Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do rapu, max 250zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - tyle słowem wstępu ;)

Szukam słuchawek nausznych, dobrych do rapu. Ile pieniędzy jestem w stanie dać? 250 zł. Najważniejsza jest oczywiście jakość dźwięku, ale ważny jest też dla mnie wygląd (bo jak mam sobie kupić porządne słuchawki to chciałbym żeby jakoś wyglądały). Przejrzałem sporą część waszego forum i wybrałem kilka modeli:

 

1) Superlux HD661

O tych słuchawkach wpierw przeczytałem że są mega świetne, a potem znalazłem temat, że po wygrzaniu już wcale tak świetnie nie grają. Czy mimo to, są warte zakupu? I czy nadają się do muzyki, której słucham?

2) Urbanears Plattan

Nie znalazłem żadnej recenzji na temat tych słuchawek, ale ktoś je gdzieś komuś polecał. Przeczytałem jednak, że mają aż za mocny bass, ale że da się to łatwo zmodyfikować.

3) Panasonic RP-HTX7-W

Te słuchawki ma mój kolega. Wygląd mają fajny, jednak nie testowałem ich za dużo.

 

Brałem pod uwagę mnóstwo modeli, jednak na drodze selekcji odrzuciłem większość z nich. Czy możecie polecić jakieś inne modele? Jak na razie najbliżej mi do zakupu tych Superluxów, zamierzam się wybrać w najbliższym czasie do mp3store w Gdańsku celem obejrzenia ich z bliska (o ile tam bedą).

 

Mój odtwarzacz to Sony WALKMAN NWZ b-142, 3 letnia empetrójka. Domyślam się, że ona już długo nie pociągnie, więc drugą sprawą poboczną jest to, jaki odtwarzacz wybrać do tych słuchawek.

 

Liczę na waszą pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jts hp-525 niszczą djki moim skromnym zdaniem. Urbanears raczej nie warte swojej ceny, hd661 będą miały za mało basu, myślę, że jtsy lepsze od htx. Ale jeśli poczytasz nawet o jtsach i nie będziesz ich chciał to myślę, że to co kolega wyżej napisał też cię zadowoli.

A player to chyba sandisk sansa clip + ci starczy.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 zagraja za cicho z Twoim playerem. Ja proponuję SONY XB500, są głośne, bass miażdży czaszkę a do reszty nie ma się co doczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty porownujesz akg napedzisz ze wszystkiego zawsze graja glosno. Xb 500 to sluchawki dla totalnych bassheadow jakby je leb w leb porownac do jtsow to nie bylo by nawet o czym rozmawiac.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG wcale nie sa takie latwe do napedzenia. Clip + to minimum, choć chyba one jeszcze większy apetyt na moc mają. Głośno może i zagrają, ale ten soniak ich nie napędzi efektem tego słaby bas. Miałem okazje porównywać k518 i xb500 i do rapu bez zastanowienia wziąlbym Soniaczki, a do rocka Akg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka to bym nawet akg nie ruszył. Jtsy łączą w sobie mocny bas i gładką resztę. Nic na siebie nie zalewa, a i tak bas mocno kopie. I z tego się składa, że lubię mocny bas na clipe na akg +10 do basu podbijałem, ale na tych słuchawkach nie potrzebuję już nic

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta górka na 100 hz w rocku przeszkadza, ale imo instrumenty na K518 brzmią b.dobrze, choć np. SONY EX85 obnażają wszytskie słabości DJek. Ja swój ideał dźwięku znalazłem w EXach,choć chętnie posłuchał bym tych JTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AKG K518dj to brałem je pod uwagę na początku, ale podobno są dosyć ciasne. Ale spróbuję gdzieś je znaleźć i założyć na swoją głowę. Ogólnie wiele osób je poleca, więc chyba są dobre.

 

Głośno może i zagrają, ale ten soniak ich nie napędzi efektem tego słaby bas.

Generalnie to mogę zmienić odtwarzacz - prędzej czy później będę musiał to zrobić. Polecacie Sansa Clip+, to pewnie też go dokupię. Chyba że macie lepsze propozycje? W cenie do 300 zł.

 

np. SONY EX85 obnażają wszytskie słabości DJek. Ja swój ideał dźwięku znalazłem w EXach

Tylko że te twoje EX85 to słuchawki douszne, a takich nie szukam.

 

Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych 3 modelach, które wymieniłem? Superluxy mają za mało bassu, a te plattany i panasonic? Jak u nich z jakością dźwięku, ilością bassu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś nic o jtsach hp-525 grają o wiele lepiej od akg, a nie ściskają nawet w 60% głowy jak one.

Hd 661 będą za mało basowe, bardzo jasne słuchawki, Urbanears takie przereklamowane średnio/dobrze grające słuchawki z mono podbitym basem, a panasonici nawet spoko, ale dla mnie też do rapu były by za mało basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jts hp 525 google i masz full sklepow. Jesli nikt tych panasonicow nie polecal/recenzowal to moze lepiej wez cos sprawdzonego.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze tak. Moge powiedziec ze o wiele mniej cisna od akg k518 a troszke bardziej od maxell retro dj czyli 3h powinines wytrzymac (ja dalem rade 5)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Superluxy hd 661 do rapu @#$%&*. To juz lepiej wez panasonic htx7, chociaz i tak najlepszym wyborem sa jtsy hp525.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz te jts'y wszędzie gdzie się da... No dobra, faktycznie są genialne jak na swoją cenę(jestem jego znajomym i odłuchiwałem), ale sam po 2 tygodniach odesłałeś je na gwarancję bo ci popękały jakieś zawiasy. W dodatku są specyficzne w ułożeniu na głowie, trzeba się trochę pomęczyć, bo muszą leżeć idealnie, inaczej albo spadają, albo dociskają zbyt inne miejsca. Myślę, że do ceny tych słuchawek wypada doliczyć cenę jakichś innych padów (nie wiem jakich, nie orientuję się). Czyli IMO JTS HP525 to model z brzmieniem nie ze swojej klasy, jednak z wykonaniem ze słuchawek 4 krotnie tańszych. Wygląd to kwestia gustu, także pozostawiam to do indywidualnej oceny. A autor chyba w tym aspekcie widzi największy problem. Są jeszcze Brainwavz HM3 z tańszymi odpowiednikami Maxell Retro DJ, CAL'e i Panasonic'i RP-HTF600. Nie wiem, jak postrzega rap, bo znam ludzi, dla których ważny jest tylko tekst, dlatego wybierają coś z półki SM PL30-kompletnie bezbasowe słuchawki. Dla innych ważna jest naturalność, a jeszcze inni preferują głęboki bas. I do tych pierwszych (chociaż podobno zmieniają się na bardziej ciepłe po wygrzaniu) zaliczyłbym SL HD661, do drugich Brainwavz HM3, JTS HP-525, Panasonic HTF600 i CAL'e a do ostatnich SONY XB500 i AKG K518. Zależnie od tego co preferuje autor, raczej każdy z tych modeli go zadowoli. Radzę przeczytać recenzję każdej pary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie jezdzi po sasiedzie na forum ?? Odeslalem na gwarancje bo mialem pekniete laczenie muszli ktore albo bylo wada fabryczna albo zrobiles to ty a zawiasy to juz inna historia.

Zrob odstepy bo sie wszystko zlewa i nie emocjonuj sie tak :P

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności