Jump to content
  • 0

Dokanałowe na poziomie CAL!

TempleInDreams

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

O ile w kwestii precyzji możnaby znaleźć coś lepszego, to z pozostałymi kryteriami może być ciężko.

A nie myślałeś o dokupieniu wzmacniacza do tego połączenia, czyli video + cal? Już e11 sporo wnosi, ewentualnie do tego zrobić iModa (nie słyszałem) i powinna być bajka.

• 0

Stary temat ale chętnie się podepnę :)
Genialne CAL używam w domu i idealnie trafiły w moje gusta, obecnie szukam podobnie grających ale doków.

Wspomnę że używam naprzemiennie Fiio X1 z Samsungiem S6.

Obecnie "w terenie" śmigam na Brainwavz M1, ale "to nie to" :)

Co możecie doradzić? Budżet powiedzmy 300zł ale jak będzie warto to jeszcze 2 stówki podniosę.

PS: Mam do kupienia Bang&Olufsen BeoPlay H3 (wer. bez redukcji szumów) i kuszą mnie, ale stasznie mało recek o nich na necie :/

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Kuback
      Hej
      Jestem nowym użytkownikiem forum i świeżakiem w temacie audio.
       Na wstępie powiem, że obejrzałem podobne tematy ale niestety żaden nie rozwiewa moich wątpliwości.

A więc sprawa wygląda następująco. Przez uszkodzenie kabla w moich stockowych CAL! zmuszony jestem do podjęcia jakichś działań. Nie jestem audiofilem, ale doceniam czyste brzmienie, możliwość odróżnienia instrumentów, bas - wtedy, kiedy go potrzeba. Słuchawek używam do słuchania muzyki i do gierek. CAL! bez żadnych modów są trochę zbyt rozlane w moim mniemaniu (do gier ok) chociaż i tak lepsze od innych (głównie  - tfu - gamingowych) słuchawek, które miałem możliwość użytkować.  Jedyne sensowne porównanie na którym mogę się opierać to Pioneery SE-A1000 z jakimś Fiio u mojego przyjaciela. Osobiście rozważam 3 rozwiązania, ale jestem otwarty na propozycje.

I - Recabling CAL! + DAC
      Jest to chyba najbardziej budżetowe rozwiązanie z trzech. Doczytałem, że CAL! z jakimś niezbyt ciepłym DACiem (nie wiem jak to się pisze) nabierają czystszego brzmienia, szerszej sceny. Problem leży w tym, że moje CALe mają już prawie 3 lata i chociaż nie noszą znamion intensywnego użytkowania, to obawiam się, że to trochę overkill. Poza tym, nigdy nawet nie otwierałem słuchawek. Kompletnie się na tym nie znam.

II - Brainwavz MH5
      Jezu, jak one mi się spodobały. Obejrzałem mnóstwo recenzji, wszystkie pozytywne - poza tymi na polskich forach. I właśnie tutaj rodzi się moje zakłopotanie. Podobno wygodne, czyste (niby w końcu monitory), dobra jakość wykonania. A można znaleźć opinie, że smutne, że brakuje w nich dołu. No i cena. Najtaniej znalazłem je za 540 zł, (a podobno można było dostać je za 300?)

III - Audio-Technica m40x (+ewentualnie pady MH5)
      O recenzjach nie ma co się rozpisywać. Są ich tysiące, prawie wszystkie na 5 gwiazdek. Początkowo mierzyłem w 50tki, ale ponoć 40tki jakością dźwięku nie odbiegają, a cena sporo niższa. Ale znowu można doczytać, że "rozlane". Pady z MH5 podobno dodają im sceny - mi na tym zależy, lubię ten efekt.

No i jestem zawieszony pomiędzy tymi trzema możliwościami. Raz widzę pozytywy w jednym, raz w drugim. Ktoś musi popchnąć mnie w którymś z tych kierunków, bądź pokazać kompletnie inne wyjście.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam, jeżeli jakichś zwrotów używam niewłaściwie C:

• By Prelude
      Witam, moje HD202 są już zmęczone. Szukam czegoś dobrego do ok 200zł, buszując po forach i sklepach internetowych skupiam się na:
      -Creative Aurvana Live!
      -Encore RockMaster OE

Słucham głównie elektroniki, w szczególności trance, nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale po ponad 6 latach z HD202 ich dźwięk mi odpowiada (choć uciskają małżowiny i po jakimś czasie uszy bolą, dlatego szukam wokółusznych). CAL! przemawiają do mnie tym, że są sprawdzone. Obecnie użytkuję integrę jeżeli chodzi o pc,  Clip+ z rockboxem lub smartfon. Rozważam zakup jakiegoś małego wzmacniacza w przyszłości. Co wybrać?

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy