Skocz do zawartości

Sandisk Sansa Fuze + NuForce NE-700X + Comply T-200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych wielbicieli dźwięku ;)

 

Przez długi czas szukałem odpowiednich słuchawek dokanałowych do mojej Sansy Fuze.

 

Muzyka której słucham to Progressive Rock, Indie Pop, Trip Hop, Instrumentalny Hip Hop, Reggae, Dub, Funk, Soul, Smooth Jazz, Acid Jazz, Klasyka, Downtempo, Ambient, Minimal, House, Techno, Electro, Trance, Electronica, Dubstep, Jungle, Drum n Bass, Psychedelic, IDM, Audiobooki, Podcasty, Muzyka etniczna i medytacyjna.

 

Poszukuję słuchawek które dobrze zgrają się z ocieplonym brzmieniem mojego playera, takich które zagrają krystalicznie czysto, ale niekoniecznie analitycznie i monitorowo (nie jestem producentem, chce po prostu cieszyć się z muzyki). Zależy mi na głębokich, dynamicznych niskich tonach, oraz na dobrym odwzorowaniu średnich i wysokich tonów.

Czegoś co pozwoli mi odpłynąć przy koncertach jazzowych, co będzie miało dobre pier*olnięcie w muzyce elektronicznej, co poradzi sobie z szybką perkusją w drumowych gatunkach i na czym wokale będą brzmiały przyjemnie i pociągająco, czegoś uniwersalnego co uzupełni mojego skromnego grajka.

 

Od dwóch tygodni posiadam słuchawki NuForce NE-700X z piankami Comply T-200. Po kilkudniowym wygrzewaniu różowym szumem i słuchaniu masy różnych albumów... słuchawki te mają naprawde głęboki, mocny i dynamiczny bass, dźwięk instrumentów (szczególnie trąbek i saksofonów) potrafi cieszyć, ale wokale są nieco wycofane, a całe pasmo lekko "zamulone" i "odległe". Słuchając na nich muzyki, czuję się jak w "zadymionym, mrocznym klubie" lub "zakurzonej piwnicy", dźwięk jest zdominowany przez basy, a reszta pasma schodzi gdzieś na bok.

 

Jest nieźle, ale czuje że to nie to czego oczekiwałem. Zakładając ten komplet czuje niewykorzystany potencjał, chciałbym odczuć coś więcej, większą przyjemność z obcowaniem z moją kolekcją muzyki, i nie martwić się tym że słuchawki są nieodpowiednie do niektórych gatunków.

 

Czekam na Wasze opinie i sugestie, za wszystkie z góry dziękuję! ;)

 

[EDIT: Dodam jeszcze, że zależy mi na dobrej izolacji, ponieważ muzyki słucham podczas jazdy na rowerze i podczas chodzenia po mieście, czy po sklepach. Lubie też posłuchać muzyki czytając książki, grając na konsoli czy chodząc po lesie, ale mimo tego są sytuacje kiedy izolacja się przydaje. Dobrze byłoby gdyby słuchawki pasowały do pianek Comply, których jestem dużym miłośnikiem.

 

Mam też upodobanie do wyglądu, lubie aluminiowe lub drewniane słuchawy, to według mnie ma klimat, ale nie jest koniecznością ;)

 

Acha, i możliwe że mogłyby to być słuchawki nauszne, ale nie wiem czy taki skromny player da sobie rade z takimi kolosami ;)]

Edytowane przez FuzeOnCannabis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności