Skocz do zawartości

Okazje z allegro - wprowadzenie porządku


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie powiedzenie że lepszej jest wrogiem dobrego? Generalnie dobrze jest tak jak jest: ktoś wrzuca linka, ktoś powie: fejk, albo warto bo coś, albo nie warto bo coś i takie 2-3 posty niech zostają. Inne niech modzi wywalają, w koncu to ich praca. Po co nowy temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkusz

Kwestia wygody to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o samo przeglądanie ofert, jest to o niebo wygodniejsze. I nie powstaje tu żaden konflikt interesów czy dylematów moralnych dla moderatorów. IMO w ogóle daje to większe możliwości, bo nie trzeba się ograniczać w obgadaniu danej oferty.

 

BTW. jeśli miałbym zastosować się do twojego pomysłu to musiałbym wyciąć większość z twoich wypowiedzi w tym temacie.

To je kurna mać usuń! Taka Twoja robota.

Zobacz ile osób poparło Twój pomysł, a ile pisze, że jest to bez sensu. Dla CIEBIE jest wygodniej, TOBIE się to podoba, ale to forum to nie Twój prywatny folwark.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkusz

Kwestia wygody to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o samo przeglądanie ofert, jest to o niebo wygodniejsze. I nie powstaje tu żaden konflikt interesów czy dylematów moralnych dla moderatorów. IMO w ogóle daje to większe możliwości, bo nie trzeba się ograniczać w obgadaniu danej oferty.

 

BTW. jeśli miałbym zastosować się do twojego pomysłu to musiałbym wyciąć większość z twoich wypowiedzi w tym temacie.

To je kurna mać usuń! Taka Twoja robota.

Zobacz ile osób poparło Twój pomysł, a ile pisze, że jest to bez sensu. Dla CIEBIE jest wygodniej, TOBIE się to podoba, ale to forum to nie Twój prywatny folwark.

 

x2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Khorn

 

Pomysł z drzewem jest dobry - ale czy wykonalny to już pytanie do ludzi zajmujących się techniczną stroną forum.

 

Jeśli chodzi o:

technicznie niewykonalny jeśli chodzi o równoległe wątki - nie da się wygodnie (bez wklejania miliona linków w obie strony) przeskoczyć od linku do aukcji do komentarzy związanych tylko z tym linkiem pomiędzy wątkami...

 

Nie bardzo rozumiem, czemu niewykonalne i czemu nie wygodne. Wchodzi się w linka - w którym jest cytat i komentarz - i toczy się dyskusja tak jak to było do tej pory, tylko prawdziwe okazje z allegro nie giną w zalewie offtopicu. Jedyny problem może być dla użytkowników przeglądających forum z komórki, to o czym napisał @Pawlo, ale myślę, że da się to jakoś obejść i rozwiązać ten problem. Lecz będąc to małym utrudnieniem, wcale to nie przekreśla korzystania z okazji z allegro przez nich. Tak więc trzeba ten system usprawnić, wprowadzić jakiś pomysł wygodny dla tych co korzystają z forum z komórki. Dalej jest jednak moim zadaniem więcej plusów tego rozwiązania niż minusów.

Albo go kompletnie wywalić i zostawić wszystko tak, jak było.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, patrz, mam 7 glupich likeow przy poscie, zeby nic nie zmieniac, a wychodzi na to, ze takich osob. Jest 5 (i to ze mna). Arthass zgodzil sie, ze moj pomysl jest dobry, a z Andrzejem mnie rozwaliles. I tak, jest to masonska zmowa ludzi ze stolicy.

Nie widzę sensu przestawiania kolejnych argumentów, skoro ten największy, o wygodzie jest kasowany przez "mi jest wygodniej".

 

@Down: oglądałem :woot:

Edytowane przez Arkusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej.. spójrz Syler kto dostaje plusy?

Myślisz, że Ci co wyrazili W TEN SPOSÓB SWÓJ GŁOS dawaliby plusa gdyby nie zgadzali się z treścią takiego posta?

 

'Syler, taka jest wola plemienia. Zgaś swoją pochodnię. Musisz odejść.' :D

Ps.: Oglądaliście też to? :D

Edytowane przez devil92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu przestawiania kolejnych argumentów, skoro ten największy, o wygodzie jest kasowany przez "mi jest wygodniej".

 

Nie jest skasowany, dyskusja toczy się dalej. Lecz w twoich wypowiedziach widzę więcej chwytów erystycznych niż argumentów przeciw pomysłowi.

 

Devil oglądałem rozbitków. Bardzo lubiłem ten program. Jednak nie widzę związku.

 

Czekam na nowe głosy w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ankietę, a zobaczysz ile osób jest na tak, a ile na nie. Chyba najprostsze rozwiązanie. Tylko nie każ ludziom argumentować, bo to jest tak: Jak ktoś zgadza się z Twoim pomysłem, to argument jest taki, że to jest bardziej przejrzyste. Jak ktoś się nie zgadza i przyznaje mi rację, że wcale to nie będzie bardziej przejrzyste i wygodne, to już nie argumentuje. Przyjmijmy, że jak ktoś kliknie TAK, to dla niego jest Twój sposób "bardziej przyjazny", a jak NIE, to mój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, ale żeby ankieta była miarodajna musi paść w niej 100 głosów.

 

Zabieram się za robienie ankiety :)

Jakoś w ankiecie za Twoim odwołaniem było mniej głosów, a administracja ją rozważyła...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 głosów.

Słabo to widzę.

 

Proponuję Panowie wstrzymać utarczki słowne, poczekać do ankiety, dać jej z tydzień i wtedy wyjdzie co i jak. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie osobnego tematu jest głupim rozwiązaniem, ale w ostateczności można go utworzyć dla tych "dociekliwych". Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest kasowanie durnych postów i rozdawanie warnów. Fakt, że często ktoś poleca słuchawki w cenie sklepowej jako "okazje". Mnie osobiście jeszcze bardziej denerwują komentarze typu "żadna okazja" lub dyskusje na temat oryginalności (jest odpowiedni temat) lub komentarze typu "sprzedawca to oszust". Każdy użytkownik ma swój rozum (większy bądź mniejszy) i potrafi ocenić dany sprzęt pod względem opłacalności i nie musi słuchać wypowiedzi cwaniaka "e tam drogo, ja kupiłem taniej". Opis przedmiotu, link i cena tak jak było na początku. Zauważcie, że juz na pierwszej stronie zaczął się robić burdel i offtop :P Poza tym przydałby się wpis odnośnie aukcji, np. oferty tylko 24h lub mniej do jej zakończenia. W przeciwnym wypadku jest masa postów w stylu "okazja, grado sr60 za 50zł, 13 dni do końca aukcji " :P

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem osobny teamt do komentarzy to nienajlepszy pomysł... sorki Syler, ale takie moje zdanie :)

 

Jako argument podam standardowo wygodę, sam często korzystam z forum w wersji mobilnej i "przeskakiwanie" pomiędzy 2 tematami nie należy do wygodnych rozwiązań.

 

Off-topy w Okazjach z Allegro można spokojnie karać warnem/usuwać itp, nie widzę nic trudnego w np daniu warna (to nawet przyjemne troszeczkę :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, nie próbuje przeforsować tego rozwiązania. Jednak dla mnie sprawa jest rozwiązana wtedy kiedy wszystkie strony są zadowolone. A ja i wiele innych osób nie lubię się przedzierać przez tonę komentarzy które mi właściwie do niczego nie są potrzebne. Wolę jakby był temat z okazją pod okazją. Ja mam już własny rozum i wiem kiedy w coś wchodzić, a kiedy się wstrzymać, a kiedy ostatecznie zapytać w odpowiednim komentarzu. BTW jest odpowiedni temat co do rozpoznawalności oryginalności słuchawek.... Czemu z niego się nie korzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, nie ma sensu rozdzielać tych tematów, dla mnie komentarze w okazjach są w porządku, o ile faktycznie dotyczą przedmiotu, i pomagają ochronić przed "okazjami".

Osobom które piszą o ******łach, typu "wydaje mi sie ze fajnie brzmia, ale nigdy nie sluchalem" albo "kiedyś można było wyrwać sporo taniej, szkoda że podrożały" wrzucałbym warny i kasował posty.

imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom które piszą o ******łach, typu "wydaje mi sie ze fajnie brzmia, ale nigdy nie sluchalem" albo "kiedyś można było wyrwać sporo taniej, szkoda że podrożały" wrzucałbym warny i kasował posty.

 

Zatem czekam na wypunktowaną listę co jest mile widziane w komentarzach, a co nie. Wspólnie ją stwórzmy, a potem będziemy konsekwentnie tego przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jechane.

" + " - zostaje

" - " - wypada

 

Moje propozycje:

 

+ komentarze w stylu "przejechałem się na sprzedawcy, nie kupujcie od niego"

+ ostrzeżenia w stylu "znam ten egzemplarz, jest felerny"

+ ostrzeżenia przed podróbą albo oszustwem

+ podziękowania jak ktoś podrzuci okazję i ją zestrzelisz (IMHO miły akcent)

+ pomoc w namierzaniu samolinkujących

 

- komentarze w stylu "ach piękna okazja", "macie rację", "och kurczaczek nie zdążyłem"

- dyskusje nad tym czy dany sprzęt jest dobry czy w tej cenie da się lepiej (nie taka idea tematu)

- dyskusje czy coś jest okazją (każdy własny rozum ma)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jechane.

" + " - zostaje

" - " - wypada

 

Moje propozycje:

 

+ komentarze w stylu "przejechałem się na sprzedawcy, nie kupujcie od niego"

+ ostrzeżenia w stylu "znam ten egzemplarz, jest felerny"

+ ostrzeżenia przed podróbą albo oszustwem

+ podziękowania jak ktoś podrzuci okazję i ją zestrzelisz (IMHO miły akcent)

+ pomoc w namierzaniu samolinkujących

 

- komentarze w stylu "ach piękna okazja", "macie rację", "och kurczaczek nie zdążyłem"

- dyskusje nad tym czy dany sprzęt jest dobry czy w tej cenie da się lepiej (nie taka idea tematu)

- dyskusje czy coś jest okazją (każdy własny rozum ma)

 

Ok, ktoś chce coś dodać do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- dyskusje czy coś jest okazją (każdy własny rozum ma)

 

nad tym jedynie mógłbym się zastanawiać, bo pojawiają się linki np z ibood'a oraz inne, które niekoniecznie są okazjami - mimo że sam staram się nie kupować tylko dlatego, że ktoś zalinkował, wg mnie może zostać

z tym że ma potencjał do rozpoczynania dyskusji w tematach, moderatorzy musieli by być wyjątkowo czujni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jechane.

" + " - zostaje

" - " - wypada

 

Moje propozycje:

 

+ komentarze w stylu "przejechałem się na sprzedawcy, nie kupujcie od niego"

+ ostrzeżenia w stylu "znam ten egzemplarz, jest felerny"

+ ostrzeżenia przed podróbą albo oszustwem

+ podziękowania jak ktoś podrzuci okazję i ją zestrzelisz (IMHO miły akcent) 1*

+ pomoc w namierzaniu samolinkujących 2*

 

- komentarze w stylu "ach piękna okazja", "macie rację", "och kurczaczek nie zdążyłem"

- dyskusje nad tym czy dany sprzęt jest dobry czy w tej cenie da się lepiej (nie taka idea tematu)

- dyskusje czy coś jest okazją (każdy własny rozum ma)

 

Imho to wywalić. Jak ktoś chce podziękować - walnie na PM, da plusa. (1*)

To też wywalić - raport/pm do moda i z miejsca wywalić, dać warna. (2*)

 

Dodatkowo powinno być dopuszczalne jako "kolejna okazja" zlinkowanie do lepszej okazji np. w sklepie/na allegro.

 

P.S. Tak w ogóle to bym zostawił jak było. Każda strona ma być zadowolona? Tylko w tym temacie tak naprawdę tylko Ty (Sajler) i chyba 1 osoba chciała zmian. Jakbyśmy chcieli zadowolić wszystkich, to...

Edytowane przez Arkusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jechane.

" + " - zostaje

" - " - wypada

 

Moje propozycje:

 

+ komentarze w stylu "przejechałem się na sprzedawcy, nie kupujcie od niego"

+ ostrzeżenia w stylu "znam ten egzemplarz, jest felerny"

+ ostrzeżenia przed podróbą albo oszustwem

+ podziękowania jak ktoś podrzuci okazję i ją zestrzelisz (IMHO miły akcent)

+ pomoc w namierzaniu samolinkujących

 

- komentarze w stylu "ach piękna okazja", "macie rację", "och kurczaczek nie zdążyłem"

- dyskusje nad tym czy dany sprzęt jest dobry czy w tej cenie da się lepiej (nie taka idea tematu)

- dyskusje czy coś jest okazją (każdy własny rozum ma)

IMO:

 

+ komentarze w stylu "przejechałem się na sprzedawcy, nie kupujcie od niego" jak najbardziej powinno zostać, ale konkretne opinie w stylu "-kupiłem od niego ipoda i był niesprawny", a nie "spójrzcie na jego komentarze"

+ ostrzeżenia w stylu "znam ten egzemplarz, jest felerny" to się rzadko zdarza, ale może zostać i to też konkretnych przypadkach, a nie gdybaniu

+ ostrzeżenia przed podróbą albo oszustwe - jeśli ewidentnie widać, że coś jest podróbką to ok, a nie rozmowy w stylu: "-wyglądają na fejki -no co Ty". Trzeba też ograniczyć liczbę postów z linkiem i pytaniem czy przedmiot jest oryginalny - tak jak ktoś wyżej pisał - jest od tego odpowiedni dział. Posty w stylu "<link>, jak myślicie, fejki?" - śmietnik.

+ podziękowania jak ktoś podrzuci okazję i ją zestrzelisz (IMHO miły akcent) - zdecydowanie powinno zostać, po prostu lubie czytać takie posty

+ pomoc w namierzaniu samolinkujących - niepotrzebne, reportować moderatorom i tyle.

 

Ode mnie:

+ linkujemy aukcje kończące się w ciągu kilku-kilkunastu godzin, nie dłużej. Nie raz pojawiają się posty, które wskazują na aukcje kończącą się np. za tydzień - to jest bez sensu. Po co linkować przedmioty, które są świeżo wystawione? W ten sposób całe allegro to jedna wielka okazja. Ceny i tak ustalają sie w ciągu ostatnich kilku minut. Kilka-kilkanaście godzin do końca to raczej sensowna opcja.

+ aukcje z przedmiotami uszkodzonymi podpisywać w jakiś sensowny sposób - połowa iPodów itp. wrzucana do "okazji" jest podpisywana jako "wystarczy wymienić baterię za 20 zł", "wystarczy zrobić restore" - przeszło mi przez ręce przynajmniej kilkadziesiąt uszkodzonych jabłek i życie nie jest takie piękne ;)

- nie upominać ludzi, że sprzedający ma negatywy albo ma drogą wysyłkę - każdy może to sprawdzić sam i zdecydować. W pierwszym poście w "okazjach" napisać, że trzeba samemu sprawdzić opinie o kupującym, cenę przesyłki i najważniejsze - przeczytać opis od deski do deski.

 

To tak poza "konkursem" - dlaczego by nie dać do hydeparku większej liczby moderatorów? Nie wiem, czy skrypt na to pozwala - przypuszczam, że tak.

 

Po ustaleniu zasad koniecznie powinien powstać nowy temat na okazje, żeby wszystkim zresetować głowy i przypomnieć, że zasady się zmieniły. Można je połączyć z Okazjami z Ebaya, bo tam i tak niewiele się dzieje, tam jest 1 post na 2 tygodnie. "Okazje w internecie" powinny robić robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ linkujemy aukcje kończące się w ciągu kilku-kilkunastu godzin, nie dłużej. Nie raz pojawiają się posty, które wskazują na aukcje kończącą się np. za tydzień - to jest bez sensu. Po co linkować przedmioty, które są świeżo wystawione? W ten sposób całe allegro to jedna wielka okazja. Ceny i tak ustalają sie w ciągu ostatnich kilku minut. Kilka-kilkanaście godzin do końca to raczej sensowna opcja.

Tak.

 

Plus ja już nie mam nerwów i obiecuję z tego miejsca że posty typu sam link (zero opisu, ale to zero) niezależnie jakimi turbookazjami by nie były będę wywalał. Takie walenie samym linkiem to kpina, lepiej już nic nie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak poza "konkursem" - dlaczego by nie dać do hydeparku większej liczby moderatorów? Nie wiem, czy skrypt na to pozwala - przypuszczam, że tak.

Nie ma potrzeby większej liczby moderatorów :) Po prostu jeśli komuś się coś nie podoba, to raportujcie. Rzadko kiedy wchodzę na forum i widzę jakiś niezamknięty raport... a nie należy do obowiązków moderatorów szukanie z lupą wszelkich wykroczeń, zawsze możemy coś przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, jesteś niepoważny i nie powinieneś pełnić funkcji moderatora. Już mówię dlaczego. Zakładasz temat o zmianach, dyskusja trwa, padają argumenty. Wczoraj dałeś posta, gdzie wymieniałeś którzy użytkownicy byli za zmianami, którzy przeciw i dlaczego. Gdzie ten post jest? Dlaczego po trzech dniach trwania dyskusji zmieniłeś swój pierwszy post w temacie? Dlaczego usunąłeś inne swoje posty? Naginasz tok dyskusji do swoich poglądów?

 

Edit. wszystkie twoje dotychczasowe tematy mające wnieść poprawę na forum były, są i będą o kant de potłuc, bo próbujesz ustawiać wszystko pod swoją wygodę. Te dyskusje o asertywności, off-topie w Okazjach z allegro itd. Póki jesteś modem to zajmij się moderacją trwających dyskusji, a inicjatywę ustawodawczą zostaw ogółowi użytkowników. Jak coś nam się przestanie podobać - poinformujemy.

Edytowane przez Garp
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności