Skocz do zawartości

Co zyskujemy dzięki RockBox?


seen

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z innej beczki, ale też w temacie [odpowiedź może już padła gdzieś na forum, ale nie potrafiłem jej znaleźć, jeśli tak, to z góry przepraszam] - czy po wgraniu RockBox'a producenci nadal uznają gwarancję?

Niestety nie. Jeżeli w serwisie zostanie wykryte, że kiedykolwiek miałeś u siebie Rockboxa, stracisz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kiedy moje sprawy z Rockboxem są już w miarę uregulowane, mogę dorzucić swoje trzy grosze:

 

1) Możliwość scrobblowania utworów przy pomocy last.fm logu. Dla osoby korzystającej z last.fm, a zarazem większość muzyki słuchającej na odtwarzaczu przenośnym, opcja obowiązkowa. :)

 

2) Ustawienia daty i godziny.

 

3) Możliwość wyboru skórki (layout), której ustawienia decydują o tym, co widzimy w interfejsie. Aktualnie mam włączony motyw LSE1, dzięki któremu czcionka jest przyjazna oku (motyw domyślny RB to pod tym względem porażka), a na ekranie odtwarzania widać wszystko, co potrzebne: tytuł utworu, wykonawcę i album (na podstawie tagów), godzinę oraz stan baterii w procentach i poziom głośności w decybelach (czyli oprócz poziomów przedstawionych graficznie mamy konkretne liczby). Świetna sprawa. :)

 

A to oczywiście tylko jeden z dostępnych motywów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

4) Bateria trzyma dłużej. Sam się o tym jeszcze nie przekonałem, ale wielu ludzi tak twierdzi, więc zważywszy na kwestię prostej statystyki nie ma powodów, by w to nie wierzyć. :)

 

5) Bardziej rozbudowane ustawienia dźwięku. Można samodzielnie obniżać poziomy bass i treble (znów w decybelach ^_^), włączyć kompresor i skonfigurować jego parametry, a także skorzystać z gotowych ustawień equalizera (co oferuje już nam Clip sam w sobie). Są również opcje, z którymi jeszcze się nie zaznajomiłem. :)

 

Zależnie od słuchawek, których w danej chwili używam (w domu - muszle, na zewnątrz - dokanałowe), podrasowuję sobie bass i treble w proporcjach odpowiednio 8:4 lub 10-12:4 (dokanałowe mają większe zapotrzebowanie na niskie pasmo) i cieszę się dobrym dźwiękiem. :>

 

 

 

Podobają mi się również krótkie wyciszenia i zgłośnienia pliku muzycznego towarzyszące kliknięciu przycisku Pause podczas odtwarzania.

 

Są również dostępne gry, jednakowoż ja ich nie instalowałem. Odtwarzacz to odtwarzacz, nie gameboy. Chociaż nie zaprzeczę, że czasem kusi, by przez parę minut w klasycznego Snake'a. ^_^

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Ustawienia daty i godziny.

 

3) Możliwość wyboru skórki (layout), której ustawienia decydują o tym, co widzimy w interfejsie. Aktualnie mam włączony motyw LSE1, dzięki któremu czcionka jest przyjazna oku (motyw domyślny RB to pod tym względem porażka), a na ekranie odtwarzania widać wszystko, co potrzebne: tytuł utworu, wykonawcę i album (na podstawie tagów), godzinę oraz stan baterii w procentach i poziom głośności w decybelach (czyli oprócz poziomów przedstawionych graficznie mamy konkretne liczby). Świetna sprawa. :)

 

W niedługim czasie zamierzam wyposażyć się w ten właśnie odtwarzacz, jednakże przez kilka początkowych miesięcy planuje używać podstawowego oprogramowania, a z racji tego, że zwykle nie noszę przy sobie żadnego telefonu, czy zegarka, mam pytanie - czy wyświetlanie godziny jest jedynie możliwe w przypadku RockBox'a, czy przy default'owym oprogramowaniu również jest taka opcja? Pytam, ponieważ mam jeszcze w posiadaniu odtwarzacz, który pomimo tego, że pozwala na ustawienie godziny i daty, nie wyświetla jej nigdzie [o ile dobrze pamiętam to w tym wypadku ta opcja jest przydatna jedynie przy nagrywaniu dźwięku].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja nie zauważyłem, miałem 3 clipy (acz nie w tym samym czasie). Equalizer za to jest lepszy plus kilka innych dodatków do dźwięku i wtedy można fajnie dopasować brzmienie clipa pod słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności