Skocz do zawartości

Iriver H10jr Czy T10


yoshiru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy ja jestem slepy czy w USA nie ma H10 Jr ?

 

Czyli podsumowujac z 1 GB playerkow polecacie H10 Jr i T10, natomiast iaudio g3 sobie darowac?

Ad 1) Tak, w USA nie ma "juniora"

Ad 2) Tak, dokładnie tak! Miałem kupić tego iAudio G3 2GB, dziś mi właśnie kumpel przyniósł i sobie porównuję te same kawałki z jego G3 i mojego ifp-799. Kiedyś miałem jeszcze w rękach T10 (ze starym firmware'em) i trochę na niego psioczyłem, ale po wysłuchaniu tego "G do 3 potęgi" obiecuję, że już nie będę pluł na T10 ;)

Kiedyś więcej coś napiszę o tym porównaniu, bo mi wcześniej KHRoN dał do myślenia, czemu się rozstał z iAudio 5 (dźwiękowo = G3), i moje wnioski są zbieżne z jego spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić tego iAudio G3 2GB, dziś mi właśnie kumpel przyniósł i sobie porównuję te same kawałki z jego G3 i mojego ifp-799. Kiedyś miałem jeszcze w rękach T10 (ze starym firmware'em) i trochę na niego psioczyłem, ale po wysłuchaniu tego "G do 3 potęgi" obiecuję, że już nie będę pluł na T10 ;)

Kiedyś więcej coś napiszę o tym porównaniu, bo mi wcześniej KHRoN dał do myślenia, czemu się rozstał z iAudio 5 (dźwiękowo = G3), i moje wnioski są zbieżne z jego spostrzeżeniami.

 

dokladnie, ja z g3/2gb wrocilem do 799, potem t10fm (aktualnie sprzedaje) i h10jr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić tego iAudio G3 2GB

 

50% kwoty, którą dzięki temu zaoszczędziłeś, prześlesz na konto podane w mailu... ;)

 

a na chwilę obecną mogę polecić U10 - ma lepszą "scenę" niż Karma O_o ale i inną charakterystykę (indywidualnie oceńcie czy to wada) - wokal (środek) jest bardziej cofnięty, ma mniejszego "kopa" choć jest równie głośny... i szumi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz majkel

 

Jeszce Wam zawróce glowe. Powiedzcie mi szczerze jak to jest z tym radiem w playerach jest sens stawiac na jakiegos playera dlatego ze ma radio. I czy radyjko odbiera na porzadnym poziomie, wiecie jak mam miec radio ktore bedzie mne denerwowac to wole playera bez radia ;)

 

Sczrze mowiac po intensywnej lekturze tego forum, przy wyborze flaszowego 1gb playerka sklaniam sie do iRiver T10FM (w dobra strone ide??), decyzje powinienem podjac w nablizszym czasie bo pod koniec miesiaca moja kolezanka wraca ze Stanów, a wlasnie Ja poprosze o przywiezienie playerka.

Wracajac do T10FM, mam kolejne pytanie jak on sobie radzi z ogg?

 

Wybaczcie moje przynudzanie ale lubie byc zadowolony z tego co kupuje i uwielbiam swietny dzwiek wiec... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się radia w playerze osobom nerwowym, ponieważ dyndający kabel od słuchawek, a także samo przemieszczanie się powoduje pojawianie się szumów i/lub zaniki stereo. ;) Odbiór zależy od... długości kabla od słuchawek, który zarazem jest anteną :P

Wybaczcie moje przynudzanie ale lubie byc zadowolony z tego co kupuje i uwielbiam swietny dzwiek wiec...

To może dołóż trochę $ i zamów clixa, na iriveramerica jest w promocji razem z "fotelem". Jak nie, to H10Jr chyba będzie lepszy od T10 pod względem dźwięku (pod warunkiem, że ma ten sam chip co H10, czyli Wolfson Audio coś tam, coś tam, bo nie jestem pewny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze jak to jest z tym radiem w playerach

 

radio jest dodatkiem do możliwości słuchania muzyki z plików... ;]

 

odtwarzacze mogą mieć radio lepsze lub gorsze, to zależy...

 

np. kiedy miałem MuVo miałem problem ze słuchaniem radia leżąc w łóżku, mając irivera nie ma problemu jak się nie poruszasz, ale jak się poruszasz już jest (zwłaszcza podczas jazdy tramwajem/autobusem)... a taki np. Qoolqee X odbierał mi ładnie nawet w autobusie i tramwaju O_o

 

Wracajac do T10FM, mam kolejne pytanie jak on sobie radzi z ogg?

 

nie ma najmniejszego problemu :)

 

To może dołóż trochę $ i zamów clixa

 

ale kliksa nie da się na UMS przerobić (gdyby zaszła taka potrzeba) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem powiedzieć, że jeśli ktoś nie korzysta z plugów/iemów a ze słuchawek nagłownych o impedancji 32ohm i więcej to nic mu szumieć nie będzie ( a jak będzie to gratuluję słuchu :D )

 

A KHRON - jestem przekonany, że w KARMIE da się uzyskać taką samą scenę jak nie lepszą niż w U10, ale trza do tego urzyć ( teraz zbluźnię ) EQUALIZERA :D A co - myślałeś, że czemu pierwsze co zrobiłem biorąc Karmę ogórka do ręki i porty na uszy to ustawienie eq ala iriver :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dołóż trochę $ i zamów clixa, na iriveramerica jest w promocji razem z "fotelem". Jak nie, to H10Jr chyba będzie lepszy od T10 pod względem dźwięku (pod warunkiem, że ma ten sam chip co H10, czyli Wolfson Audio coś tam, coś tam, bo nie jestem pewny).

Ale h10jr nie ma w USA niestety, poza tym radyjko sie przyda, kolejnym atutem na rzecz t10 jest dla mnie to ze jest na baterie.

 

ale kliksa nie da się na UMS przerobić (gdyby zaszła taka potrzeba) ;]

Aha, czyli rozumiem, ze wgrywajac do t10 nowy soft to bedzie on widoczny w windowsie jako dysk przenosny?

Edit 1 Aha i jak to wplynie na gwarancje?

 

I jeszcze jedno czy mial ktos jakies doswiadczenia ze sklepem newegg.com bo tam znalazlem t10fm za 99.99 dolców + shiping do tej mojej kolezaneczki.

 

Edit 2

Ehh, wlasnie zauwazylem na newegg malutki napis Out of Stock :/

Jaki zatem internetowy sklep w USA gdzie bedzie iRiver T10FM 1GB mozecie mi polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza do tego urzyć ( teraz zbluźnię ) EQUALIZERA :D

 

ćśś... bo ktoś jeszcze usłyszy ;]

 

... pracuję nad tym od paru dni, jeszcze drugie tyle i coś konkretnego wyjdzie... ;]

 

czyli rozumiem, ze wgrywajac do t10 nowy soft to bedzie on widoczny w windowsie jako dysk przenosny?

 

tak, o ile tego chcesz

 

i jak to wplynie na gwarancje?

 

nijak, nie ma to żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ciagnac watek sklepów

 

Teraz wyczailem promocje na stronie iRiver America za $119 1GB a za $149 2GB dodaja do tego jakis bajer na ramie? Moze cos macie innego jakas promocje

Sam sobie szukaj! :D

USA:

http://www.dealtime.com

http://www.pricegrabber.com

http://reviews.cnet.com

Polska:

www.ceneo.pl - od razu uprzedzam, że T10 2GB FM jest tylko w mp3store za 799zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach:

http://www.dealtime.com

http://www.pricegrabber.com

można poczytać opinie o sprzedawcach. Pod gwiazdkami są opinie. Jak sklep ma mniej niż 4 gwiazdki, to lepiej sobie dać spokój. Omijaj z daleka PageComputer. Gdybyś się skusił na jakiegoś Cowona, to nie kupuj od nich, bo to "przyjemność, która trwa i trwa". iRiverAmerica jest w porządku, tak na marginesie kupiłem kedyś od nich ifp-799 + PX100 + obudowa podwodna za 151$ z wysyłką. Jak ich nie lubić? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tematu tegoż forum. Wybrałem H10jr, już mi go przysłali i mogę powiedzieć jedno, jest ******sty. Między nim, a iPodem nano jest przepaść jeśli chodzi o dźwięk, iPod grał dobrze, ale H10 i jego SRS WOW to poprostu mistrzostwo świata. Dodatkowo jesli komuś nie podoba się pomysł z SRS to zawsze zostaje manual EQ. Pozdrawiam wszystkich tych którzy pomogli mi w wyborze i od dziś ja też polecam H10jr tym bardziej że w MP3store może być tańszy od iPoda Nano 1gb o całe 200 zł.

 

Co do użytkowników iPoda nano z RockBoxem to proszę sie nie denerwować miałem na myśli orginalny firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności