Skocz do zawartości

SOHA II - buczenie


sireliks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupilem uzywana hybryde SOHA II i gra toto calkiem przyjemnie, jendak ma jedna wade, przez caly czas sluchac "buczenie".

Nawet przy skreconym na minimum potencjometrze (odkrecanie nie powoduje glosnijszego buczenia).

Gdzie szukac przyczyny? Pierwsze co mi przychodzi do glowy to wymiana lamp, obecnie wzmacniacz pracuje z e88cc Tesli, ktorych dzwiek bardzo mi sie podoba wiec najchetniej bym nie zmienial, tym bardziej, ze nowe porzadne lampy troche kosztuja, a nie mam pewnosci, ze wymina pomoze.

 

Kilka dodatkowych szczegolow:

- w obu sluchawkach buczy tak samo, zamiana lamp miejscami nic nie zmienia

- sluchawki to grado sr325

 

W poniedzialak zamierzam jeszcze wymienic przewod laczacy plytke z gniazdami RCA na cos porzadniejszego, bo teraz sa cieniutkie przewodziki jakie zazwyczajs ie spotyka w chinskich zabawkach po 5 zl, czy to moze byc przyczyna? Ja nei wiem, ale wymiennic nei zaszkodzi.

Trafo jest w tym samym pudelku, nie przykrecone (jest ciasno i stoi w pionie, przez co sie pudlo nei zamyka - bede chcial wyrzucic je na zewnatrz do osobnego pudla.

plytka stoi na 3 nozkach, z czego tylko jedna jest przykrecona do obudowy, nie jest to zbyt stabilne, tez bede chcial to zmienic jak tylko dorwie sie do wiertarki, tj. dorzuce brkujaca nozke i wszystkie przykrece do obudowy.

Z gory dziekuje za pomoc niedoswiadczonemu lampowcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soha ma bardzo wrażliwą sekcję zasilającą. Sam jednak miałem i nie było absolutnie żadnego brumienia czy szumu. W Twoim przypadku stawiałbym na trafo lub niechlujnie lub na słabej jakości elementach zmontowany układ. Lampy z doświadczenia wiem że conajwyżej mogą mieć efekt mikrofonowy ale nie buczą.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOHA II potrafi buczeć przez 10 minut, a potem nagle się uspokaja. Czy sprawdziłeś to w takim czasie?

 

Jest rozwiązanie w postaci dolutowania 100nF w pewnym miejscu. Rozwiązanie podał X500/Neodom na audiostereo. Postaram sie poszukać.

 

http://www.audiostereo.pl/soha-clone-mk-iii-projekt-pcb_56822.html/page__st__1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wzmak a lampą jeśli pojawiało się buczenie to raczej od zasilania. Najprostsze rozwiązanie które skutkowało to listwa antyprzepięciowa. Mam Sohe 3 zero dziwnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOHA II potrafi buczeć przez 10 minut, a potem nagle się uspokaja. Czy sprawdziłeś to w takim czasie?

 

Jest rozwiązanie w postaci dolutowania 100nF w pewnym miejscu. Rozwiązanie podał X500/Neodom na audiostereo. Postaram sie poszukać.

 

http://www.audioster.../page__st__1200

U mnie buczy permanentnie, grala prawie caly weekend i nic sie nie zmienialo.

Sam nic tu nie pomoge, trzeba fachowca.

Moze ktos z Wroclawia przyjalby ja na remont w rozsadnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Sam nic tu nie pomoge, trzeba fachowca.

Moze ktos z Wroclawia przyjalby ja na remont w rozsadnej cenie?

Spróbuj może skontaktować się z kolegą Luiisem z forum audiostereo. O ile dobrze pamiętam, jest z Wrocławia i to w końcu autor projektu PCB.

Pomógłbym sam ale odrobine luzu będe miał gdzies w połowie stycznia (to znaczy: taką mam nadzieję :unsure: )

Edytowane przez marabut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności