Skocz do zawartości

Iriver s100 vs cowon j3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego że niebawem będę miał przypływ gotówki, postanowiłem "wymienić" mojego s100 na j3. Trochę o nim poczytałem, między innymi o świetnym brzmieniu, które można rozmaicie dopasowywać. Pytanie tylko w jakim stopniu. Słucham rapu, ale mimo wszystko co raz bardziej nudzi mnie granie z s100, a korektor jak dla mnie jest ubogi. Czy w związku z tym ma sens wymiana irivera na tego cowona j3?. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Ci już nie powiem, najlepiej byłoby sprawdzić samemu, różnica pewnie jest, czy wielka nie wiem, bo nie słyszałem s100, a nawet jak spora to czy warta wydawanie pieniędze kiedy masz na czym słuchać? i jeszcze sprawa taka, że jak już wydajesz pieniądze to dobrze by było to też wykorzystać poprzez zakup lepszych słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że dzisiaj słuchałem na audigy 4 zarówno cal, jak i mdr ex 85. Aurvana Live po odpowiednim ustawieniu korektora brzmiały niebo lepiej niż na s100, dlatego jestem zawiedziony. Z resztą nawet ex85 ciut lepiej jakby.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na tyle aby za to płacic dodatkowo. S100 jest teraz najlepszy u iRivera, moze nie jest popularny, ale ma swoja klase. J3 najlepszy u Cowona. Sony X - w sony. To nadal jednak dla mnie ten sam szczebelek drabiny. Różnią się jedynie niuansami brzmienia. Ja od J3 wolę S100 choć doceniam J3 i dla wielu właśnie on będzie tym najlepszym. Dla mnie najważniejsza sprawa jak twoje/moje słuchawki zgrywaja się z danym playerkiem. Mając IE8 najlepiej grajacy był dla mnie....T9, ale tylko z tymi słuchawkami. Chcąc mimo wszystko rozwinąć swój zestaw chyba wybrał bym ipoda na lodzie plus wzmak lub cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3 nie słuchałem, ale z całą resztą mogę się zgodzić z Wojtkiem. W grajkach z wyższego przedziału, niektórzy mówią "o przepaściach" w dźwięku, a tak naprawdę są to niuanse, za które przeważnie nie opłaca się płacić - przynajmniej z obiektywnego pkt widzenia (bo inaczej jest z naszym hobby).

 

Z tym tylko, że S100 jest fajny... naprawdę, tylko też mi się jakoś szybko znudził. A playerem z najlepszym stosunkiem jakość/ergonomia jest dla mnie T4. Chociaż niektórzy wolą zabawki takie jak DNSe w samsungach czy BBE w Cowonach. To już kwestia indywidualnych preferencji. Ja dla "jakości" stawiałbym jednak na któregoś ipoda z line-outem i wzmaka takiego jak T5 dla przykładu. W dziedzinie portable więcej dużo nie osiągniesz. Może czas pomyśleć o czymś stacjonarnym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu nie zmieniał odtwarzacza, ale słuchawki. CAL i EX85 to ciepłe konstrukcjie. Do S100 brał bym coś bardziej technicznie grającego z słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM PL30 albo E30 bardzo fajnie z tym brzmiały. Z nauszników to jakieś Audio Technici bym polecał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym ich najpierw posłuchać zanim kupie, żeby znów nie było rozczarowania tak jak było z xears. W mp3store można?. Co do ipoda, nie jestem do nich przekonany. To rzeczywiście lepszy sprzęt od iriverów, cowonów, itp.?. Po wygooglowaniu widzę że zdania są podzielone. Stacjonarnego sprzętu nie szukam. Po prostu dobrej jakości do poduszki i milszą drogę na uczelnie/do pracy, na wakacje;p.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego rodzaju słuchawek? Doki i cos zamiast CAL?

Stary jestes z Krakowa więc jaki problem idź do Mp3store i posłuchaj. Ze swej strony polecam do odsłuchu E10 SM, Nuforce Ne600X z wiekszych HM3 Brainwavz, ATH SJ55, K450 AKG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności