Skocz do zawartości

Apple Vs Francuskie Prawo


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.macworld.co.uk/news/index.cfm?N...1&pagePos=2

 

[...] francuzi zmuszają Apple by iTunes działało z odtwarzaczami innymi niż iPod, Apple określa to jako "piractwo sponsorowane"

wyegzekwowane ma to być do jesieni [...]

niektórzy sądzą że Apple może wycofać się z francji

podobne problemy czekają Apple w Skandynawii[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Jest tylko jeden problem, nie wszstkie odtwarzacze są do tego zdolne (w pełni), tzn. *.m4a odtwarzają tylko odtwarzacze kilku firm co jest poważna przeszkodą. Swoją drogą iRIVER mógłby dostosować odtwarzacze do tego formatu. Jednak pomysł w pełni popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piroko z tego co cytałem kiedyś na innych stronach to nie chodzi o to, że iTunes będzie działało z innymi UMS'owymi odtwarzaczami, bo to mażesz zrobić dzięki programowi iTunes Agent (sam go używam), ale o to, że piosenki kupione w iTunes Music Store będzie można wgrywać na inne niż iPod odtwarzacze. Teraz jest to nie możliwe, bo pliki są specjalnie przed tym zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itunes agent - korzystalem, ale to polsrodek, a nie o to mi chodzi. najbardziej mi zalezy np zebym mogl synchronizowac i dzialac na dynamicznych playlistach z odtwarzaczami innymi niz ipod - nawet chcialem do biegania skombinowac sobie kombos ipod mini+cf 2-4gb zeby miec wlasnie niedrogi i solidny odtwarzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver mógłby (z technicznego punktu widzenia) zrobić to w serii T, U10, H10 Jr. N12, E10 i nowsze...

 

tylko apple musiałoby wyrazić chęć, przystosować do tego iTunes, a odtwarzacze musiałyby mieć jakoś przypisywane indywidualne identyfikatory (sądzę że juz mają w związku z DRM WMA)

 

... nawet Rio chciało (i mogło) to zrobić z Karmą, ale Apple nie chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piroko Nie wiem czy wiesz ale iTunes Agent umożliwia synchronizowanie z dunamicznymi playlistami. Poprostu w preferencjach programu wybierasz sobie dowolną playliste, z którą odtwaracz ma się synchronizować, może to być też dynamiczna playlista. Dlaczego pół sirodek? Nawet jeżeli Apple umożliwiłoby synchronizację z innymi playerami to napewno zablokowaliby też kilka b. przydatnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QRde a ja popieram Apple - wyprodukowali oprogramowanie do obsługi SWOICH playerów. Oprogramowanie jest darmowe i apple nie zmusza NIKOGO do stosowania itunesa. To, że ktoś kupuje utwory do ipoda w itunes jest wyrazem jego własnej nieprzymuszonej woli !! Jak nie - proszę bardzo - WMA też sprzedają na necie.

 

Dla mnie jest to wyraz debilizmu FRANCUZÓW. Może ceny utworów w itunes są niskie le pewnikiem wynika to ze zobowiązań firmy, że nie będą służyły piractwu - a jednym ze środków jest to, że współpracują one tylko z ipodami ....

 

To tak jak karać Microsoft, że się ośmielił wprowadzić do Windowsa WMP, przez co takie szmaciane firmy jak Real ( ta od szmacianego real media playera i formatu rmvb, rmw itd ) nie mogą sprzedać swojego GÓWNIANEGO playera ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprpos Skandynawii, to słyszałem ,że lud północy wku@#$ się ,żę Apple ich totalnie zlewa i planuje sie im naupkrzykszac trochę, Chodzi chyba o soft i wersje językowe. Jeśli doliczyc do tego Francuzów to pojawia się całkiem spory front, Apple może sie ugiac i pojsc na ustępstwa, ale iTunes chyba nie odpuści. Zreszta iTunes Music Store daje sobie rade bardzo dobrze, z ostaniego raportu wynika ze sprzedali 150 milionow utworow, mowa oczywiscie o tym europejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Skandynawowie zaczeli. I co lepsze maja poparcie UE w tej sprawie.

 

 

Ogolnie wydaje mi sie, że popsuje to mocno plany Apple. Wszystko szlo w kierunku maxymalnie taniego playera i zarabiania na akcesriach i własnie iTunesie.

 

A czy to słuszne... zaczyna to już podchodzić lekko pod paranoje. Niedlugho komuś się nie będzie podobać coś to zmusimyt go do zmiany prawem... PARANOJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powiedzmy panstwo powie ze wszyscy ktorzy uzywali nicków "mirumo" płaca podatki o 50% wieksze to ma do tego prawo tak?

 

Bo przeciesz nikt Ci nie karze zostac w Polsce, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powiedzmy panstwo powie ze wszyscy ktorzy uzywali nicków "mirumo" płaca podatki o 50% wieksze to ma do tego prawo tak?

 

Bo przeciesz nikt Ci nie karze zostac w Polsce, nie?

 

No właśnie problem w tym, ze ma... A takie porownanie to bez sesnu jest, ja jestem obywatelem kraju, a Apple jest firmą działająca na wielu rynkach i jako firma musza sie z pewnymi rzeczami liczyć.

No i powtarzam, nie mowie ze to jest sluszne, zwlaszcza ze nie przepadam za żabojadami , ale prawo mają.

Oczywiscie Apple moze sie odwolywac od niekorzystnych rozwiazan prawnych to przeróżnych komisji i organizacji regulujących np. rynek Europejski, które mogą wywrzeć wpływ na Francję , ale jak to nic nie da to albo sie dostosuja albo pakuja manatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nie jest tak ze firma dziala eksterytorialnie. Apple niewatpliwie ma swoj oddzial we francji i jest wtedy traktowana jak firma francuska. Dlaczego jedna firma sposrod wielu tysiecy firm we Francji ma byc traktowana inaczej?

 

zreszta uwazam ze to niedopuszczalne, rozumiem ze panstwo ma prawo regulowac rynek, ale nie w taki sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, ze ma... A takie porownanie to bez sesnu jest, ja jestem obywatelem kraju, a Apple jest firmą działająca na wielu rynkach i jako firma musza sie z pewnymi rzeczami liczyć.

No i powtarzam, nie mowie ze to jest sluszne, zwlaszcza ze nie przepadam za żabojadami , ale prawo mają.

Oczywiscie Apple moze sie odwolywac od niekorzystnych rozwiazan prawnych to przeróżnych komisji i organizacji regulujących np. rynek Europejski, które mogą wywrzeć wpływ na Francję , ale jak to nic nie da to albo sie dostosuja albo pakuja manatki.

 

 

to co chca skandynawowie i francja, ale francja chce dziwnie ekzekowac, zachacza o niszczenie wolnego rynku. ot co. to jest tak jak by RIAA we wpolrpacy z Francia zmusiła wszystkich do stosowania MTP bo to moze zmnijszy piractwo... nie mozna siła kogos do czegos zmuszac. TYLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podpisanym porozumieniom w 2007 roku ponad 70% sprzedawanych w USA samochodów będzie miało fabryczne systemy audio przystosowane do połączenia odtwarzaczy iPod.

 

 

 

To jest szczególnie ciekawe. Brawo dla Apple, prawdziwy sukces marketingowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności