Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi oto, że jak ktoś mówi, że na Note II to się nic nie wyłącza (flagowiec) to ja też potwierdzę, że na flagowej 5 na ios też nic się nie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas

 

Tak jestem zły, ale zdania nie zmienię. Wszystkie wady ios jakie można wymienić nie pływają w żaden sposób na codzienne użytkowanie. Codziennie wysyłasz coś przez bluetooth? Codziennie zmieniasz sobie cały wygląd systemu ? Za to to czego wymagasz na co dzień to wydajność. Ja o andku zdania nie zmienię bo po jakimś czasie zawsze w systemie coś się sypie z każdym dniem działa wolniej, a instalując aplikacje mam wrażenie jakbym zabierał mu tlen.

 

Ja porównywałem wczoraj iphone 4 (miał 2 lata ponad) vs Samsung galaxy s2 (cm10+siyah). Jak wyłączę wszystkie aplikacje iphone jest wolniejszy, lecz 3/4 aplikacje w tle samsung nie wyrabia. Aplikacje też wznawia wolniej to samo internet. Do tego bateria porażka, bo ŻADEN CUSTOM Rom nie trzyma na baterii tak jak oryginalny system.

 

A ja na przykład nie zauważyłem zdychania wydajności po wrzuceniu większej liczby aplikacji - może po prostu nie zwracam aż tak na to uwagi? Możliwe. Dla mnie generalnie fakt, że nie mógłbym zrobić x i y, bo nie przewidział tego producent, jest krępujący - lubię dla samej radości sprawdzenia jakiejś opcji się pobawić - dla mnie to jest po części codzienne użytkowanie. Dlaczego? Bo jakbym miał zamiar przeznaczać to tylko do funkcji telefonu to bym wolał naprawić stare K550. A że tak tylko spytam: jakie aplikacje w tle aż tak lagują?

Zresztą, CM10 to raczej 'platforma' do modów - osobiście nie mógłbym teraz zejść na czystego CM - brakowałoby mi paru rzeczy których pewnie dograć bym nie umiał (mikolaj612, pojedź mnie, czekam, że niby jestem taki ekspert a nie umiem :) ), inna sprawa jest taka, ze masa modyfikacji, które poprawiają działanie to przykładowo wysyntezowane rozwiązania twórcy danego roma.

I nie, nie mam zamiaru zaprzeczać, że laguje, bo na temat SGS2 już parę gorzkich słów słyszałem a sam nie miałem okazji go nigdzie solidnie wytestować... Ale wydaje mi się to i tak niewykonalne, żeby to była aż taka maniana.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle napisalem chodzilo mi o fatso. Tak wgl ciagle piszesz, ze sie naczytales, ale nigdy nie napiszesz czego. Napisz to rozwieje twoje watpliwosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem wczoraj iphone 4 (miał 2 lata ponad) vs Samsung galaxy s2 (cm10+siyah). Jak wyłączę wszystkie aplikacje iphone jest wolniejszy, lecz 3/4 aplikacje w tle samsung nie wyrabia. Aplikacje też wznawia wolniej to samo internet. Do tego bateria porażka, bo ŻADEN CUSTOM Rom nie trzyma na baterii tak jak oryginalny system.

A ja powiem tak- custom customowi nierówny. Zależy jak i po co zrobiony. I powiem Ci tak- na Nexusie 3 od zakupu jechałem na stockowym romie (4.1.x) przez customowy oparty na 4.1.x aż do 4.2.x. I powiem tak- stock zżera baterię, wysysa zasoby choć to goły andek (bez żadnych nakładek typu Touch Wiz Samsungowy). Telefon lekko u mnie nie ma (służbówka) a ładuję co 60-80 godzin.

Ale tak- kernel customowy (Franco Kernell- ustawiony na dynamiczne przydzielanie zasobów, z maks. czestotliwością zegara na 1,8 GHz, karta graficzna przetaktowana o połowę), rom kooperacyjny Minooch + Franco- czyściutki. Reszta wodotrysków dorobiona oprogramowaniem (Light Flow + Nova Launcher).

Jeszcze nie zaliczyłem zwiechy systemu, aplikacji czasem sporo otwartych, żadnych przycięć czy lagów.

 

O IOS się nie wypowiadam bo nie znam. Nie wiem czy nawet IPhone'a miałem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dnia dzisiejszego. Wiadomo co jest bohaterem...

 

Gram sobie w Temple Run 2 (już nie wspomnę o tym, że ten telefon ma trochę problemów z płynnością w tym tytule...), włączone WiFi, poza tym nic. Dostałem maila (powiadomiemie push). Home, przechodzę do gmail (ładuje się godzine...), odczytuje maila, wychodzę do pulpitu, przytrzymuję home aby wrócić do gry, i tak wróciłem, że moja pauza z dobrym wynikiem poszła się jeb**, ponieważ gra postanowiła się załadować od nowa. To jest właśnie urok zarządzania pamięcią na Androidzie.

 

Oficjalnie teraz dziękuję tej platformie, przenoszę się na iOS, a do Androida kiedyś może tam wrócę, jak będę zmuszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można się w****iać z badziewnym softem.

 

Sytuacja sprzed kilku dni, potrzebowałem pobrać z maila na tel jeden plik PDF (miałem w załączniku), oczywiście się nie da bo nie mam czytnika PDF i tel głupieje.

 

Więc market -> Adobe PDF Reader, dopiero potem można pobrać, ale żeby wydrukować taki plik trzeba go przerzucić na kartę pamięci, no więc ES File Manager, przerzucanie na SD + do tego pobieranie wszystkiego po EDGE, masakra, po prostu masakra a jeszcze dodać do tego ciągłe przymulanie się, to człowiekowi się odechciewa.

 

A ja jestem miło zaskoczony jak iP4 śmiga na iOS 6.1.2 a to przecież niemal to samo co SGS, który już na Eclair łapał zadyszkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cokolwiek by nie było napisane i tak większoć osobników tutaj aktywnych przesiadła się na IOS a to daje jednoznaczną odpowiedź na pytanie zadane w temacie :)

Kto się przesiadł, ten się przesiadł. Ja wiem, że stare urządzenia z Androidem są lipne, ale wszystko idzie do przodu (no ale jak zwykle oceniacie Androida na podstawie takich urządzeń). Życzę miłego używania mikroskopijnego ekranu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto się przesiadł, ten się przesiadł. Ja wiem, że stare urządzenia z Androidem są lipne, ale wszystko idzie do przodu (no ale jak zwykle oceniacie Androida na podstawie takich urządzeń). Życzę miłego używania mikroskopijnego ekranu ;)

 

Popieram. Miałem do wyboru ip5 i hox+, ze względu na 64gb w standardzie, ekran i baterie wziąłem HTC, jak na razie jest wyśmienity, nie muli i drukuje bez problemów :rolleyes:

Poza tym używam google apps i wszystko śmiga aż miło.

Generalnie to jak w życiu, co kto lubi. Ja patrzę zawsze co mi w danym momencie jest potrzebne i jaką ma funkcjonalność.

 

goniec taptalk hox +

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ma_x_ym - on muli, ale my tego po prostu nie widzimy. Musisz mieć oczy iFana. (Sorry Panowie x X x i mikolaj612 minicomp, ale skoro Wy chrzanicie od rzeczy, to ja też mogę). Tak serio - czytałem kilka razy Wasze porównania raczej do SGS, który już troszkę ma niż SGS2.

Xperia S - fajny telefon, ale kiepski soft, szybko się pozbyłem go, bo ani ja ani mój ojciec nie byliśmy z niego zadowoleni. A Sola - owszem raczej mu bliżej do low-end niż hi-end.

 

Dla mnie pierwszym Androidem naprawdę udanym był Galaxy Nexus, później SGS3/One X/Note II. Wcześniejsze telefony miałem, używałem, byłem zadowolony, ale braki w szybkości zauważałem.



Generalnie to jak w życiu, co kto lubi. Ja patrzę zawsze co mi w danym momencie jest potrzebne i jaką ma funkcjonalność.

Ano własnie. Tylko nie do każdego to dociera :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem iOS miałem masę Androidów w tym te najlepsze jak jeszcze mnie to bawiło :)

 

Wystarczy zobaczyć co potrzebuje Android do płynnej pracy a co iOS u mnie na iP4 śmiga to świetnie, na 3GS podobnie bo tam mniejsza rozdzielczość.

 

Android na takiej platformie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem jakbym jeszcze nie miał porównania, ale jak sobie trzymam Sgs II w ręce lewe i iphone 4 w prawej to ewidentnie widzę, który działa szybciej. Do tego dochodzą lepiej napisane aplikacje i ich ilość, jasność ekranu i trzymanie na baterii i nie mam wątpliwości co mam wybrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy iP4 powstał w 2010 roku ? Wtedy szczyt to było 4 cale w Hi end, z kilkoma wyjątkami jak HD2 z 4,3 cala, ale nie oszukujmy się, jakością obrazu AMOLED z SGS nie miał szans wtedy.

 

A co do baterii to ładnie mi trzyma iP4, Sole już dwa razy bym musiał ładować, ogólnie przyjemny telefon, kupiłem sobie folię na przód i tył + etui niechaj służy.

 

A co mi się bardzo podoba, to jakość rozmów, na Soli mimo ded. mikrofonu do odszumiania i tak nigdy nie słyszałem kto co do mnie gada, totalnie się gadać nie dało, a tutaj jestem zadowolony, niby nic ale dla mnie ważne.

 

A klawiatura iOS mimo, że biedna obok tej z WP jest najlepszą jaka istnieje, tak szybko nie piszę nawet na tradycyjnej QWERTY w tel czy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności