Skocz do zawartości

nauszne vs dokanałowe - porównanie pod względem dźwięku


arkadiuszx

Rekomendowane odpowiedzi

kosmaty - nie ma co rozwijac sluchawki nauszne maja wieksza fizycznie membrane i basy sa odwzorowywane lepiej. nizsze czestotliwosci sa slyszalne glosniej i graja bass refleksowo tak jak kolumny (subfoofery).

 

 

Druga sprawa, że uszy Ci się nie grzeją podczas dłuższych odsłuchów czy oglądania filmów. Dodatkowo - w oparciu o moje skromne doświadczenie - na żadnych nausznikach które posiadałem nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującego połączenia niskiego basu i dużej przestrzenni. Jak było jedno, to brakowało mi drugiego. I na odwrót.

 

wymien jakie nauszniki miales, bo wydawac sie moze ze nigdy nie sluchales porzadych sluchawek. jak napisalem wyzej nakladane sluchawki potrzebuja dobrego wysterowania (wzmacniacza) do poprawnego grania. Ewentualnie AKG robi dosc glosne nauszniki na poziomie 126 DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi się spodziewałem.

 

bo wydawac sie moze ze nigdy nie sluchales porzadych sluchawek.

Czekaj...to komu właściwie się wydaje, że słuchałem słuchawek nie-porządnych. Bo jeśli Tobie, to co się wstydzisz ... nie bądź nieśmiały.

 

Zarówno zamknięte K77 jak i HM3 , oraz otwarte V-Jays, Ur40, SHP2500/2000 - mają gorsze zejście na basie niż półotwarte doki HD381. W sumie sam się tym zdziwiłem. Niemniej doświadczenie jest doświadczeniem i dlatego generalizowanie, że nauszne mają lepiej schodzący bas niż doki, bez podania, że są wyjątki od tej reguły - jest w gruncie nietrafione.

 

Znam tę teorię, że {większe przetworniki,większe membrany}={głębszy bas}. Dlatego chodzi mi o potwierdzenie jej zastosowania do słuchawek. Tak więc jakie konkretnie, nauszne i doki słuchałeś które to potwierdzają. I jeśli łapiesz do czego zmierzam to wymień jeszcze te ... które temu zaprzeczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony autor - reasumując. Chcę właśnie poczuć muzykę, może nie przez np. bas, który tam troszkę inaczej brzmi. Tylko, jak zamknę oczy to mogę się przenieść yyy, w inny świat (?) :D Poczuć - właśnie to coś... Może właśnie chodzi mi o bardzo dobrą "scenę i holografie" - cokolwiek to jest.

 

Wiem, że dział nieodpowiedni, ale co kupić ? Muzyka - dużo klasyki (lubię utwory po łacinie, jakiegoś bacha, mozarta), ale również troszkę lat 80, czy rocka.

Budżet niech będzie do 150zł na doki lub 200zł nauszne. Źródło integra lub clip+.

 

 

Takie klimaty

http://www.youtube.com/watch?v=vTjkA1ZZEgI

Edytowane przez arkadiuszx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmaty - jak sie ma gumowe ucho to czasem tak bywa,ze sie ludziom nieobiektywnie odpowiada i bajki wciska

 

z dokow testowalem e5c, ep630, kilka rodzajow akg, westone 3/4 z nausznych senki glownie (px100/200 i hd),takze akg kilka sztuk serii kxxx i sony juz nie pamietam ,ale model z 2010 roku

 

zadne dokanalowe nie graja tak dynamicznie i bas refleksowo. czesto slychac dudnienie i w sumie halas zamiast czystego i wiarygodnego basu. dodatkowo w dokanalowych wazne jest dobranie odpowiednich tipsow bo takze sopran moze grac tragicznie..

Edytowane przez robsonic
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "gumowe ucho" to jakaś aluzja do mnie? Bo jeśli tak to miej jaja by powiedzieć to wprost, a ja nazwę cię wtedy zwykłym matołem. Jeśli nie, to no offence i zapomnij o sprawie.

 

Dynamika i wypełnienie mnie nie interesuje. Tego się nie czepiam... tak samo jak nie gadamy tutaj o sopranie. Po prostu wg. moich doświadczeń doki mogą mieć jeszcze lepsze zejście niż niektóre nauszne. I to właśnie, bez częstego dudnienia i z zachowaniem kontroli. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że ty słyszysz inaczej niż ja i używaliśmy różnych słuchawek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadnych nausznikach które posiadałem nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującego połączenia niskiego basu i dużej przestrzenni.

 

A słuchałeś HD380 lub k860 ? ( :D )

 

nie ma co rozwijac sluchawki nauszne maja wieksza fizycznie membrane i basy sa odwzorowywane lepiej. nizsze czestotliwosci sa slyszalne glosniej i graja bass refleksowo tak jak kolumny (subfoofery).

 

Chcę zobaczyć naukowe potwierdzenie tej teorii or you didnt say that. Mi się zawsze wydawało, że to w dużej części zależy od akustyki pomieszcze/komory.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nie-audiofil powiem tak.... doki graja jak doki a nauszne jak nauszne :P

1) izolacja ->doki wygrywaja zazwyczaj

2) bas-> w dokach bardziej "docierajacy" w nausznych bardziej "mocarny i przestrzenny"

3) wygoda ->

1- portable-> raczej doki

2- in da hałs (dluzsze sesje) -> nauszne

Oczywiscie nie da sie tak opisac wszystkiego. Kiedyś latałem z dousznymi/dokami non stop, teraz wole nawet w teren poleciec z nausznymi( no chyba ze jest goraco-> wtedy tylko doki)

Z dobrymi dousznymi i nausznymi nie mialem jeszcze kontaktu, swoje przemyslenia opieram na "sredniakach"[pionki se-m390, sennki hd555, hd380pro, xears xgf500pro, xears td4, jaysy one, cx300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć naukowe potwierdzenie tej teorii or you didnt say that. Mi się zawsze wydawało, że to w dużej części zależy od akustyki pomieszcze/komory.

 

teorii napewno nie zobaczysz, ale jesli juz chcesz patrzec to wystarczy spojrzec na glosniki (kolumny) ich budowe konkretnie i rozmiary...

 

JVC zrobilo kiedys taki wynalazek - tube samochodowa na glosnikach o malych membranach ale duzym skoku i wiesz co? skok byl tak duzy ze przy pewnych czestotliwosciach jakby membrana nienadazala za tym co podawal wzmacniacz.. jak sie sluchalo cicho to jeszcze dzwiek byl znosny natomiast przy pelnym wysterowaniu robily sie jakies nie do opisania brzydkie dziury w basie

 

wniosek? duza membrana prawdopodobnie da niewielkim skokiem zadane cisnienie akustyczne i opoznienie wzgledem sygnalu bazowego (wzmacniacz) bedzie mniejsze a co za tym idzie bardziej naturalny dzwiek - pomijam oczywiscie pudla rezonansowe bo to wogole inna rzecz lecz bardzo wazna takze

 

sluchawki dokanalowe nie maja wogole bas refleksu i kanal jest zamkniety wiec teoretycznie membrana jest prawie podlaczona do naszej w uchu bezposrednio ale powietrze tam stanowi kolejny problem wplywajac drastycznie na jakosc basow bo opoznia troszke sygnal i powoduje interferencje

 

byc moze dokanalowe otwarte o duzych membranach (umieszczonych na zewnatrz) daja lepsze efekty, ale jeszcze nie mialem przyjemnosci tego sluchac

Edytowane przez robsonic
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. Nie polemizuje z Tobą. NIe podaje żadnej prawdy. Tylko jak mam uwierzyć w twoją teorie, to chciałbym zobaczyć uzasadnienie tej teorii, potwiedzone nie pojedynczymi przykładami, a rzetelnymi badaniami. To że większe membrany łatwiej sobie radzą z niskim pasmem to ja wiem, jednak to nie jest żaden dowód, że każde słuchawki nauszne/głośniki, będą mieć lepszy (nisko schodzący) bas niż każde słuchawki dokanałowe, a do tego starasz się nas przekonać.

 

EDIT: Podstawowe różnice i rozbieżności zostały wyjaśnione. Dalej twierdzę, że stawianie sprawy na ostrzu noża w sprawie miedzy dokami, nausznymi i kolumnami mija się z celem i jest bardziej wyrazem narzucania swojego światopoglądu innym niż podawanie jakiś sensownych informacji.

Edytowane przez Syler
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelny up dla Sylera. nie chce, zeby ten post mial charakter zbyt personalny, ale czytajac bzdury wypisywane przez robsonica na poczatku mialem wrazenie, ze jest prowokacja/gimbusem(w sumie na jedno wychodzi). potem zobaczylem date rejestracji. imho teoria o membranach jest zupelna brednia. nie ma sensu wglebiac sie w to, chyba ze ktorys z was jest inzynierem akustykiem. to jest na prawde skomplikowana sprawa. mam nadzieje, ze kiedys taka kompletna wiedze uda mi sie zdobyc. lepiej porownywac ze soba konkretne modele, a nie rzucac takimi haslami. to tak jakby powiedziec, ze wszystkie male samochody sa wolne. nie ma to sensu zupelnie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelny up dla Sylera. nie chce, zeby ten post mial charakter zbyt personalny, ale czytajac bzdury wypisywane przez robsonica na poczatku mialem wrazenie, ze jest prowokacja/gimbusem(w sumie na jedno wychodzi). potem zobaczylem date rejestracji. imho teoria o membranach jest zupelna brednia. nie ma sensu wglebiac sie w to, chyba ze ktorys z was jest inzynierem akustykiem. to jest na prawde skomplikowana sprawa. mam nadzieje, ze kiedys taka kompletna wiedze uda mi sie zdobyc. lepiej porownywac ze soba konkretne modele, a nie rzucac takimi haslami. to tak jakby powiedziec, ze wszystkie male samochody sa wolne. nie ma to sensu zupelnie

 

Od razu widac ze guzik wiesz o akustyce... Zarzucasz komus cos a sam nic nie napisales w temacie - jakie to standardowe na takich forach, az czlowieka krew zalewa.. A ja zgadzam sie z robsonicem, ze wieksza membrana moze grac lepszym basem (uogolniajac)..

Mozesz napisac konkretnie co jest bzdura w twoim mniemaniu co napisal robsonic? Uwazam ze temat moze byc ciekawy, prosze zatem o wypowiedzenie sie takze osob ktore byc moze studiuja akustyke???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. Nie polemizuje z Tobą. NIe podaje żadnej prawdy. Tylko jak mam uwierzyć w twoją teorie, to chciałbym zobaczyć uzasadnienie tej teorii, potwiedzone nie pojedynczymi przykładami, a rzetelnymi badaniami. To że większe membrany łatwiej sobie radzą z niskim pasmem to ja wiem, jednak to nie jest żaden dowód, że każde słuchawki nauszne/głośniki, będą mieć lepszy (nisko schodzący) bas niż każde słuchawki dokanałowe, a co starasz się swoimi wypowiedziami nieudolnie wmówić nam.

 

Szkoda, ze tak bardzo nadinterpretowales moja wczesniejsza wypowiedz (to pewnie przez te celowe ortografy - ok juz poprawiam :))... Ja nie napisalem ze KAZDE sluchawki xxx robia cos tam. Ja napisalem ogolnie, ze nakladane sluchawki na uszy wg mnie graja bardziej naturalnie biorac pod uwage niskie tony. Ze sluchawek dokanalowych to w sumie zadne nie mialy idealnych basow wg mnie (podkreslam, ze wg mnie).. Byc moze mam inne uszy niz Ty. Ja tylko dziele sie swoimi spostrzezeniami do ktorych mam chyba prawo?.. Jesli sie nie zgadzasz ze mna to super a nawet Swietnie. Chetnie poczytam Twoje porownania, testy, sugestie... jesli Twierdzisz ze masz sluchawki dokanalowe ktore zagraja takim basem jak np HD380 lub k450/550 czy nawet jakies smieszne px100 to jestem otwarty na propozycje..

 

 

//wypowiedź twoja względem I60 zostaje skasowa, takie uwagi nie są na forum mile widziane.

- Syler

Edytowane przez Syler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co rozwijac sluchawki nauszne maja wieksza fizycznie membrane i basy sa odwzorowywane lepiej

 

Wystarczy, że znajdę jedną parę nausznych i doków która przeczy temu twierdzeniu a teoria twoja zaczyna się walić. Prosty przykład moje doki samsunga i basowe KPP. Ilość basu jest większa w KPP, ale jego jakość i wszystkie inne parametry - łącznie z subiektywną naturalnością stoją po stronie tychże doków. Druga sprawa. Będą w mieście na dworze, tenże bas w KPP ginie, a w dokach samsunga jest w 97% dalej tak samo słyszalny. Doki są wymyślone w konkretnym celu - portable i jeśli o to chodzi (po za pewnymi wyjątkami) bas jest nieporównywalnie lepszy i bardziej słyszalny od nausznych w których to w tych samych warunkach on ginie, zanika. (chociaż równie dobrze można znaleźć bezbasowe doki)

 

Od razu widac ze guzik wiesz o akustyce.

 

A ja się z @I60R zgadzam. Większa membrana może zagrać lepszym basem, ale nie jest powiedziane, że musi i że zawsze zagra lepszym basem, bo to nie zależy stricte od membrany tylko od całego szeregu innych czynników. Bas w dokanałowych w warunkach portable na pewno lepiej sobie daje radę niż w nausznych.

 

Twierdzisz ze masz sluchawki dokanalowe ktore zagraja takim basem jak np HD380 lub k450/550 czy nawet jakies smieszne px100 to jestem otwarty na propozycje

 

Przerzucanie się modelami słuchawek byłoby tylko wciągnięcie mnie w jakąś chorą grę. Lecz myślę, że takie IE8 i BSCDD spokojnie jakością basu zjedzą PX100 HD380 (z nienaturalnie wyciętym wyższym basem) i K450. O K550 nie jestem wstanie się wypowiedzieć.

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o sprecyzowanie co znaczy "naturalniejsze odwzorowanie niskich tonów" czy "lepszy bas"? Jeżeli ktoś dokładnie nie zna zależności fizyko-akustycznych dla odbioru przy niższym ciśnieniu akustycznym wewnątrz kanału słuchowego lub wyższym poza kanałem słuchowym to taka rozmowa trochę mija się z celem. No chyba, że fruwające plusiki i minusiki to warta tego atrakcja.

 

Czy słuchawki nauszne/dokanałowe oddają niskie częstotliwości, jak, jak jest z ich wybrzmiewaniem w czasie można zobaczyć na wykresach (na teraz widzę na goldenears do 200Hz jedynie). To, że basy odbierane potrafią być przez większą część ciała oraz to, że człowiek nie potrafi dokładnie określać kierunku ich nadejścia w przestrzeni jest znane. W dokach stosowane są też specjalne kanały powietrzne mające wspomagać te niższe tony, ale to cały czas jest słabsze oddziaływanie, blisko bębenka.

 

Nie jestem akustykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mniejsza membrana może grać lepiej. Podobnie jak większa membrana może grać lepiej. Wszystko zależy od słuchawek. Osobiście twierdzę, że EX85 mają naturalniejszy i bardziej przestrzenny bas od K518 i XB500. Niżej też schodzą Soniaki mimo, że mają dużo mniej basu. A żeby było śmiesznie, najniższy bas jaki słyszałem w słuchawkach dały mi pchełki Sony E818 z gąbkami mocno wciśniętymi w ucho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko zaczęło się od czegoś bardzo prostego...

nauszne beda mialy lepsze zejscie basow,

 

z dokow testowalem e5c, ep630, kilka rodzajow akg, westone 3/4 z nausznych senki glownie (px100/200 i hd),takze akg kilka sztuk serii kxxx ...

2d9519b2429fdb3806cc324914fdae7d.png

 

 

 

7acb3541f4b86f24586feec68205e3a5.png

 

B)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem kiedys przyjemnosc handlowac kolumnami i tubami basowymi. Nie zaprzeczam, ze zdarzaly sie wpadki konstrukcyjne gdzie tuba z glosnikiem 30 cm grala beznadziejnie, natomiast kolumny z 20cm niesamowicie.. Generalnie wg mnie najlepsze efekty/basy sa uzyskiwane z konstrukcji glosnikow miedzy 20-30cm. Jak napisalem wyzej mialem do czynienia takze z wynalazkami, w ktorych byly wsadzane glosniki 10 i mniej cm i przy wiekszych mocach graly do kitu. Moi klienci nie czesto szukali takich tub do samochodu zeby bylo glownie slychac na zewnatrz :) - w tym przypadku tylko tuby z porzadnymi glosnikami 25-30cm i poteznym magnesem dawaly rade.

 

Zdaje sobie sprawe, ze teorie budowy glosnikow roznia sie znacznie od sluchawek. Lecz mam swoje uszy i wiem co slysze (takze przesluchalem po kilkanascie/kilkadziesiat roznych par jednych i drugich typow sluchawek). Gdzies wyczytalem niedawno, ze budowa kanalu usznego czasami moze niesprzyjac sluchawkom dokanalowym. Mysle ze ja do takich ludzi naleze. Dla mnie liczy sie dzwiek mozliwie jak najbardziej zblizony do przyzwoitych kolumn (stereo). Sluchawki dokanalowe graja dla mnie jak wiezyczki HI-FI Philipsa czy Technicsa (kompletne zestawy z glosnikami)- brakuje im tego cos, zwlaszcza jak podglosnimy.

 

Wykresy, ktore tutaj widze bawia mnie i nie bede tego komentowac. Dla mnie najlepszym wykresem i przyrzadem pomiarowym jest moje ucho.

 

Byc moze sposob w jaki pisze wzbudza pewne poruszenie i denerwuje, ale prosze mi uwierzyc czytajac to forum w celu doksztalcenia siebie tylko sobie uswiadamiam jak malo prawdziwej wiedzy tutaj jest. Zamiast tego duzo mitow i przepychanek slownych, kazdy chwali to co ma - to bez sensu. Ja przynajmniej staram sie byc obiektywny i nadal podbijam twierdzenie, ze wieksza membrana da lepsze efekty niskich tonow - poparte wielotetnim doswiadczeniem obcowania z glosnikami, kolumnami, subwooferami, tubami basowymi i innymi tego typu wynalazkami.

 

PS. Poluje na IE 8 - skoro graja tak jak nauszne to chetnie je przetestuje i cos jeszcze pewnie tutaj kiedys napisze, pozdrawiam

Edytowane przez robsonic
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i słuchawki do dwa różne światy. W każdym wypadku doświadczamy innego rodzaju wrażeń dźwiękowych i zmienia się całkowicie środowisko akustyczne. Jeśli chcesz porównywać te wszystkie rzeczy i ogłaszać nam swoje wnioski to wiedz że są to truizmy.

Edytowane przez Syler
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy są niezaprzeczalne, ale trzeba wiedzieć i rozumieć co one przedstawiają i jak się mają do tematu...

 

Tu pewnie działają jakieś głębsze prawa akustyki i biologii - przewodnictwo ciała, budowa kanału słuchowego, sposób odbierania wrażeń itp.

 

robsonic IE8 fajne, ale wybredne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelny up dla Sylera. nie chce, zeby ten post mial charakter zbyt personalny, ale czytajac bzdury wypisywane przez robsonica na poczatku mialem wrazenie, ze jest prowokacja/gimbusem(w sumie na jedno wychodzi). potem zobaczylem date rejestracji. imho teoria o membranach jest zupelna brednia. nie ma sensu wglebiac sie w to, chyba ze ktorys z was jest inzynierem akustykiem. to jest na prawde skomplikowana sprawa. mam nadzieje, ze kiedys taka kompletna wiedze uda mi sie zdobyc. lepiej porownywac ze soba konkretne modele, a nie rzucac takimi haslami. to tak jakby powiedziec, ze wszystkie male samochody sa wolne. nie ma to sensu zupelnie

 

Od razu widac ze guzik wiesz o akustyce... Zarzucasz komus cos a sam nic nie napisales w temacie - jakie to standardowe na takich forach, az czlowieka krew zalewa.. A ja zgadzam sie z robsonicem, ze wieksza membrana moze grac lepszym basem (uogolniajac)..

Mozesz napisac konkretnie co jest bzdura w twoim mniemaniu co napisal robsonic? Uwazam ze temat moze byc ciekawy, prosze zatem o wypowiedzenie sie takze osob ktore byc moze studiuja akustyke???

 

oj hejterq :D nie bylo mnie troche na forum a tu taki flejm :D zarzucasz mi niewiedze a sam nic w tym temacie nie napisales. nie czuje sie zobowiazany udowadniac komukolwiek na forum swoja wiedze, ale skoro poprosiles to napisze tyle ile wiem. na dobre brzmienie ogolnie kolumny jako calosci, lecz nie biorac pod uwage reszty toru audio (wiekszosc tych czynnikow przeklada sie na sluchawki) sklada sie wiele czynnikow. ogromne znaczenie ma litraż obudowy wzgledem rozmiaru przetwornika, oraz zakresu jego pracy (wychylenia), wytlumienie obudowy, material jaki do tego celu uzyjemy, jego ilosc, ulozenie, material z ktorego przetwornik jest zbudowany, zwrotnice, cewki, umiejscowienie, rozmiar bassreflexow dla uwolnienia mocy drzemiacej w odwrotnym ruchu przetwornika, poprawne ulozenie przewtornikow wzgledem siebie no i pewnie milion innych czynnikow. nie mialem stycznosci z wystarczajaca iloscia diy kolumnowych, zeby udawac tu alfe i omege.

sprzetem car audio w ogole sie nie interesuje. jakos nie widze potrzeby, zeby do mojego samochodu wkladac dziesiatki tysiecy pln na naglosnienie, ktore i tak nie dorowna mojemu stereo.

co do kolumn to rozmiar przetwornika nie jest zadna regula. taki najprostszy, najpopularniejszy mozliwy przyklad - porownac zejscie basu na seryjnym altusie 300 (chyba 30cm niskotonowcka) a na jakies nowszej konstrukcji podlogowej z przetwornikami 15-20cm... nie wspominajac o reszcie pasma, ktora altus zostawil w sasiedniej wiosce na ostatniej imprezie, ktora naglasnial :) ale to tylko przyklad. na pewno sa tez takie w druga strone. tez jakis czas siedze juz aktywnie w stereo i moim zdaniem nie ma co patrzec na rozmiar, wszystko zalezy od konkretnej konstrukcji.

Spotkalem sie juz kilka razy z nieduzym monitorkiem, ktory potrafil zejsc do samej ziemi, posiadal wiele faktur oraz impakt. nie ma sensu tak szeroko uogolniac

 

i tak, minusujcie mnie dalej :D jakos nigdy nie zalezalo mi na tysiacu pkt reputacji na forum. pewnie niektorzy juz zauwazyli, ze odzywam sie praktycznie tylko jak sam czegos nie wiem albo widze ze ktos bredzi :)

Edytowane przez I60R
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobre brzmienie ogolnie kolumny jako calosci, lecz nie biorac pod uwage reszty toru audio (wiekszosc tych czynnikow przeklada sie na sluchawki) sklada sie wiele czynnikow. ogromne znaczenie ma litraż obudowy wzgledem rozmiaru przetwornika, oraz zakresu jego pracy (wychylenia), wytlumienie obudowy, material jaki do tego celu uzyjemy, jego ilosc, ulozenie, material z ktorego przetwornik jest zbudowany, zwrotnice, cewki, umiejscowienie, rozmiar bassreflexow dla uwolnienia mocy drzemiacej w odwrotnym ruchu przetwornika, poprawne ulozenie przewtornikow wzgledem siebie no i pewnie milion innych czynnikow.

 

 

AHA, czyli z tego co napisales nic absolutnie nie ma znaczenia w konstrukcji sluchawek tak? A co z jakiego materialu sa wykonane. Jakie zwrotniczki sa wstawione, konstrukcja obudowy, tipsy, poprawne ulozenie przetwornikow w wielodroznych sluchawkach armaturowych, etc? To nie ma znaczenia tak?

 

co do kolumn to rozmiar przetwornika nie jest zadna regula. taki najprostszy, najpopularniejszy mozliwy przyklad - porownac zejscie basu na seryjnym altusie 300 (chyba 30cm niskotonowcka) a na jakies nowszej konstrukcji podlogowej z przetwornikami 15-20cm...

 

Spotkalem sie juz kilka razy z nieduzym monitorkiem, ktory potrafil zejsc do samej ziemi, posiadal wiele faktur oraz impakt.

:)

 

Czy o tym robsonic oby nienapisal wczesniej?.. Chyba obcokrajowcow sie tu nie lubi... Ja mieszkam w Niemczech skopac i zbanowac mnie za to..

Edytowane przez oxygene113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na szybko z telefonu, i albo jest za rano i nie rozumiem, albo zamiesciles cos co nie wyswietla mi sie, albo nie umiesz czytac tego co pisze.

Ad1. No przeciez dokladnie napisalem, ze przeklada sie na konstrukcje sluchawek. Wtf?

Ad2. Jiz zupelnie nie rozumiem, przeczytam to jeszcze raz kiedy obudze sie.

 

Tamten post nie mial charakteru dyskusyjnego z robsoniciem. Chcialem wszystko ladnie ujac , jednoczesnie odpowiadajac na pytanie kogos wczesniej.

Edytowane przez I60R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności