Skocz do zawartości

[Test] Który iPod gra najlepiej?


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że wartość muzyczna/artystyczna takiej muzy to dla mnie dno/porażka itp

 

Nie umiałbym testować na czymś takim ;)

 

Dokładnie. Wiadomo jak ma brzmieć mniej więcej perkusja w "normlanej" muzyce.

A jak ma brzmieć uderzenie w takiej rąbance?! No właśnie :)

 

 

Nagraniem odsłuchiwanym było pierwsze 40 sekund utworu “What’s My Name” (Rihanna). Fragmenty 320 kbps pliku mp3 z iPodów zostały nagrane prosto do Avid Pro Tools HD 10 w postaci 24-bitowych wavów, z częstotliwością próbkowania 44.1 kHz. Duże wahania w głośności sygnału wyjściowego z poszczególnych iPodów zniwelowaliśmy wstępnie suwakami głośności, sugerując się odczytem maksymalnych peaków.

 

Świetnie, tylko że iOS puki co nie obsługuje plików o gęstości większej niż 16bit :P.

 

Póki co obsługuje.

apple lossless 24 bit działa u mnie na ip bez problemu.

wav 24bit w pierwszym lepszym playerze do video również działa.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobię im tekst. Oj będą mieli co czytać.

 

A to ciule! Na imagazine skasowali mi komentarz! Bogu dziękować że kocham Operę i robię sobie co chwilę kopie tekstu.

 

 

 

Przepraszam, ale ten test to możecie sobie do szuflady wsadzić.

A czemu? Z tych powodów:

 

- Senn HD650, tak pasują do tych odtwarzaczy jak trzewiki do chodzenia po górach. Nikt o zdrowym rozumie nie podłącza tak wymagających słuchawek pod przenośne źródła o tak słabych wzmacniaczach. Jeśli chcecie coś takiego robić, powinniście mieć odtwarzacze jak: Colorfly C4, HIsoundaudio Rocoo P, HIsoundaudio Studio V, Hifiman HM-601, HM-602, HM-801. Pomijam playery nie produkowane od n-lat. Ciekawy jestem, co stwierdzicie po podpięciu jeszcze bardziej wymagających AKG K701. Albo nawet nawet Hifiman HE-5LE, intryguje mnie fakt jak długo odtwarzacz zagra zanim się spali amp pod takim obciążeniem.

 

- Ubogi repertuar. Rozumiem że ludzie mają różne gusta muzyczne, ale materiał audio z jednego nurtu muzycznego w żaden sposób nie pozwala ocenić wartości sonicznych danego źródła. Jeśli mówimy o wierności reprodukcji utworu do wersji live. Rap nam na to nie pozwala. Obowiązkowo powinny się tam znaleźć nagrania akustyczne. Z kameralną grupą muzyczną. W tej chwili wygląda to tak jak by ocenić właściwości jezdne nowego Porsche, na 0.5 km odcinku między naszym domem a sklepem. Po drodze mając dwa skrzyżowania. No nie da się.

 

- Wynikające z powyższych, zerowa wartość testu na podstawie odsłuchu. Zerowa znajomość tematu portable audio.

Fragment tekstu:

"Fragmenty 320 kbps pliku mp3 z iPodów zostały nagrane prosto do Avid Pro Tools HD 10 w postaci 24-bitowych wavów, z częstotliwością próbkowania 44.1 kHz. Duże wahania w głośności sygnału wyjściowego z poszczególnych iPodów zniwelowaliśmy wstępnie suwakami głośności, sugerując się odczytem maksymalnych peaków."

"Okazało się również, że określenie “czarna owca” miało jednak przylgnąć do iPoda Nano 3G, a to z uwagi na wrażenie nieprzyjemnej zmiany brzmienia przy dużej głośności."

A wiecie dla czego? Bo został podany maksymalny sygnał na wyjściu z odtwarzaczy. Wzmacniacz wyżyłowany do granic będzie dawał zniekształcenia własne. Nawet sprzęt klasy hi-fi ma takie objawy. Prawo fizyki. Czemu kupuję się wzmacniacze mocniejsze niż wymagają kolumny? Dwa powody: wysterowanie kolumn i żeby nie było potrzeby rozkręcać wzmacniacza na pełny "gwizdek".

Panowie po co ten cyrk? 24-bit wave? Chcieliście nagrać szum wzmacniacza? 16-bitowy wave to i tak aż nadto.

 

- Muszę też przyznać że posiadacie zapewne gumowe ucho. Wnioskuję to na podstawie: braku stwierdzenia różnic między różnymi źródłami podczas odsłuchu na systemie studyjnym i nie odnotowaniu żadnych nieprawidłowości podczas słuchania na HD650.

 

Proponuję wejść na największe Polskie forum poświęcone sprzętu portable audio: forum.mp3store.pl albo na największe międzynarodowe: http://www.head-fi.org/

Tam się zaznajomić z tematem. Zreflektować się i jeszcze raz wykonać rzetelnie test.

 

Sry za podbijanie, ale na wp.pl też skasowali mi komentarz. WTF?

Edytowane przez D@rkSid3
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunno. Tylko się zdenerwowałem.

 

Kurde. Moją drugą próbę postawienia komentarza też skasowali.

I komentarz do innego komentarza z linkiem do tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komedia :D Kogoś widać bardzo boli podważanie jego autorytetu i "wiedzy" :D To nadaje się na jakiś portal wyśmiewczy i nie tylko - pokazuje jakim poziomem intelektualnym operują pracownicy tego portalu, przecież jednego z najwiekszych w Polsce.

 

A może rzeczywiście chodzi tutaj o reklamę?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności