Skocz do zawartości

Recenzja Cowon J3


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

znowu czytam te rewelacje o chłodzie iPoda Video :rolleyes: Czemu ja nigdy tego nie czułem, nawet przesiadając się z ciepluchnego i niezbyt jasnego Sony E444 :) ? Całe życie żyję w kłamstwie ! .... ale nie o tym jest temat.

 

 

 

W końcu go posłuchałeś ;) Zastanawia mnie tylko jedno: czy bawiłeś się eq? Wiele osób mówi o tym odtwarzaczu, że nie da się go używać bez eq, ty wspomniałeś o tej funkcji chyba raz mówiąc, że jest zaletą. Sam nie jestem zwolennikiem eq (odtwarzacz ma grać na flat'cie, a nie zmuszać mnie do zabawy), ale głupio byłoby nie spróbować ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video dla mnie jest wyraźnie chłodny. Swoją drogą mówią, że Z5 jest chłodny, a przy Video to grzejniczek ;)

 

Zastanawia mnie tylko jedno: czy bawiłeś się eq?

 

Dłuuugo bawiłem się EQ, ale mnie osobiście, żadna konfiguracja (czy preset) nie zadowalała. Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami J3 i każdy nad jedną parą nauszników siedział tydzień co najmniej by ustawić dobre EQ. Czy jest tego jakiś większy sens? Każdy sam musi ocenić ;)

BBE jak zwykle się spisywał. Tylko pytanie jej czy chcemy w topowym grajku korzystać z "zniekształcaczy" dźwięku. Uważam, że BBE czy DNSe to świetna jest sprawa w małym tanim grajku takim jak N2 czy R1, gdzie możemy sobie ukręcić fajne brzmienie pod uliczne eskapady. Jednak ja tego typu grajka używam głównie w domu i oczekuje jak najwierniejszego przekazu muzyki. Również przeważnie słucham na FLAT.

 

Ogólnie te opinie na internecie są trochę przesadzone, J3 dobrze gra już na płasko. BBE i EQ ożywiają trochę przekaz, ale to jak proteza 70letniej staruszki - może już gryść, ale kocicą się nie stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego opisu nt. eq mi właśnie brakowało, dzięki ;)

 

 

Co do Video i jego chłodu. Dla mnie chłód to niedostatek barwy. Ciepło - to (pewna) ilość barwy. Brzmienie naturalne - nasycenie barwą takie, jakie uważam za naturalne (w połączeniu z danymi słuchawkami).

 

Biorąc powyższe pod uwagę, IMO nano 6G jest chłodniejszy od Video :mellow: (i mniej jasny, ale nie o tym...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No każdy interpretuje i tak na swój sposób ;)

 

Dla mnie: Video nie jest bezbarwny, ma w sobie dobrą barwę (przy okazji jest jasny, tak jak piszesz), ale czuć od niego chłód (bo ciepło/chód to dla mnie coś odrębnego niż barwa) Natomiast taki Sony X chłodny nie jest (mocno neutralny), ale właśnie bezbarwny. Taczka jest odrobinę cieplejsza, ale dalej neutralna, za to ze świetną pełną barwą (a inaczej mówiąc tembrem - nie kolorem, bo to też coś innego :D ). Z kolei Samsungi nie mają takiej "barwy" jak Taczka, ale są podkolorowane w swoim graniu. Głównie mam tu na myśli P3.

 

Jakby przełożyć to na język wizualny to ja to rozumiem tak:

[są poszczególne kafelki i każdy ma inne właściwości]

barwa /tembr/ - rodzaj materiału z jakiego jest zrobiony kafelek. X - to taka szyba, T4 - to taka porcelana (ogólnie najciężej jest to opisać)

ciemność/jasność - rozumiana normalnie np. ciemny dźwięk / jasny dźwięk

ciepło/zimno - to jest to jaki kolor został wybrany, są kolory sprawiające ciepłe wrażenie, a są kolory sprawiające zimne wrażenie np. fuze / video

jednolitość/kolorowość - To też ciężko wyrazić, ale ogólnie jak kolorystyka jest jest jednolita z wyważonymi parametrami, najwyżej tworzący odcienie to jest player taki neutralny, a jak czuć zmienność kolorów, nie jednolity przekaz to wtedy player jest kolorowy. np. Touch 4g / Samsung P3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Starałem się nie komplikować recenzji.

 

J3 to dla mnie przeciwieństwo S100. Oba nieźle grają, ale oba w ogóle mi nie pasują S100 jest za ciepły, a J3 za chłodny - oba się szybko nudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności