Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne, zamknięte do 200 zł dla PeCetowca


Rekomendowane odpowiedzi

Wybór słuchawek to dla mnie niełatwa sprawa.

 

Chciał bym zakupić sprzęt kosztujący do 200 zł. Jeszcze jakiś czas temu wybrał bym CAL, lecz teraz doszły mnie słuchy, iż wyszła jakaś nowa seria tych słuchawek, i prezentują gorszą jakość dźwięku niż ich starsza wersja.

 

Innymi słuchawkami nad którymi się zastanawiałem są Superluxy 669, lecz nieznajomość tej marki mnie trochę odstrasza, choć same słuchawki zdobywają pozytywne opinie w sieci.

 

Do listy można by dodać jakieś AKG 512? Miałem okazję ich posłuchać kiedyś, lecz nie zrobiły na mnie wrażenia, a może wersja 518DJ jest lepsza?

 

Teraz opis co z czym:

- słuchawki używane przy komputerze, tylko i wyłącznie, nie będą nigdzie noszone

- karta dźwiękowa to Xonar D1, głośniki Microlab FC-530, o głośnikach wspominam ponieważ pod ich wzmacniacz podpinam słuchawki, jestem zbyt leniwy aby za każdym razem nurkować pod biurko kiedy będę chciał ich używać

- obecnie używam Creative HS-800

- muzyka głównie format mp3 jakość najczęściej 320 kbps

- jestem zapalonym graczem, więc w głównej mierze słuchawki będą używane do gier, oraz komunikacji głosowej

- dobrze, żeby słuchawki miały niezbyt długi przewód :)

- w słuchawkach nausznych lubię trochę basu, w przeciwieństwie do dousznych

 

Z tego co czytałem przy kupnie Aurvana Live warto zastanowić się nad wymianą kabla, tylko ja bym miał przed tym opory, dopóki słuchawki byłyby na gwarancji, a może się popsują i wtedy będzie problem.

 

Które słuchawki waszym zdaniem będą, najlepszym wyborem, czy CALe są nadal warte zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! Mam Cale już 2 lata kolega 2 miechy różnicy nie dostrzegam w dźwięku do gier bardzo dobre sam w nich gram duża szczegółowość + Dolby headphone i wiesz gdzie każdy jest :D

Koss UR-40 Równie dobre w grach jak Cale tylko mniej basów i o wiele większa scena. Wygoda to największy atut tych słuchawek ,ja po godzinie nie czułem żadnego zmęczenia a uszy się nie grzały

AKG 518DJ - Tu bass jest potężny i potrafi kopnąć. Słucham w nich głównie muzyki i bardzo rzadko używam do gier ale podłącze dzisiaj pod kompa pogram nieco w mw3.

 

Sam kiedyś miałem fatal1tky te co ty i po przejściu nawet na HD201 różnica była duża i grało się o wiele lepiej o Calach nie wspominam bo miażdżą biedne fatal1tky pod każdym względem.

Edytowane przez Krzychoq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Cale przodują nadal :)

Krzychoq a jak z wygodą noszenia? Mam sporą głowę i dodatkowo noszę okulary. Na przykład po 3-4 godzinach używania tych fatality czuję już zmęczenie i ucisk.

I jeszcze jedno pytanie wymieniałeś kabel? A może zamierzasz to zrobić i pod czym grają Twoje słuchawki? (Widzę, że jak u mnie D1, podłączasz je bezpośrednio pod kartę?)

Edytowane przez elcidx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Cale przodują nadal :)

Krzychoq a jak z wygodą noszenia? Mam sporą głowę i dodatkowo noszę okulary. Na przykład po 3-4 godzinach używania tych fatality czuję już zmęczenie i ucisk.

I jeszcze jedno pytanie wymieniałeś kabel? A może zamierzasz to zrobić i pod czym grają Twoje słuchawki? (Widzę, że jak u mnie D1, podłączasz je bezpośrednio pod kartę?)

Nie wiem czy dalej wszystkie są takie same ale mojego kumpla wygrzewane przez jakieś 100-150h non stop grają identycznie jak moje.zaraz ktoś na forum zarzuci mi że jestem głuchy :blink: .

1-nie wiem okularów nie noszę ale u mnie z wygodą było tak: słuchawki ogólnie wygodne pady miłe w dotyku tylko pałąk na początku nieco mnie dusił po 1h ale po miesiącu się wyrobiły i było dobrze.

W cal zależy bardziej czy masz duże/małe uszy.

dobry jesteś bo ja fatal1tky max 1h na głowie i potem musiałem odpocząć bardziej niewygodnych słuchawek nie miałem w życiu.

2-Nie wymieniałem kabel i nie mam zamiaru po co mam tracić 100zł żeby usłyszeć drobne zmiany dla mnie grają dobrze i mi wystarczają.

3-Podłączam pod panel przedni (tylni podobna lepsza jakość ale mam głośniki podłączone) Xonar spokojnie napędzi te słuchawki

Edytowane przez Krzychoq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z basem w CAL? Nadają się do słuchania takich gatunków muzyki jak rap czy reggae czy będę czuć niedostatek?

Trochę poczytałem w sieci, i ludzie określają je raczej jako koncertowe słuchawki nadające się do rocka/metalu.

I jeszcze jedno pytanka, grasz na tych słuchawkach? Jeśli tak, to jak oceniasz ich pozycjonowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ur40-stki, sluchalem tez troche cali kumpla. Cena cali teraz wzrosla ostro, mysle, ze jeszcze troche, i przestana byc warte swojej ceny. ur40 to mysle bardzo konkurencyjny dzwiek w muzyce z calami, powiem nawet, ze bardziej mi sie podobaly, choc mozliwe, ze po protu moja e30-stka czegos z nich nie wydobyla :) Duzo gram w csa, gra sie na nich na prawde dobrze. Czytalem dzisiaj o nich jakas recke na tym forum, i ktos wlasnie pisal, ze jak sie ma duza glowe, to moze byc problem. Ja sie nie wypowiem na ten temat, bo jestem jeszcze za mlody na duza glowe, co innego na mocna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALe nadaja sie do kazdej muzyki , ale musisz je zrecablowac. Ja slucham metalcoru , deathcoru , muzy klubowej , hip hopu i moim zdaniem sa to najlepsze sluchawki jakie mialem :) bas nie brakuje , sa bardzo wygodne , moge je nosic 24/7 oraz pamietajmy ze maja przetworniki sluchawek denon o duzej wartosci :P wiec za taka kase to tylko to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALe nadaja sie do kazdej muzyki , ale musisz je zrecablowac. Ja slucham metalcoru , deathcoru , muzy klubowej , hip hopu i moim zdaniem sa to najlepsze sluchawki jakie mialem :) bas nie brakuje , sa bardzo wygodne , moge je nosic 24/7 oraz pamietajmy ze maja przetworniki sluchawek denon o duzej wartosci :P wiec za taka kase to tylko to

 

Juz tych przetworników ponoć nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z basem w CAL? Nadają się do słuchania takich gatunków muzyki jak rap czy reggae czy będę czuć niedostatek?

Trochę poczytałem w sieci, i ludzie określają je raczej jako koncertowe słuchawki nadające się do rocka/metalu.

I jeszcze jedno pytanka, grasz na tych słuchawkach? Jeśli tak, to jak oceniasz ich pozycjonowanie?

 

1-To nie są słuchawki do rapu i innych gatunków muzyki w których potrzeba basu do tego będą lepsze AKG 518DJ które są słuchawkami bardzo dynamicznymi i posiadające niezłe kopnięcie basu.

CAL ma bas taki nisko schodzący w dół mięsisty. Nie zgodzę się że CAL nadają się do metalu ja gdy słuchałem szybkich kawałków miałem wrażenie że wszystko zaczyna się zlewać szczególnie wysokie tony.

2-W grach jest bardzo dobrze aurvany to słuchawki bardzo dokładne potrafiące oddać najmniejszy szczegół, dlatego pod słabym źródłem i niskiej jakości mp3 grają słabo. O ile nie dojdzie do ostrej siekanki bez problemu odróżnisz kierunki dochodzenia dźwięku.

 

Pogram jeszcze trochę w 518DJ to coś jeszcze dopiszę.

Edytowane przez Krzychoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zalezy z jakim sprzetam to gra. Osobiscie mam cowona i7 i nie gadaj ze sie zlewa... slucham metalcoru i ogarnij tam jest wszystko zmiksowane i jwst duzo riffow np parkway drive - boneyards i u mnie slychac wszystko doskonale. Gdy slucham hh jest bas i potrafi dac kopa przyczym ja recablowalem canarem moje CALe i stad ten dzwiek. A zlewalo ci sie bo prawdopodobnie gralo to z jakims cieplym odtwarzaczem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało góry dużo basu.

 

Nie wtedy jest to ciemny odtwarzacz.

 

Ocieplenie przeważnie oznacza podbicie na tym wyższym basie, który daje wrażenie "ciepła". Określenie ciepła też się odnosi do średnicy. Ona też może być ocieplona, to też po części wynika z jej korelacją z niższymi pasmami. Ogólnie jeśli mówimy o cieple, to mówimy o wrażeniu zagęszczenia dźwięku, wypełnieniu go odczuciem ciepła.

 

Cal nie są ciemnymi słuchawkami, ale są wyraźnie ocieplone na średnicy. Basu tego wyższego też mają dość sporo, choć bez przesady.

 

Przeważnie ocieplone źródła wydają się przyjemniejsze i naturalniejsze dla słuchacza. Dlatego duża część kart zintegrowanych jest ocieplona. Jak spotkasz się z ochłodzonym - neutralnym źródłem to z pewnością to odczujesz. Dźwięk wydaje mnie się mniej gęsty, chudy, przeważnie też łatwiej dostrzegać szczegóły, a mniej barwy.

 

Dokładnych fachowych definicji właściwie nie ma i nie może być. Gdyż te podziały nie są jasne i właśnie opierają się na odczuciach. Najlepiej używać tych określeń tylko w porównaniach, ale są takie urządzenia o których można nie jako definitywnie wypowiedzieć się w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności