brak basu, dźwięk stracił jeszcze tę fajną barwę zmodowanej wersji. Idealnie mi pasowało wtedy określenie Azahiela, który bodajże stwierdził kiedyś, że te słuchawki grają jakby "tępo", czy coś takiego. Dlatego nieco dziwią mnie opinie pozytywne co do niemodowanych HTX'ów, gdyż jak dla mnie przegrywają (i to sporo) chociażby z Pioneerami SE-M390 czy też CAL! (przynajmniej tą wersją, którą ja miałem). Jedyne co w nich dobre faktycznie, to izolacja od otoczenia.

 

 

Ale nie przejmuj się moją opinią, niektórym te słuchawki się spodobały. Cóż, może nie miałem do nich odpowiedniego źródła, sam nie wiem. Nie wydają się być w każdym razie wymagające co do mocy. Tak czy inaczej, myślę, że warto je przesłuchać gdzieś przed zakupem, jeśli masz taką możliwość.

 

 

 

O innych modelach do 300 zł ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo od długiego czasu używam tanich, acz solidnych dźwiękowo Philipsów HS900, które są praktycznie nie do dostania. Sennków HD555 nie słyszałem, miałem tylko HD570 Symphony, które są ponoć jeszcze bardziej wymagające. Nie miałem wtedy dobrego źródła, ale tak z pamięci, to nawet z takiego iPoda Touch wielkością sceny Sennki z miejsca zabijają HTX'y. Bardzo fajne są AKG K520, dość basowe słuchawki ale spójne brzmieniowo i niesybilujące, trochę za nimi tęsknię :) Jedyny mankament to to, że ludzie skarżą się na pękające pałąki, choć ja z tym żadnych problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie doczytałem że szukasz już teraz tylko zamkniętych na zewnątrz - w takim razie K520 odpadają. Ciężko by było coś w nich usłyszeć w miejskim szumie, poza tym ze względu na wątpliwej jakości spasowanie pałąka raczej należy na nie uważać.

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie doczytałem że szukasz już teraz tylko zamkniętych na zewnątrz - w takim razie K520 odpadają. Ciężko by było coś w nich usłyszeć w miejskim szumie, poza tym ze względu na wątpliwej jakości spasowanie pałąka raczej należy na nie uważać.

 

Cóż, izolacji znów takiej, jak w słuchawkach roboczych nie potrzebuję. Idę przez małe miasteczko (mieszkam na "zadupiu zadupiów"), więc nie będzie obok mnie tramwajów, salw wojskowych, czy różnorakich strasznie głośnych rzeczy. Będą na uszach głównie podczas dojścia do szkoły i może między lekcjami.

Edytowane przez krzywacebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował jak nabyć te m50 z amazona. Co prawda wyjdzie ponad budżet, ale sądząc po opiniach na temat tych słuchawek zapewne warto

 

http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATHM50S-Professional-Monitor-Headphones/dp/B004ZG9TMA/ref=sr_1_1?s=aht&ie=UTF8&qid=1345386456&sr=1-1

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Sennheisery HD555 to na pewno docenisz dzwięk AT ATH -ES7 ja właśnie takie nabyłem i dźwięk jest super a wczesniej również korzystałem z senek.

Na alegro masz aukcję AT cena kup teraz 350 zł jak rozmawiałem z właścicielem to zmieścisz sie w budżecie (ja nie kupiłem ponieważ bardziej opłacało mi się dopłacić i dostać fakturę).

Naprawdę polecam do muzyki do gier nie wiem ale pewnie spełnią swoją rolę.

A i możesz z nich korzystać również na zewnątrz.

Jeszce jedną fajna propozycją są BD 990 które ktoś chce sprzedać w miejscowej giełdzie ale to już inne granie.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował jak nabyć te m50 z amazona. Co prawda wyjdzie ponad budżet, ale sądząc po opiniach na temat tych słuchawek zapewne warto

 

http://www.amazon.co...45386456&sr=1-1

Poczytam trochę o nich. A jak wygląda ich napędzanie? Potrzeba jakiegoś świecowego potwora, czy poradzi sobie z nimi mały, przenośny sprzęcik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie te sluchawki to moje drugie marzenie ale niestety robia ich podroby i to nie do roruznienia prawie na allegro byly reffubrished za 350zl ale jaka pewnosc ze to orginal. W googlach powinienes znalezc taki temat jak rozpoznac.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy czytania, wszystko skłania mnie do zakupu AT'ków, ale jedna rzecz mnie strasznie od nich odpycha. Chyba nie muszę mówić, że tą rzeczą jest podróbka na podróbce. Zna ktoś łatwy sposób, jak odróżnić fake od oryginalnych? Jedyne co udało mi się znaleźć to: szwy na pałąku, logo na muszlach i "wnętrzności" słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności