Skocz do zawartości

GAZETKA- potrzeba ludzi


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, wiemy że dłuższy czas nie ma gazetki- przepraszamy. Problem jest jeden, jest za mało ludzi- do tworzenia i korekty. Teraz chciałbym się spytać czy jest ktoś kto by się podjął dwóch spraw i jest z Łodzi, albo okolic.

 

 

- korekta (ktoś naprawdę dobry i ktoś kto ma czas)

- pisarz (tak, brakuje ludzi tworzących sam tekst).

 

+ ogólnie ludzie do współpracy, którzy są zainteresowani wszystkim co jest związane z audio.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszę jutro ok, Syler zmieniałem kompa na lapka w pracy i gdzieś mi wcieło twój tekst - wiem nie krzycz, Azahiel świadkiem, że czasem nie wiem jak się nazywam - podeślij ponownie,ok? wcicherski@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym to składacie? Jeśli nie od razu w PDF-ie (swoją drogą to było fajne - ziny składało się od razu w PDF-ie zwyczajnie sklejając w jeden plik strony, podsyłane przez różne osoby :D tak jak kiedyś składało się kserówki) to można zrobić zwyczajny authoring (to samo, co robi się przygotowując coś do wysłania do amazonu) i będzie wersja kindle :)

 

Mógłbym się spróbować czymś takim zająć, o ile nie wymaga to posiadania komercyjnego programu (m$ office, quark, corel, illustrator etc.)...

 

Albo nawet prościej - składać używając Markdown (pliki TXT + formatowanie), z tego automatycznie robi się ślicznie sformatowany HTML, pliki ePub to HTML, a pliki MOBI można zrobić przez konwersję przez Calibre :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron ale w czym Ty to napiszesz to nam rybka. I tak korzystamy z open offica i skłądamy w darmowych programach. I marudny jesteś :) jak zawsze. To sobie zrób, nikt Ci nie broni.

 

ps. tak, od razu do pdf składamy i to ma być dla wszystkich, a nie tylko dla tych co mają kindle :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sobie jaja robię jakie to pdf-y są passe, to chyba jest w miarę oczywiste, że pliki epub i mobi są w takim przypadku "uzupełnieniem oferty" mającym na celu zachęcenie większej ilości osób do czytania (a jednocześnie większe zachęcenie reklamodawców z uwagi na większy zasięg) - tak jak nie każdy czyta na kindle, tak nie każdy czyta PDF-y (spróbuj przeczytać PDF-a na komórce w tramwaju, zwłaszcza takiego dostosowanego do wydruku A4, nie każdy będzie to drukował albo ślepił w monitor przed kompem)

 

... ale nie to nie

 

BTW gazetka jest CC że można sobie przeróbki robić? nawet jeśli, to nie mając "oryginału" i tak nic się nie da zdziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tru, ale Khron- więcej ludzi? 3/4 ludzi to przeczyta z telefonu albo tabletu w pdf, niż mobi czy epub :)

 

+ kto Ci to będzie czytał w tramwaju? zauważyłeś że gazetka jest nastawiona na to, że będzie drukowana? :) a to co na forum to dodatek. Dlatego jest zrobionatak a nie inaczej, bo takie wymagania ma drukarnia :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie dzięki za odzew.

Od razu przejdę do rzeczy.

wrq i kerebron - korekta (będę starał się wysyłać wam po połowie tekstów chcę skończyc w tym tygodniu pierwszy nr roku dlatego ten numer tylko po mojej korekcie a ja lepiej licze niz pisze)

 

Siekiera - ty jesteś od początku testerem :) tylko teraz mniej sie udzielasz

Syler - mały poślizg gazetka sie składa jesteś w ekipie tekst twój też juz jest :)

PanOwca i haesor witam na pokładzie

 

Napisze wprost, wolałbym zdecydowanie kogoś z Łodzi. Powód jest prosty możliwość spotkania się, pogadania i wymiany sprzetem (bo sprzęt wysyłam za swoja kase). Jakoś będę musiał sobie poradzić jak nadal chce to ciągnąć. Czy warto? Zobaczymy, chęci nadal są. Nie oczekujcie, że co tydzień bedzie nowy sprzęt musze tez wiedziec co mogę wam wyslać, w czym sie sprawdzicie.

Odezwijcie sie do mnie na priv, przeslijcie swoje @ i cos wiecej w temacie co chce testować.

 

 

KHRoN ty jesteś Guru ja jestem laik robię jak umiem. Czy jak wyślę ci plik wsadowy złożysz to na pewno lepiej - dasz rade, chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności