Skocz do zawartości

[?]HiFiMan 601 - jak się sprawdza w ..słuchaniu


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Czy ktoś z Kolegów posiada odtwarzacz HiFiman ? Konkretnie wersję 601 albo 601 slim, która szczególnie mnie interesuje. Sprzęt ten nieźle oceniał znany nam wszystkim Wojciech Pacuła ale chciałbym usłyszeć także zdanie audiofanów forum. Pewnie bardziej wnikliwe. Sprzęt dość drogi (wersja slim - 999 zł, rabaty góra do 50 zł można uzyskać), więc zakup musi być przemyślany. Czytałem już parę testów, oceny są pozytywne. Interesuje mnie głównie odsłuch plików FLAC.

 

Pozdrawiam

 

Rayden

HiFiman_slim.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz to nie trzeba dojeżdżać do sklepu. RMS.pl zapewniał mnie,że jeśli odtwarzacz nie spodoba mi się, to mogę oddać przed upływem 10 dni bez problemów. W Twierdzy Breslau nikt HiFimana nie sprzedaje.

 

Czy orientujecie się może, jak właściwie pracuje HIFiman w sensie odtwarzania flac HiRes (24/96) ? Czy on je najpierw resampluje do 16/44 i zamienia dopiero na sygnał analogowy czy od razu pliki 24/96 zamienia na analog ?

 

Heh ! Dowiedziałem się własnie,że HiFiman resampluje flacki do 16/44. Mogłem się domyślić. Przecież jego DAC jest 16/44 - Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna recenzja - myślę,że warta uwagi bo pisze posiadacz sprzętu.

http://www.rms.pl/akcesoria-sluchawkowe/hifiman-hm-602-test-recenzja-opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej oceny recenzja całkowicie nie przydatna.

Na początku autor porównuje odtwarzacz do trelefonów które wiadomo do czego mają swłuzyc i nie maja konkurowac z profesjonalnymi odtwarzaczami pod wzgledem muzyki, potem od razu przeskok do powiedzmy bardzo dobrego sprzetu stacjonarnego który wiadomo że w każdym aspekcie bedzie lepszy.

Brakuje mi porównanie do podobnych odtwarzaczy typu Studio,Rocco S:flo, iMod,Sony Cowon, irivier.

Oczywiście dodatkowo brak opisu dotyczacego róznic w brzmieniu tylko że jest lepiej i muzykalniej szkoda zeby za 1900 PLN nie było.

Właśnie takich ocen starm sie unikać ponieważ nic nie wnoszą jedynie zachęcą kilka osób mających takie pieniadze do kupna bez porównania z innym sprzętem.

Wogóle ta recenzja wyglada jak pisana przez laika złozona z kilku opisów na potrzeby poprawy sprzedaży w sklepie.

Dla mnie mało wiarygodna ale może sie mylę.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - na HiFImana (zarówno 601 jak i 602 i 801) ukazało się alternatywne oprogramowanie RockBox.

http://www.rockbox.o...iki/HifimanPort .

Jest to na razie wersja "unstable" czyli niestabilna, w trakcie dopracowania. Oznacza to,że nie działają wszystkie opcje lub nie działają w pełni.

 

 

LCD 90% No inverse and other fancy stuff.

Backlight 100% Working.

Buttons 90% Not working hold button. Other buttons works fine.

SD 90% Basicaly works. DMA handling is suboptimal. Needs more testing.

NAND 0% Not implemented

PCM 100% Working.

Codec 100% Working.

ADC 100% Working.

USB 5% The USB core has some weird scheme of supporting control packets. Some requests seems to be handled purely in hardware which doesn't quite fit rockbox usbstack concept.

Power managment 90% Battery readout & charge working but not calibrated.

USB DAC (602/603/801) 100% Working

Coaxial DAC (801) 0% Not tested

 

Na head-fi.org przeczytałem,że także w RockBoksie dla HiFImanów gapless jest. A to jest bardzo pocieszające.

 

Co do recenzji - wydaje mi się,że posiadacz HiFimana porównał go z tym co miał pod ręką. Telefony jako playery - przecież to teraz jedno z powszechniejszych zjawisk. Całkiem dobrze (jak można poczytać na tym forum) grają Galaxy SIII, iPhony (jako krewniacy iPodów). Więc telefonów (tych lepszych) pomijać nie należy.

Autor recenzji podobnie pisał o swoim sprzęcie na Audiostereo. Chyba nie jest z branży więc nie ma powodu do zachwalania. Jak by mu się nie podobał to by go sprzedał.

Ale i tak wiadomo,że po zakupie trzeba posłuchać i ewentualnie (do 10 dni - internet) oddać. Cena wysoka więc zakup wymaga zastanowienia.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby porównać iT4 + ODA do hifimana, nie wiem czy ten drugi by panował dalej niepodzielnie... ^_^

 

Jaki sens jest porównywać ipoda, który służy głównie ze słuchawkami portable z hifimanem? Różnica będzie wynikać głównie z zastosowanego wzmocnienia, które w iPodzie musi być zminiaturyzowane aby był on "przenośny". Nie porównywałem wyników i nie wiem czy istnieją takie porównania, ale myślę, że iT4 może mieć nawet lepszy sygnał od tego klocka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby porównać iT4 + ODA do hifimana, nie wiem czy ten drugi by panował dalej niepodzielnie... ^_^

 

Jaki sens jest porównywać ipoda, który służy głównie ze słuchawkami portable z hifimanem? Różnica będzie wynikać głównie z zastosowanego wzmocnienia, które w iPodzie musi być zminiaturyzowane aby był on "przenośny". Nie porównywałem wyników i nie wiem czy istnieją takie porównania, ale myślę, że iT4 może mieć nawet lepszy sygnał od tego klocka.

 

dokładnie tak!

ja mam podobnie z nano 6g - po podpięciu do O2 nie wyczuwam najmniejszej różnicy między nano a ODACem (co tylko jak najlepiej świadczy o DACu w nano :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Znam ten test - kupuję Audio Video. Nawet gadałem z panem Filipem o HiFimanie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na wadach i zaletach w tej recenzji poruszonych, zdroworozsądkową była by decyzja zakupu clip+ + O2 lub iMod/ipod(LO) + ZO2.

 

Rozumiem, że coś może przyjemnie grać, że możemy lubić daną szkołe grania, ale cena powinna odzwierciedlać możliwości i funkcjonalność kryjącą się za nią. Inaczej wchodzimy w strefę awangardowych fanaberii i skuteczności merketingowej sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty Clipa nie używasz ? Masz tonę lepszego sprzętu... Słyszałeś HMa któregoś na własne uszy ?

 

Przyznam,że kiedy obejrzałem Clipa Plus w Media Markecie, troche zwątpiłem. Strasznie małe toto... Mój Fuze Plus to przy nim kawał sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ jak i Fuze (zwykłego)miałem u siebie kawał czasu Fuze+ miałem okazje przesłuchać. HifiMana nie słuchałem, ale wiem co po nim mogę się spodziewać, miałem dwa urządzenia na tej samej kości. (nie mówię, że by mi się on nie spodobał, ale nie chodzi w tym momencie o przyjemność z odsłuchu, a czynnik opłacalności).

 

Clip+ gra "dobrze" i przyjemnie (ciepło). Nie uważam, żeby był w jakiś sposób referencyjny, hype na niego uzasadniam sobie nie tyle jakością dźwięku, co ceną i funkcjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ukazała się recenzja HiFimana HM-601 slim : http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/odtwarzacz-plikow-hifiman-hm-601-slim.html

"Jakość dźwięku wykracza poza zwykłe kryteria spotykane w przenośnych odtwarzaczach plikowych – pod tym względem HiFiMan MH-601 Slim przynależy do rzetelnej klasy high-fidelity."

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności