Skocz do zawartości

Nowa seria słuchawek Sony MA


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Sony zaprezentowało nową serię słuchawek otwartych MA. Najwyższy model MDR-MA900 ma mieć driver 70mm i co ciekawe wedle materiałów Sony tylko 12ohm@1kHz impedancji przy SPL 104dB/mW i konstrukcję full-open. All in all wyglądają fajnie. Premiera europejska planowana na 1 maja 2012.

 

MDR-MA900

94%7C000022cce%7Cebb5_Sony-MDR-MA900.jpg

 

 

MDR-MA500

MDR-MA500.jpg

 

MDR-MA300

hoofdtelefoon.jpg

 

MDR-MA100

MDR-MA100_EU_cw-1200.jpg?76a6e8

 

 

 

Więcej info: http://presscentre.s...54&NewsAreaId=2

 

IMHO MDR-MA500 są dość urodziwe. Ciekawe jak ceny...

 

BTW, pokazali też nowe MDR-V55... wyglądają suuuuper, zwłaszcza te z żarówiastym kablem.

20120308032845823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówiaste V55 wyglądają dla mnie ostro festyniarsko - jak tuningowany Golf z dużym spoilerem.

Ale już MA500 wyglądają bardzo ciekawie. Nic tylko czekać na recenzje i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu "najwyższy model" wygląda na najmniejszy :blink: ? To wszystko przez te pałąki. Ciekawe jakiej rzeczywiście one są wielkości ... ale coś czuję, że nie będą wygodne. Nie ze względu na muszle, pady, ale właśnie pałąk: malutki, bez, czy z niewielkimi obszyciami... będzie się pewnie wpijać.

 

Ja bym chciał MA900, bo wygladają, jakby miały najgłębsze muszle :)

 

strzelam, że ceny będą niskie, od 100 do 400zł za najwyzszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 900tek to cena ma być 300 dolców... i z opinii na HF jest kiepsko.

 

Edit:

 

500tki - znalazłem cenę 9,975 yenów, czyli prawie 400 zł

300tki - 50 dolców

100tki - 30 dolców

Edytowane przez Mateusz Biszczak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchał ktoś już może modelu MDR-V55 albo MDR-ZX600? W niedalekim czasie mam zamiar kupić ZX700 i jestem ciekaw czy te modele mają do nich jakikolwiek start. ;>

ale... temat jest w ogóle o innej serii słuchawek ;> ani o nie nie pytasz, ani nie chcesz ich kupić :)

 

Rozglądałem się za nimi dzisiaj w Saturnie w galerii krakowskiej, ale jakoś mi się nie rzuciły. Jedynie jakieś bezprzewodowe, podobnie wyglądajace, widziałem.

 

 

Edit:

@down,

zwracam honor, rzeczywiście jest info o tych słuchawkach, przeoczyłem :)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś już może modelu MDR-V55 albo MDR-ZX600? W niedalekim czasie mam zamiar kupić ZX700 i jestem ciekaw czy te modele mają do nich jakikolwiek start. ;>

ale... temat jest w ogóle o innej serii słuchawek ;> ani o nie nie pytasz, ani nie chcesz ich kupić :)

 

Rozglądałem się za nimi dzisiaj w Saturnie w galerii krakowskiej, ale jakoś mi się nie rzuciły. Jedynie jakieś bezprzewodowe, podobnie wyglądajace, widziałem.

 

Po prostu widziałem, że V55 zostały dodane do pierwszego posta, a po wpisaniu w wyszukiwarkę ten temat wyskoczył jako jedyne miejsce na forum gdzie cokolwiek o nich wspomniano, dlatego napisałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję słuchać MA100 w Saturnie i... bardzo przeciętne słuchawki. Średnio wykonane, takie delikatne. Przetworniki są ułożone pod bardzo dużym kątem, co przy niewielkiej muszli pozostawia niewiele miejsca na małżowinę. Zbyt krótko słuchałem, by mnie coś zaczęło boleć, ale wiem, że opierało się, i po godzinie byłoby nieprzyjemnie. Dźwięk (na Video)... średnio:P. Już nawet nie pamiętam charakterystyki, tak mi się nie spodobały. Coś mi się kojarzy z nadmuchanym high-bassem, lekkimi brakami wysokich, osłabioną dynamiką, scena chyba nawet, ale płasko... Wolałem posłuchać ZX700 i HTF600 ;)

 

Może wyższe modele będą ciekawsze.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też słuchałem ma100

 

Pierwsze co mi się rzuciło to że grają bardzo dynamicznie tzn żwawo. Są w sam raz do szybkich utworów.

Mają dużo basów. Bywa że kłują wysokimi. Brakowało mi w nich średnicy. Jakby były same basy, wokal, potem "pustka" i wysokie.

W moim odczuciu nadają sie tylko do rocka.

Słuchałem na nich Kylie Minogue, NeYo, Michaela Jacksona, Timberlanda - do których to kompletnie się nie nadawały.

Ta "pustka" miedzy basami a wysokimi była bardzo odczuwalna.

Lenny Kravitz i Jamoroquai brzmieli jako tako.

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności