Skocz do zawartości

Ginter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuję darmowego konta dla ucznia/studenta. Darmowe przelewy, bankomaty, brak opłat za prowadzenie konta, brak opłat za kartę itd, często może się zdarzać, że konto będzie puste więc nie chciałbym ponosić kosztów z tego powodu. Irytujące jest korzystanie ciągle z kont znajomych czy rodziny dlatego pora założyć własne. Jakieś sugestie propozycje na necie niby jest coś napisane ale wszystko może mieć kruczki albo haczyki które przeoczę.

Edytowane przez Ginter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank? jedyna opłata jak na razie to taka, że jak nie płacisz kartą w sklepach (wypłaty i przelewy się nie liczą) to płacisz 2zł za nią miesięcznie lub wykupujesz za 5zł miesięcznie możliwość wypłacania ze wszystkich bankomatów bez prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank eKonto bez karty i masz wszystko za friko. Sam takie mam i jestem zadowolony. Jednak jak chcesz wypłacić kasę to tylko przelew na inne konto, wypłata z tamtego konta. Mi to nie przeszkadza bo co dostanę na konto to kupuję coś innego online, więc nie wypłacam kasy do ręki. Przelewy w banku w sekundę. Od początku nie poniosłem żadnych kosztów, ani grosza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w mbanku już 9 lat i nie powiem poirytowało mnie to że wprowadzili tą opłate. Mam u nich też kartę kredytową na którą się przerzuciłem i przestałem płacić płatniczą, no to teraz muszę pamiętać żeby płacić tym i tym? Nieco wkurzające. Już nawet nie będe wspominał że mi 2 razy pobrali błędnie te 2zł a potem oddawali....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie mogę polecić Alior Bank. Wypłaty za darmo we wszystkich bankomatach w Polsce, brak opłat za prowadzenie konta, przelewy itp.Tak praktycznie jedyną rzeczą za która zapłaciłem przez cały okres korzystania z ich usług to 10zł za wydanie nowej karty z PayPassem ( z tego co kojarzę teraz za darmo już takie karty wydają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie konto optymalne w OpenFinance (czyli prawie to samo co GetInBank- tylko tutaj masz doradce finansowego)

 

-darmowe prowadzenie konta

-darmowe prowadzenie karty

-wypłata we wszystkich bankomatach w pl za darmo

-wysokie oprocentowanie lokat

 

Sam się przesiadłem z mBanku do Open i jestem zadowolony- nie dość że nie płacę za prowadzenie konta (dobra 2zł to nie majątek, ale zawsze coś) to jeszcze nie martwię się gdzie znajdę 'swój' bankomat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie konto w inteligo jest darmowe, jeśli karta jest używana (czytaj: wydasz ponad 100zł w ciągu miesiąca) to nawet karta jest za free:

 

http://inteligo.pl/przydatne-informacje/oplaty-prowizje-i-oprocentowanie/

 

... ja mam właśnie paypass z inteligo i sobie chwalę (a samo konto mam właśnie od pierwszego roku studiów, czyli od wieków) :)

 

Nie ma sensu pchać się w mbank (problemy z płatnościami w internecie, co chwilę "sorry, twoja karta jest nieobsługiwana")... ale to tylko moje zdanie ;)

 

No i mam darmowe wypłaty z masy bankomatów (patrz: link) nawet bez tego symbolicznego piątaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie konto w inteligo jest darmowe, jeśli karta jest używana (czytaj: wydasz ponad 100zł w ciągu miesiąca) to nawet karta jest za free:

 

http://inteligo.pl/p...oprocentowanie/

 

... ja mam właśnie paypass z inteligo i sobie chwalę (a samo konto mam właśnie od pierwszego roku studiów, czyli od wieków) :)

 

Nie ma sensu pchać się w mbank (problemy z płatnościami w internecie, co chwilę "sorry, twoja karta jest nieobsługiwana")... ale to tylko moje zdanie ;)

 

No i mam darmowe wypłaty z masy bankomatów (patrz: link) nawet bez tego symbolicznego piątaka...

3 500 bankomatów(inteligo) vs 4 800 bankomatów(mBank)

gdy nie przekroczysz 100zł miesięcznie, opłata za uzywanie karty: 4zł(inteligo) vs 2zł(mBank).

 

No, tak na codzien jednak wolę mBank ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Inteligo ale także zdrowy rozsądek w stosunku do banków. Nie ma na świecie nic za darmo, a bank instytucją charytatywną nie jest więc ewentualne koszta są różnie pochowane. W związku z tym przerażanie się 2zł ...

 

za darmo masz też oprocentowanie zero procent, tu jest magia ;)

 

nie wiem czy ktoś pamięta, ale kiedyś - na samym początku - zwykłe internetowe konto bankowe miało oprocentowanie wyższe, niż dziś niejedna lokata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mało używasz karty Volkswagen Bank lub Toyota Bank - w przypadku pierwszego brak opłat, chyba że wypłacasz pieniądze z bankomatu, drugi pobiera dopiero opłatę za 4-tą wypłatę bankomatu w miesiącu. Jeśli używasz karty (przynajmniej jedna wypłata z bankomatu na miesiąc) to Deutsche Bank - darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów i 0 zł za kartę jeśli przynajmniej raz w miesiącu wypłacisz (jakąkolwiek) gotówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie mogę polecić Alior Bank. Wypłaty za darmo we wszystkich bankomatach w Polsce, brak opłat za prowadzenie konta, przelewy itp.Tak praktycznie jedyną rzeczą za która zapłaciłem przez cały okres korzystania z ich usług to 10zł za wydanie nowej karty z PayPassem ( z tego co kojarzę teraz za darmo już takie karty wydają)

 

Tak, ale mimo wszystko karta 5/9 złotych na miesiąc, więc nie tak do końca tu mimo wszystko pasuje. Niemniej jednak również polecam, jeżeli kogoś nie odstrasza ta opłata. Co więcej, wypłaty są darmowe nie tylko ze wszystkich bankomatów w Polsce, ale w ogóle na świecie (z tego też m.in. względu wprowadzili tą opłatę za kartę, jeśli dobrze pamiętam to kiedyś tego nie było, ale utrzymanie tylu transakcji z całego świata trochę kosztuje :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja od siebie mogę polecić Alior Bank. Wypłaty za darmo we wszystkich bankomatach w Polsce, brak opłat za prowadzenie konta, przelewy itp.Tak praktycznie jedyną rzeczą za która zapłaciłem przez cały okres korzystania z ich usług to 10zł za wydanie nowej karty z PayPassem ( z tego co kojarzę teraz za darmo już takie karty wydają)

 

Jeżeli konto jest twoim głownym kontem i dostajesz wypłąte z pracy mając w tytule wypłata, wynagrodzenie etc płacisz za karte 5zł/m jesli nie 9zł/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu powstał nowy bank internetowy Alior Sync, oferta dość ciekawa, 5% backcash, Maksymalny zwrot to 2500zł miesięcznie.

Przy koncie osobistym karta debetowa z paypass to zero złoty za miesiąc przy oszczędnościowym to jak dobrze pamiętam 3zł co miesiąc.

Oferta ciekawa dla studentów którzy za dwa złote(opłata Mbanku za kartę) mogą przeżyć kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge polecic multibank. 0 zl za prowadzenie konta (oczywiscie musisz na poczatku zaplacic pare razy karta), duzo bankomatow + bankomaty wbk bez prowizji, dobre zarzadzanie kontem on-line, karta pbp za darmo. Swoja droga nie wiem dlaczego uwazacie, ze taka karta to plus. Bardzo latwo przechwycic z niej dane na dzien dziesiejszy jest bardzo niebiezpieczna, warto o tym poczytac. Ja sam nosze ja w specialnym opakowaniu zaklocajacym fale (folia aluminiowa moze byc), powstal juz nawet program na androida (!) ktory potrafi wykrasc dane. Wiekszy sprzet w plecaku + poranne metro i ..... ;)) taki maly ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności