Skocz do zawartości

Brzmienie I Glośność!


KRIS.G

Rekomendowane odpowiedzi

własnie wrociłem z jednego z wroclawskich marketów elektornicznych gdzie miałem okazje przesłuchac dwa iriver'y- T30 i U10. Jestem troche zdezorientowany gdyż wg parametrów technicznych oba mają taka samą moc a tymczasem U10 brzmiał nieporównywalnie lepiej i glosniej niż T30> słuchawki byly jakies badziewne ale U10 brzmiał czysto i bardzo głośno. Natomaist T30 jakoś cicho i jakość była słaba. Czemu tak sie dzieje?

Miałem wrażenie że ten T30 był używany albo co, ale to moje odczucie. Mój niepokój wiąze się z tym że sam jestem w trakcie kupowania T10 i jeżeli miłby on brzmieć tak jak wspomniany T30 to nie widze sensu wydawać pieniędzy... co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na tyh samych. To były jakies Thompsony.nie wiem czy to isotne ale na tym T30 były wgrane jakieś kawałki Faithless. i To ich słychałem. Ale nie wiem czy to ma znaczenie

 

i jeszcze chciałbym żebyście powiedzieli jak sprawa głosnośći wygląda w T10. Miałem kiedyś discman'a soniaka i brzmiał tak cicho że po tygodniu go rzuciłem w kąt. Nie chciałbym żeby sytuacja się powtórzyła z Iriverem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U10 jest faktycznie głośny, przynajmniej ten którego mam... słucham nie głośniej niż 13-15 (T10 słuchałem na 20)...

 

... ale może to inne miasto - kraków jednak jest głośny, a tu słychać tylko szum wiatru ;)

 

---

 

w porównaniu do T10, U10 brzmi jakby minimalnie lepiej... ale może to tylko takie wrażenie? nie mogę porównać ich obu naraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że brzmi tylko minimalnie lepiej? Czy uważasz że bedę zadowolny z T10;) jeżeli zachwycił mnie U10. Szukałem na forum i znalazłem info że na trybie "normal" T10 nie działa rewelcayjnie, dopiero jak sie włączy SRS WOW jest lepiej. Wiec skieruję do Ciebie takie oto pytanie;). Czy W T10 dzwięk będzie czysty i głeboki a przy tym dostatecznie głośny zeby zagłuszyć ulicę;)? Nie chcę wydawać pieniędzy na coś co mi sie totalnie nie spodoba a te dwie rzeczy( jakość dzwięku i glośność) są dla mnie najważniejsze.Dzieki za odpowedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz że bedę zadowolny z T10;)

 

jak najbardziej :) a mówię że minimalnie lepiej bo po prostu nie pamiętam brzmenia T10... gdybym mógł porównać oba odtwarzacze naraz, to mogłoby się okazać że grają tak samo :)

 

tak czy siak słyszę, że bas schodzi niżej w T10 niż w U10... jeszcze zaraz sprawdzę "boston bass test", ale wydaje mi się że nie spowoduje to łez w oczach (na T10 spowodowało ;] )

 

znalazłem info że na trybie "normal" T10 nie działa rewelcayjnie, dopiero jak sie włączy SRS WOW jest lepiej

 

to zależy od osoby (co kto uważa za "dobry" dźwięk), od pory dnia i roku (widzimisię w danej chwili), od utworów (żaden "efekt"/ustawenie EQ nie jest uniwersalny) i od słuchawek (każdy model brzmi inaczej i dla każdego inne są "optymalne" dla danej płyty/utworu ustawienia EQ czy efektów)

 

Czy W T10 dzwięk będzie czysty i głeboki a przy tym dostatecznie głośny zeby zagłuszyć ulicęwink.gif?

 

w każdym razie powinien, iriver wcale nie jest cichy... :) a jeszcze jakbyś miał słuchawki Creative EP-630 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron

 

W grupie na studiach typy mają u10, h10jr i T10. W sumie dużo w tym mojej winy przyznaje :) Co do dźwięku to raz wydawało mi się, że u10 jest fenomenalny, raz, że brzmi jak kupa. Tak samo było z h10jr i tak samo było z T10. Raz wychodziłem ze szkoły przekonany, że mój player jest do kitu a raz wychodziłem z przekonaniem, że jest najlepszy :)

 

Do rzeczy - wszystko zależy od kawałków jakie słuchamy ( aranżacja itd to za co odpowiada zespół i studio nagraniowe ), kompresji tych kawałków ( kb/s, mp3, ogg ) a czasem nawet od ciśnienia jakie jest w danym dniu :D

 

Pewnego dnia kazałem kumplwi nagrać na t10 kawałki w ogg różnych wykonawców przesłane mu przeze mnie przez gg - oczywiście wszystko wrzuciłem też na swojego ifpa. Efekt był taki, że przy głośności 20 na własnych identycznych ustawieniach user eq i na tych samych słuchawkach nie czułem żadnej różnicy w głośności ani w wysterowaniu dźwięku między ifpem a t10. Kawałki zapuszczałem co do sekundy w tym samym czasie na jednym i drógim, user eq bo ifp srsa nie ma.

 

Moim zdaniem duży wpływ ma chyba algorytm dekodowania dźwięku zastosowany przez irivera ( on się nie zmienia ), może mają te same wzmaki - nie wiem ...

 

Teraz różnice :

Różnice poza takimi jakie każdy widzi są w głośności :

Ifp > u10 > seria T > h10jr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to raz wydawało mi się, że [tu odtwarzacz] jest fenomenalny, raz, że brzmi jak kupa.

 

to jest normalne i zależy od pory dnia, stanu emocjonalnego, nawet najedzenia/przejedzenia/niedojedzenia :) słuch człowieka nie jest przez cały czas "identyczny"...

 

ja ostatnio miałem doła i dźwięk z Karmy wydawał mi się zupełnie pozbawiony "brzmienia", nie cieszył O_o więc przez parę dni po prostu nie słuchałem muzyki... dopiero U10 i chamsko ustawiony SRS WOW mnie wczoraj rozruszał :) a pod koniec dnia wróciłem po prostu na "normal" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice w głośności są. Wg mnie. Ale trzeba też zauważyć, że najcichszy z irivera nadal jest głośniejszy od jakiegoś creative'a .....

 

A wg mnie jest najcichszy a świetnym wyznacznikiem są słuchawki kpp, które przy odpowiednio skompresowanym pliku w ogg nie przesterowywały się tak bardzo nawet na ifpie :) Kiedy na ifpie da się głośność na maks słuchawki podskakują na czasce ( membrany pulsują tak mocno, że poruszuja nausznikami, bo docisk w portach nie jest tak duży jak w pmxach czy akg ). U10 także to potrafi. T10 nie koniecznie a h10jr po prostu napewno nie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności