Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki zamknięte z możliwie jak najlepszą izolacją - reggae, DNB, d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję Waszej pomocy w wyborze zestawu przenośnego ale głównie słuchawek nausznych / wokołousznych z jak najlepszą izolacją.

 

ŚRODOWISKO PRACY:

Zestaw będzie używany wyłącznie w drodze do pracy i z powrotem. Więc środowisko w jakim będzie grał to wibrujący przegubowy ikarus 280 i świszczące metro, trochę chodu, łącznie max 3h dziennie.

 

SŁUCHANA MUZYKA:

Moje klimaty muzyczne to przede wszystkim reggae ale również DNB, elektronika, dancehall, hip-hop... ale też trochę popu i rocka lat 80/90.

Więc ogólnie sprzęt ma się wyrabiać przy nutach: east west rockers, vavamuffin, the knife, gorillaz, basement jaxx, groove armada, dj krush, trentmoller, fisz, ostr, grubson, fever ray, m83 i czasem queen czy depeche mode.

 

PLAYER:

- tu też liczę na pomoc - na obecną chwilę zdecydowany jestem na sansa clip+ 4gb

(znam jego brzmienie - dla mnie wystarczające, obsługa i wielkość wyświetlacza - ok)

 

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

 

 

 

- pewnie z czasem FIIO E6 (chyba że polecicie coś sensowniejszego w podobnym budżecie - 150zł)

Tu nie mam zupełnie doświadczeń.

 

SŁUCHAWKI:

oczekiwania od słuchawek:

 

 

 

co do brzmienia - najlepiej w stronę sennheiserów hd600 (scena, przestrzeń, analityczność dla mnie wzorzec dobrego grania)

jak chodzi o izolację - co by nie było słabiej jak w AKG 518 DJ

wygoda - jak w koss porta pro (basu mogą jednak mieć mniej)

Nie oczekuję totalnego high-endu - ma być to sprzęt przenośny

Budżet do 300zł. Z nastawieniem na doby stosunek ceny do tego co oferują słuchawki. Nie muszą być: ładne, trendy, markowe ze znaczkiem.

 

Modele które rozpatrywałem:

 

 

 

MAXELL RETRO 68zł (kandydat numer 1- jeśli brzmią tak jak HM3)

ATH-SJ33 BK 139zł

SUPERLUX HD-661 149zł (kandydat numer 2)

AKG K 518DJ albo K518 209zł (brzmieniowo nie rozpieszczają)

Shure SRH 240 221zł

brainwavs HM3 / fischer fa-004 230zł (mógł by ktoś potwierdzić że maxell retro brzmią tak samo

CALi - i dokanałowych nie chce, nie polecajcie.

 

Z góry wszystkim dziękuję za zabranie głosu w tym temacie, będzie to dla mnie bardzo pomocne.

 

Pozdrawiam

Krokodyl

Edytowane przez CrocodileReggae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518DJ słuchałem... i cóż nie powaliły mnie - moje odczucie było takie że w dolnym paśmie panował bałagan - to przeważało jak chodzi o odczucia po pierwszej minucie testu.

Jak ma się izolacja k518dj do maxelli i hd611 ew ath33, srh 240?

Edytowane przez CrocodileReggae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500-600 to można HD25 wyrwać.

Dlaczego nie chcesz ingerować w słuchawki, rebrandy hm3 po modach naprawdę zyskują fajne brzmienie, a tłumienie można poprawić po przez wyłożenie słuchawek specjalną matą, która dodaje jakieś 30-40% do izolacji dźwięków z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ryzyk?

Bo nikt z forum ich nie ma. Także niewiadoma, ale wyższe SRH750DJ ponoć są ekstra, a i często na allegro około 300zł ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być nowe... no i raczej budżetu nie chciał bym przekraczać a na 100% nie chcę być testerem :)

 

 

Po analizie zasobów forum, wytypowałem rywali:

 

1. MAXELL RETRO

2. SUPERLUX HD-661

3. Shure SRH 240

 

Alternatywnie:

ATH-SJ33 BK

AKG K 518DJ

Shure srh 550 - miał bym chyba spore obawy...

 

Co jeszcze dodać do listy? Jak myślicie?

Edytowane przez CrocodileReggae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze masz JTS HP525 - ponoć to samo co HD25 tyle, że z mocniejszym basem.

 

Co do HTX7 to izolacja niezła, zwłaszcza po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTS HP525... poczytałem... i wygląda to na dobrą opcję.

Widzę że jesteś z Wawki to jak chcesz możemy się ugadać to ich posłuchasz i pomacasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności