Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] CAL! czy coś innego?


Kurei

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad słuchawkami- budżet max 350 zł. Wielu ludzi polecało mi CAL,czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii. Brać je czy jakieś Sennheisery(podobne cenowo). Kolejna sprawa to karta dzwiekowa,jest sens wydawac 200-300 zl majac integre(Realtek High Definition Audio)? Czy może kupić jakąś nową? Ale tak żeby zmiescic się z kasą. I ostatnia sprawa,dobry,sprawny,tani mikrofon stojący - ktoś jakiś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego potrzebujesz te słuchawki - tylko do kompa, czy też jako przenośne? Jakie brzmienie preferujesz (dużo basu czy nie)? Mają dobrze tłumić otoczenie?

Ta integra rewelacyjna to nie jest, jakiś Xonar (np DG) by się przydał, żeby było lepiej.

CAL nie są złe, przede wszystkim bardzo uniwersalne, ale w tej cenie da radę kupić inne wcale nie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz baardzo starej integry, która szumi, to integra powinna ci spokojnie wystarczyć. Słuchawki można podpinać pod odtwarzacze, telefony i co tam chcesz. Wzmacniacza wymagają chyba tylko naprawdę drogie/topowe słuchawki. Moim zdaniem w przeciwieństwie do tego, co się lansuje, większość słuchawek (tych za rozsądne pieniądze) nie potrzebuje nie wiadomo jakiego źródła ani wzmocnienia.

 

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz baardzo starej integry, która szumi, to integra powinna ci spokojnie wystarczyć. Słuchawki można podpinać pod odtwarzacze, telefony i co tam chcesz. Wzmacniacza wymagają chyba tylko naprawdę drogie/topowe słuchawki. Moim zdaniem w przeciwieństwie do tego, co się lansuje, większość słuchawek (tych za rozsądne pieniądze) nie potrzebuje nie wiadomo jakiego źródła ani wzmocnienia.

Nie do końca się zgodzę - jakość integry zależy głównie od modelu płyty i producenta. Z mojego doświadczenia Asus ma całkiem niezłe jakościowo integry. Aktualnie w pracy słucham z integry Via Vinyl na płycie Asusa i jakością bije SB Live z którego słuchałem przed modernizacją, zwłaszcza poziom szumów, których po prostu nie ma i żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów daje integry Realteka. Ja mam bodajże ALC888 i nie narzekam. Stare integry rzeczywiście były słabe, ale te nowsze moim zdaniem spokojnie dają radę.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tyle, że z mojego doświadczenia wynika, iż takie słuchawkowe giganty jak akg, czy sennheiser NIE SPRZEDAJA opłacalnych słuchawek. Gdyby zrobili dobre słuchawki za 400 zł, to kto by kupił ich o wiele droższe modele?:) Mam w domu i senki i akg i powiem ci szczerze, że jak na pieniądze, które za nie dałem w porównaniu do CAL to grają lipnie. CAL maja w sobie przetwornik ze słuchawek denona za prawie 1000 zł. To jest taki dźwięk, że możesz go porównywać z sennkami hd-25-mk2 o tymi http://allegro.pl/sennheiser-hd-25-1-ii-basic-hd25-kab-stalowy-1-5m-i2026534129.html i nie wiem czy sennki by wyszły z tego porównania calo, gdyby CALe przekablować:)

 

Nie słyszałem tych sennków 438, ale pewnie stosuje się do nich polityka firmy, że mają być gorsze od modeli droższych, no bo niby dlaczego nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supreluxy HD681 + Xonar DG (albo Hercules Fortissimo ode mnie ;) ) i jak to mawiają "będzie Pan zadowolony" i w budżecie się zmieści. No chyba, że ma to być bardziej przenośne to wtedy HD661 albo Panasonic RP-HTX7 (tych pierwszych nie słyszałem, ale są bardzo chwalone, drugie po zmodowaniu graja lepiej niż CAL).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy którekolwiek mają podobną charakterystykę? bo z tego co czytam to raczej ich przeciwieństwa :/

 

mam już 3 parą dopiero co kupionych i wygrzanych (w krótkim czasie- miesiąca- dwóch) i brzmią tak samo kiepsko. Przez ten czas co robiłem cale, to rzadko kiedy trafiały się takie modele. Teraz widzę że to norma. Goras też to potiwerdził tutaj na forum, że grają zupełnie inaczej cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azahiel, chodziło mi o to czy którekolwiek superluxy mają podobny charakter do cal'i (oczywiście tych starych dobrych cal'i), tzn. raczej ciepły, z porządnym basem, itd. pytam, ponieważ z tego co czytałem o sl'ach wychodzi, że leżą raczej na przeciwległym biegunie.

 

a o cal'ach już niestety wiem, bo nie pierwszy raz o tym piszesz/piszecie.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie spotkałem takie. Mimo wszystko 681- są bardziej jasne , dużo. Mają więcej powietrza. Nie zmienia to faktu, że na dzisiejszy stan grają o wiele lepiej superki 681, niż Cal!. jakby były stare cale, to wolałbym cal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole stare CAL od SL668B, które dla mnie graja jednak za "jasno" i mają zbyt syczące wysokie tony. 668B to dobre słuchawki, ale mi bardziej pasują CAL - moze to i kwestia źródła - na pewno moje playerki nie są dla nich idealne do napedzenia. ze stacjonarnej dziurki (cd technicsa) w sumie tez rewelacji nie ma - dalej wole CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów daje integry Realteka. Ja mam bodajże ALC888 i nie narzekam. Stare integry rzeczywiście były słabe, ale te nowsze moim zdaniem spokojnie dają radę.

Nie zgadzam sie całkowicie. Miałem alc888 na asusie, teraz na kolejnym mam alc1200 i o ile do tanich głośników w miare się nadają to na słuchawkach jest bieda. Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie nie chca sie uspokoic. a grzeje je chyba juz 3 miesiace po kilka godzin dziennie. (po prostu sobie graja, rownolegle mam podlaczone microlaby solo 7c - i na nich slucham w domu). inna sprawa, ze ostatnio duzo slucham na sluchawkach zamknietych (CAL, akg 518, akg k26p) a w nich wysokie nie sa az tak na pierwszym planie.

jak dla mnie 668B maja tej gory az za nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie spotkałem takie. Mimo wszystko 681- są bardziej jasne , dużo. Mają więcej powietrza. Nie zmienia to faktu, że na dzisiejszy stan grają o wiele lepiej superki 681, niż Cal!. jakby były stare cale, to wolałbym cal!

ja wole stare CAL od SL668B, które dla mnie graja jednak za "jasno" i mają zbyt syczące wysokie tony. 668B to dobre słuchawki, ale mi bardziej pasują CAL - moze to i kwestia źródła - na pewno moje playerki nie są dla nich idealne do napedzenia. ze stacjonarnej dziurki (cd technicsa) w sumie tez rewelacji nie ma - dalej wole CAL.

dzięki chłopaki, tyle chciałem wiedzieć :) potwierdziliście tylko moje domysły i już wiem, że pomimo niskiej ceny nie będę brał się za popularne teraz sl'ki. chociaż chętnie usłyszałbym jakieś rodzime opinie o hd330 i hd660, z naciskiem na te pierwsze, bo po opisach sl i jakiejś jednej recki wnioskuję, że to mniej monitorowe, a bardziej muzykalne słuchawki z oferty tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności