Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2021 o 10:06, hammerh34d napisał:

Dobre piwo to jakaś dycha.

Nie przenoś audiofilskich wycen sprzętu na teren piwny. Za 10 zł spokojnie masz 2 dobre piwa. A to, że krafty sobie życzą tyle za swoje dzieła, często wątpliwej jakości to jest ta sama sytuacja co choćby wzmak słuchawkowy zrobiony w stodole i wyceniony na 20 koła. Poczucie własnej niesamowitości twórcy plus chęć strzyżenia się kłania, ale nie tylko. Swoją drogą to piję kolejne kraftowe piwo. Cienkie jak **** węża, ale nie będę się znęcał i nie podam co to.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie przenoś audiofilskich wycen sprzętu na teren piwny. Za 10 zł spokojnie masz 2 dobre piwa. A to, że krafty sobie życzą tyle za swoje dzieła, często wątpliwej jakości to jest ta sama sytuacja co choćby wzmak słuchawkowy zrobiony w stodole i wyceniony na 20 koła. Poczucie własnej niesamowitości twórcy plus chęć strzyżenia się kłania, ale nie tylko. Swoją drogą to piję kolejne kraftowe piwo. Cienkie jak **** węża, ale nie będę się znęcał i nie podam co to.

Jakie to te dobre 2 piwa za 10 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie tak, pilsy bywają tanie.
Ja tego stylu nie lubię i nie pijam.
Daj mi przykład dobrego RISa, barley wine, portera albo belga za 5 pln - chętnie przetestuję, choć przy mojej konsumpcji cena nie gra roli, w skali miesiąca o rząd wielkości większe pieniądze wydaję na streaming ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

Może dla Ciebie tak, pilsy bywają tanie.
Ja tego stylu nie lubię i nie pijam.
Daj mi przykład dobrego RISa, barley wine, portera albo belga za 5 pln - chętnie przetestuję, choć przy mojej konsumpcji cena nie gra roli, w skali miesiąca o rząd wielkości większe pieniądze wydaję na streaming ;)

Heh  popieram, jak ktoś pije pilsy to może dla mnie kupić i za 3 zł szt albo i za 2 zł a ja i tak nie czuje i nie chce czuć różnicy bo to nie mój styl.

 

Tylko niech każdy sobie porówna ilość chmielu w dobrym IPA a pilsie to może jakoś skalkuluje cenę...

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wegiel21 napisał:

Jakie to te dobre 2 piwa za 10 zł?

Nie wejdę w tą dyskusję, bo się skończy się tak jak dyskusje o K701. Niech wystarczy, że ja potrafię znaleźć dla siebie dobre piwa w tej cenie na dużo niższej. Ale w cenie ok. 5 zł podam Browar Grodzisk. Oczywiście zaraz możesz napisać, że piłeś i że to syf, dlatego dalej nie dyskutuję boi to nie ma sensu. Dla mnie możecie kupować piwo i po 1500 zł, jeśli to spowoduje, że poczujecie cudowny smak. Dokładnie tak samo jak ze słuchawkami.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?
Robione z wody, słodu i chmielu. Czasem z dodatkami. Fermentowane drożdżami piwowarskimi.
Świat nie kończy się na banalnych jasnych pełnych. Śmiem twierdzić, że na nich się zaczyna i jest bardzo bogaty.
Ale fakt, jeśli ktoś lubi pilsy, to krafty nie mają dla niego sensu. Pils to dla mnie odpowiednik schabowego z kapustą. Można go zjeść raz na jakiś czas, ale miłośnik jedzenia nigdy nie powie, że to szczyt sztuki kulinarnej. Prawdziwa przyjemność z jedzenia moim zdaniem nie polega na wpierniczaniu non stop schabowszczaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, manuelvetro napisał:

Ja kupiłem dziś dwa dobre 0% Lech i Żywiec. Akurat te, bo były już w lodowce, zimne. 7 PLN, coś drogo, myślałem, ale, jak kupiłem na placówce pocztowej, to niech będzie…

Ty tak serio? Dobre Lech i Żywiec , czy to jakaś prowokacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem mały, to schabowy był najlepszy :)
Upłynęło wiele lat od tego czasu i zmieniło się wiele, mając do wyboru schabowego i dowolny sensownie zrobiony makaron, Hindusa, Greka, Gruzina... Czy nawet Chińczyka, z przyjemnością i bez żalu wybiorę alternatywę.
Ale jeśli nie ma nic w okolicy to zjem i nie będę wybrzydzać. Całe szczęście z reguły coś jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Nie wejdę w tą dyskusję, bo się skończy się tak jak dyskusje o K701. Niech wystarczy, że ja potrafię znaleźć dla siebie dobre piwa w tej cenie na dużo niższej. Ale w cenie ok. 5 zł podam Browar Grodzisk. Oczywiście zaraz możesz napisać, że piłeś i że to syf, dlatego dalej nie dyskutuję boi to nie ma sensu. Dla mnie możecie kupować piwo i po 1500 zł, jeśli to spowoduje, że poczujecie cudowny smak. Dokładnie tak samo jak ze słuchawkami.

Wiesz możesz kupić pasztetową i wmawiać sobie że jest lepsza od szynki dojrzewającej a tej cena jest zabójcza i nie ma sensu dla Ciebie bo pasztetową też się najesz ...

 

Tylko weź pod uwagę czas i proces produkcji pasztetowej a takiej 24 mc parmeńskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wegiel21 napisał:

Ty tak serio? Dobre Lech i Żywiec , czy to jakaś prowokacja?

0% - bardzo dobre nawet. Alkoholu nie piję.

Pniewskie, Carlsberg, Żywiec, Tyskie, Lech -wszystkie  0% , polecam, Heinekena też wypiję, ale tamte wolę zdecydowanie. Te są zawsze, a jakieś lepsze 0% raczej rzadko na mojej wsi :D , ale możesz polecić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

0% - bardzo dobre nawet. Alkoholu nie piję.

Pniewskie, Carlsberg, Żywiec, Tyskie, Lech -wszystkie  0% , polecam, Heinekena też wypiję, ale tamte wolę zdecydowanie. Te są zawsze, a jakieś lepsze 0% raczej rzadko na mojej wsi :D , ale możesz polecić :P 

Heh nie polecam czegoś czego wrogowi bym nie polecił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wegiel21 napisał:

Wiesz możesz kupić pasztetową i wmawiać sobie że jest lepsza od szynki dojrzewającej a tej cena jest zabójcza i nie ma sensu dla Ciebie bo pasztetową też się najesz ...

Ja np. nie musze sobie wmawiać, bo autentycznie nie lubię wędlin, niezależnie, czy Parmeńska, czy inna, po prostu mi nie smakują i często miałem po nich zgagę, a dobry pasztet, czy pasztetową, do tego pomidorek lub ogórek konserwowy, zawsze bardzo chętnie wrąbię. 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hammerh34d napisał:

mając do wyboru schabowego i dowolny sensownie zrobiony makaron, Hindusa, Greka, Gruzina... Czy nawet Chińczyka, z przyjemnością i bez żalu wybiorę alternatywę.
Ale jeśli nie ma nic w okolicy to zjem i nie będę wybrzydzać. Całe szczęście z reguły coś jest :)

Mam tak samo, ale alternatywę mam tylko w wakacje. Jadłem u Hindusa cały czas. W czerwcu mieliśmy 2 weekendy wakacji, bo latem remont :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Heh nie polecam czegoś czego wrogowi bym nie polecił ;)

Dla mnie piwo 0% to zbawienie i ratunek. Jestem trzeźwym alkoholikiem od 14 lat, co nie znaczy, ze nie mam ochoty na dobry alkohol. Mam, zawsze jak w biedrze zakupy robię i te promocje widzę na bushmillsy, piwerka… często się oprę, a jak mnie naprawdę  fest kusi, to se 0% strzelę 2 sztuki i głód zaspokojony. Także, jestem wdzięczny za dobre bezalkoholowe piwa. A jest teraz i wybór fest i poprawiły się. Parę lat wstecz było słabo, nie smakowało to jak piwo. A teraz Lech smakuje jak Lech, a  Żywiec jak Żywiec. Na ile pamietam… A kiedy jeszcze piłem piwo alkoholowe, to craftow nie było, albo tylko w stolycy, wiec ich smaku nie znam. A te co wymieniłem, piłem ze smakiem w dużych ilościach. Byśmy se z @Rafaciomogli kuflami brzdąknąć. Chociaż ja nie piłem codziennie, sportowo raczej i oczywiście nie tylko piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

Ja np. nie musze sobie wmawiać, bo autentycznie nie lubię wędlin, niezależnie, czy Parmeńska, czy inna, po prostu mi nie smakują i często miałem po nich zgagę, a dobry pasztet, czy pasztetową, do tego pomidorek lub ogórek konserwowy, zawsze bardzo chętnie wrąbię. 😋

Co kto lubi , ważne aby smakowało ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

A teraz Lech smakuje jak Lech, a  Żywiec jak Żywiec.

 

Czyli ten sam szczyn tylko 0% - sory. Szczerze zazdroszczę Ci pamięci smaku starych dobrych browarów. Mój pierwszy to właśnie był Lech ze 20 lat temu . Dziś jak go widzę na półce to mam zgagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, manuelvetro napisał:

Dla mnie piwo 0% to zbawienie i ratunek. Jestem trzeźwym alkoholikiem od 14 lat, co nie znaczy, ze nie mam ochoty na dobry alkohol. Mam, zawsze jak w biedrze zakupy robię i te promocje widzę na bushmillsy, piwerka… często się oprę, a jak mnie naprawdę  fest kusi, to se 0% strzelę 2 sztuki i głód zaspokojony. Także, jestem wdzięczny za dobre bezalkoholowe piwa. A jest teraz i wybór fest i poprawiły się. Parę lat wstecz było słabo, nie smakowało to jak piwo. A teraz Lech smakuje jak Lech, a  Żywiec jak Żywiec. Na ile pamietam… A kiedy jeszcze piłem piwo alkoholowe, to craftow nie było, albo tylko w stolycy, wiec ich smaku nie znam. A te co wymieniłem, piłem ze smakiem w dużych ilościach. Byśmy se z @Rafaciomogli kuflami brzdąknąć. Chociaż ja nie piłem codziennie, sportowo raczej i oczywiście nie tylko piwo.

Tylko proszę Cię nie nie njee 0% ok ale te wymienione to serio nie są dobre piwa ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, espe0 napisał:

Dziś jak go widzę na półce to mam zgagę.

Kilka lat temu, jak za ścianą mojej pracy miałem Żabkę, to namiętnie piłem Miłosławy, tak mi posmakowały, że nic innego nie chciałem pić, a ostatnio kupiłem jednego, żeby sobie przypomnieć i to był ostatni raz - co za dziadostwo, smak drożdży i kwaskawy ferment, masakra. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności