Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, KaszaWspraju napisał:

Dziś zupełnie coś z innej beczki.

20210828_101740.jpg20210828_101835.jpg

Ile kosztowała Cię ta pinta? Pytam z ciekawości bo u mnie w sklepiku prawie 39 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinta 36, Mprojekt 14.

 

Pinta:

Wanilia, czekolada, kawa, palony jęczmień, burbon, trochę kwasku z Whisky, nuty wiśni. Gładkie gęste, oleiste, bez gazu. Na początku silne nuty kawy, palonego jęczmienia, z biegiem czasu więcej wanilii i czekolady, smaków z beczki w której leżakowało "piwo". Nie czuć alkoholu, ino moc ma policzkach.

Raz na jakiś czas można się skusić, dla emocji i smaku. 330 ml  jest ok.

 

 

Mprojekt  jutro.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Wanilia, czekolada, kawa, palony jęczmień, burbon, trochę kwasku z Whisky, nuty wiśni. Gładkie gęste, oleiste, bez gazu. Na początku silne nuty kawy, palonego jęczmienia, z biegiem czasu więcej wanilii i czekolady, smaków z beczki w której leżakowało "piwo". Nie czuć alkoholu, ino moc ma policzkach.

Raz na jakiś czas można się skusić, dla emocji i smaku. 330 ml  jest ok.

Glut okrutny z opisy wynika. Ale ja nie lubię Pinty, bo uważam ich za efekciarskich nieudaczników, więc spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mprojekt - bardzo podobne piwo. Przede wszystkim nie tak intensywne w smaku i nie tak oleiste, ciągle gęste. Nuty wanilii kawy, burbona, czekolady. Wysycone co pomaga w odbiorze. Bliżej ciemnego piwa " normalnego". Taki mid hid end. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neonlight napisał:

W końcu dorwałem, podobno jedno z najlepszych ciemnych, ale.. tyłka nie urwało, chyba wolę Książęce Ciemne Łagodne, aczkolwiek.. złe nie jest. 😉

Lumii_20210830_154007481.jpg

Nie wiem kto tak potężnie Cię okłamał iż coś takiego to jedno z najlepszych ciemnych ale ta osoba za dużej wiedzy chyba nie ma 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wegiel21 napisał:

Nie wiem kto tak potężnie Cię okłamał iż coś takiego to jedno z najlepszych ciemnych ale ta osoba za dużej wiedzy chyba nie ma 🤣

Hehe.. na to wygląda, ale znafcą YT'owym się mianuje, więc jako miłośnik piw ciemnych, postanowiłem to niezwłocznie sprawdzić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Hehe.. na to wygląda, ale znafcą YT'owym się mianuje, więc jako miłośnik piw ciemnych, postanowiłem to niezwłocznie sprawdzić. :P

YT kłamie , spróbuj czegoś leżakowanego w dobrej beczce , porterek, ris czy cuś a nie słuchasz pseudo eksperta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy porter (nawet koncerniak jak Żywiec) będzie lepszy, a Porter Warmiński albo Komes to w zasadzie pewniaki. Jak nie ma się w pobliżu jakiegoś sklepiku specjalistycznego to warto odwiedzić np. Auchan, bo ofertę mają sporą, a ja tam nieraz kupiłem dobre piwa BA na przecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wegiel21 napisał:

YT kłamie , spróbuj czegoś leżakowanego w dobrej beczce , porterek, ris czy cuś a nie słuchasz pseudo eksperta ;)

 

W sumie racja, staram się nie polegać na opiniach znafcuf z YT, ale do obejrzenia skusiło mnie w/w piwo biorące udział w teście, tj. Książęce Ciemne Łagodne, więc byłem ciekaw, jak wypadnie, a wypadło kiepsko, natomiast Komtur zajął jedno z czołowych miejsc, więc postanowiłem to zweryfikować i.. zawiodłem się. 

 

Porter'ów nienawidzę, zbyt intensywne, ciężkie jak dla mnie.

 

Teraz raczę się kolejnym wynalazkiem, również z wspomnianego testu ciemnych piw, no i.. jest trochę lepiej, bo nie czuć alkoholu na końcu, jednak i tak bez rewelacji, i raczej do niego nie wrócę. ;)

 

 

 

 

 

Lumii_20210830_185245130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

 

W sumie racja, staram się nie polegać na opiniach znafcuf z YT, ale do obejrzenia skusiło mnie w/w piwo biorące udział w teście, tj. Książęce Ciemne Łagodne, więc byłem ciekaw, jak wypadnie, a wypadło kiepsko, natomiast Komtur zajął jedno z czołowych miejsc, więc postanowiłem to zweryfikować i.. zawiodłem się. 

 

Porter'ów nienawidzę, zbyt intensywne, ciężkie jak dla mnie.

 

Teraz raczę się kolejnym wynalazkiem, również z wspomnianego testu ciemnych piw, no i.. jest trochę lepiej, bo nie czuć alkoholu na końcu, jednak i tak bez rewelacji, i raczej do niego nie wrócę. ;)

 

 

 

 

 

 

Lumii_20210830_185245130.jpg

A co to był za góru piwny z YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 01:39, neonlight napisał:

Czechy "na tapecie" - original. Szczerze?! Bardzo słabe, dziwny posmak, jak by dodali szamponu, czy innego chemikalia i jeszcze trochę.. pisuarem zalatuje. 😵😆

Lumii_20210829_012807479.jpg

Nie mam wątpliwości - źle opłukałeś kufel podczas zmywania :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, espe0 napisał:

Nie mam wątpliwości - źle opłukałeś kufel podczas zmywania :D

Sugerujesz, że oprócz niedopłukania podczas mycia, pomyliłem również kufel z pisuarem?! 😆

19 minut temu, wegiel21 napisał:

A co to był za góru piwny z YT?

A żebym to ja pamiętał. 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności