Skocz do zawartości

UWAGA oszust!


Woocki

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega selphy ma 4 strony pozytywnych komentarzy, myślę że wynikło nieporozumienie niż próba oszustwa.

Nie staje po żadnej ze stron ale tak czasami bywa że trudno dojść do porozumienia dwóm osobom.

Szkoda tylko że potrzebna była do tego policja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem poinformować że jednak dzięki policji odzyskałem pieniądze za zakupiony zestaw głośników ze wzmacniaczem Mercury 5.1 HT-6200 od użytkownika selphy, gdzie był uszkodzony wzmacniacz.

Pieniądze odzyskałem z końcem sierpnia, a transakcje zawarłem 26 czerwca.

 

Całe zajście jest opisane na stronie 6 i 7. Mimo że po przedstawieniu problemu tutaj na forum, zostałem potraktowany jak ja był bym "oszustem" oraz użytkownicy tego forum, twierdzili że się ośmieszę gdy pójdę na policję, że jestem już na straconej pozycji. Jednak głęboko się mylili.

Tak więc każdy kto był oszukany, nawet na mało kwotę może, a nawet powinien zgłosić zajście na policji.

 

Pozdrawiam.

Jakie były działania policji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Napisz może tutaj, co im przekazać, itp.? Ja kiedyś zostałem oszukany na smartfona za ponad 1000zł na Allegro. Koleś potem pod tym samym nickiem "sprzedawał" smartfony na tablicy. Policji o tym wspomniałem, a do dziś sprawa nierozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie pociągnęli trochę ponad 60 zł z konta PayPal. Firma jednak solidna i od razu zwrócili za nieautoryzowaną transakcję. Na policję kazali zgłosić, a ci chyba sprawę olali, bo minęło już sporo czasu i nie ma wieści. Ale jak pewnej nocy chrapałem i moi przemili sąsiedzi zgłosili na policję "nocne hałasy", to dzielnicowy był u mnie już następnego dnia. Co priorytet, to priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, mojej siostrze kiedyś koleżanka ukradła smartfona w szatni, sprawa oczywiście zgłoszona na policję. 2 miesiące później (co za tępa dzida) kleptomanka zamieściła sobie sweet focie na Naszej-Klasie (tak, to jeszcze te czasy) z tymże telefonem. Przekazałem policji ten fakt, a oni nawet dupy nie ruszyli by ją przesłuchać. Ciekawe czy jakbym im podrzucił film, jak telefon jest kradziony, to czy też by olali. Po 3 miesiącach sprawę zamknięto, pisząc w liście, że brak wystarczających dowodów. Pfff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Napisz może tutaj, co im przekazać, itp.? Ja kiedyś zostałem oszukany na smartfona za ponad 1000zł na Allegro. Koleś potem pod tym samym nickiem "sprzedawał" smartfony na tablicy. Policji o tym wspomniałem, a do dziś sprawa nierozwiązana.

 

Ja 'kupiłem' smartfona na allegro z ogłoszenia na tablicy. Policja dała radę. Kasę allegro a kolesia złapali i normalnie ma sprawy w sądzie, ale nie pamiętam na czym teraz stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam. Mianowicie wysłałem kolesiowi pieniążki na wysyłkę i trochę zaliczki. W sumie niby niedużo - 40 zł. Koleś stwierdzil że mi nie ufa i odeśle mi pieniądze. Do dzisiaj dojść nie mogą, mało tego grozi mi policją (!?) i co dziennie obiecuje że pieniądze dotrą.

Mam jakąś szansę to odzyskać? niestety transakcja poza allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj nicka by przestrzec innych przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba nie jest z forum (chyba), jutro podam link do jego ogłoszeń na gumtree.

Proszę, link do ogłoszenia http://www.gumtree.pl/cp-elektronika-inne/gdansk/ipod-1g-8giga-pamieci-529676247

Edytowane przez Kanonier28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałem poinformować że jednak dzięki policji odzyskałem pieniądze za zakupiony zestaw głośników ze wzmacniaczem Mercury 5.1 HT-6200 od użytkownika selphy, gdzie był uszkodzony wzmacniacz.

Pieniądze odzyskałem z końcem sierpnia, a transakcje zawarłem 26 czerwca.

 

Całe zajście jest opisane na stronie 6 i 7. Mimo że po przedstawieniu problemu tutaj na forum, zostałem potraktowany jak ja był bym "oszustem" oraz użytkownicy tego forum, twierdzili że się ośmieszę gdy pójdę na policję, że jestem już na straconej pozycji. Jednak głęboko się mylili.

Tak więc każdy kto był oszukany, nawet na mało kwotę może, a nawet powinien zgłosić zajście na policji.

 

Pozdrawiam.

 

Skończyło się tak jak pierwotnie miało być, czyli kolega gregoryfx wysłał do mnie z powrotem głośniki, a ja następnie zrobiłem przelew zwrotny.

Pani policjantka zatelefonowała do mnie, przedstawiłem sytuację i się zgodziła na moje rozwiązanie.

Udziału policji jako takiego nie było, tylko Pani z komedny była pośrednikiem w rozmowach między mną, a kupującym.

Przykre jest to, że osoba dorosła nie potrafi rozwiązać w prosty sposób tak błachej sytuacji.

Ze strony kupującego nie było żadnego kontaktu do mnie poza wiadomościami na forum, miał mój adres email oraz telefon, ale nie raczył z tego skorzystać, nie odpisał na mojego maila.

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To dodam kolejnego, z PClaba, ale może zawsze i tutaj zawitać. Mierny oszuścik, więc pewnie nie ma się go co bać.

 

Krosno

mod24
dmod24@gmail.com
Projektownie Stron webmaster24h7@gmail.com

Proponuje Państwu, 6 miesięczną współpracę koszt usługi 1200 zł,. Przy 6 miesięcznym pozycjonowaniu udaje się uzyskać TOP 3 Google na wybrane frazy. W tej cennie otrzymują Państwo pozycjonowanie na dowolną liczbę fraz Posiadam swoje zaplecze SEO.

moja oferta składa się z:
-Stworzenie sitemap
-Dodanie strony do Google
-Ułatwienie Google ROOTS trafić na stronę.
-Dodanie strony do mojego zaplecza SEO,
-Dodanie strony do płatnych i darmowych katalogów
-Stworzenie odpowiedniej sekcji HEAD strony.
- Ewentualna wymiana linkami z innymi stronami.
Ostatnie strony jakie pozycjonowałem to:

www.transportmodlin.com- strona nie dokończona, w tej chwili posiada TOP 5

oraz www www.mysmartphone.pl/ na fraze My smartphon

Do naszego klienta zawsze podchodzimy profesjonalnie oraz rzetelnie. Nasza grupa składa się z doświadczonego webmastera, który zajmuję się pozycjonowanie oraz reklamą. Oraz doświadczonego absolwenta Politechniki Krakowskiej na wydziale informatyki z tytułem magistra. Następny członek naszej grupy to grafik o bardzo dużej wyobraźni co w tym zawodzie jest najważniejsze. Klient jest dla nas najważniejszy, a nasze cenny są bardzo konkurencyjne na Polskim rynku. Koszt wykonania to 300-400 zł natomiast termin realizacji do 7 dni roboczych.. Oczywiście nasze strony są tworzone pod kątem SEO i są przyjazne dla wyszukiwarek. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu nasz e-mail to: dmod24@gmail.com, na pewno się jakoś dogadamy. Wykonane strony to:

www.silownia24.info
www.przedszkole46.poznan.pl
www.ospkaweczyn.pl
www.mivesinvestment.pl
http://cukiernialuna.eu/
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności