Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeżeli sprzęt downsamplingowal - to weź pod uwagę ze jezeli wersja 24bitowa różni sie masteringiem od tej 16bitowej - roznica będzie zwyczajnie slyszalna. Mówimy tu o tym samym albumie wydanym z różnym samplingiem i różnym masteringiem, bo o takiej sytuacji zdaje sie pisal roland. Downsapling niewiele tu zmieni. Death magnetic - wersja oryginalna i ta dodawana do pewnej gry - to jak 2 troszkę inne death magnetic a wszystko ciagle zostaje w 16 bitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na stacjonarce - jest inaczej, ale czy lepiej? To już rzecz gustu. Przy 24-bit maleją źródła pozorne, wszystko jest mniej stłamszone, ale jeśli ktoś przywykł do intymności słuchając na słuchawkach, nie będzie wniebowzięty.

Na głośnikach zdecydowanie wolę 24-bit przy dobrej realizacji, a z tym też bywa różnie.

Roland napisal to, co powyżej. Nie wynikało z tego, że wrzucił ten sam album w 16 i 24bit, co mogłoby sugerować inny mastering, w co zresztą szczerze wątpię.

 

Potem próbował szukać informacji, że andek jednak odtwarza 24bity bez downsamplingu i inne typowe akcje po to, żeby wyjść z sytuacji z twarza. Teraz oczywiście sprawa j jest rozwiązana, bo przecież to mastering - jasne...

 

Szczerze, lepiej czasem przyznać się, że palnęło się głupotę, niż na siłę kombinować. To zdecydowanie lepszy sposób na wspomniane wyjście z sytuacji z twarzą.

 

Co jest najśmieszniejsze Roland usłyszał różnicę, a sam śmieje się na lewo i prawo z audiofilskiego voodoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na stacjonarce - jest inaczej, ale czy lepiej? To już rzecz gustu. Przy 24-bit maleją źródła pozorne, wszystko jest mniej stłamszone, ale jeśli ktoś przywykł do intymności słuchając na słuchawkach, nie będzie wniebowzięty.

Na głośnikach zdecydowanie wolę 24-bit przy dobrej realizacji, a z tym też bywa różnie.

 

Roland napisal to, co powyżej. Nie wynikało z tego, że wrzucił ten sam album w 16 i 24bit, co mogłoby sugerować inny mastering, w co zresztą szczerze wątpię.

Wątpić to sobie jak najbardziej mozesz :) do czasu kiedy Roland nie uscisli tematu będziemy mieli zupełnie rozmyty obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jest smukły lekki dosyć wytrzymały. Średnio podoba mi się wygląd nakładki sense ale chodzi bardzo płynnie i szybko dostaje aktualizacje. Cena telefonu bardzo dobra w porównaniu do tego co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie do zwyklego uzytku (dzwonienie + sms), okazyjnie internet + jakakolwiek sweet focia, za to sporo muzyki daje rade ten Desire X? Smialo moge kupowac biorac pod uwage to, ze podoba mi sie jego wyglad i jest to moj pierwszy smartfon ?

Jako konkurencję polecam Ace 2. Mam i zostanie ze mną. Kolega ma Desire X - po upadku na beton cholerstwo pod wpływem wstrząsów się wyłącza :( Solidny nie jest...

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, Roland juz dawno by uscislil temat.

Jako ze temat nie uscislony - wychodzi na to, ze... mieliscie racje :P

i weź tu człowieku pójdź na urlop, zachoruj, spal kompa, wyprowadź się do dziczy, lub zemrzyj, zaraz cię posądzą, że się nie odzywasz, bo nie miałeś racji, ehhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie do zwyklego uzytku (dzwonienie + sms), okazyjnie internet + jakakolwiek sweet focia, za to sporo muzyki daje rade ten Desire X? Smialo moge kupowac biorac pod uwage to, ze podoba mi sie jego wyglad i jest to moj pierwszy smartfon ?

Jako konkurencję polecam Ace 2. Mam i zostanie ze mną. Kolega ma Desire X - po upadku na beton cholerstwo pod wpływem wstrząsów się wyłącza :( Solidny nie jest...

A jak gra desire x kolegi?Mozesz jakos porownac czy raczej graja tak samo?

Co to solidnosci, no coz, z zalozenia nie mam zamiaru nim rzucac, chociaz kto wie, jeden telefon bedzie mial fart i przezyje, inny nie wiec zalezy wszystko od szczescia,,,a co do samsunga to nigdy w zyciu, ohydny wyglad, nie ma szans chocby nie wiem jakie bebechy mial i gral nie wiadomo jak :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, Roland juz dawno by uscislil temat.

Jako ze temat nie uscislony - wychodzi na to, ze... mieliscie racje :P

i weź tu człowieku pójdź na urlop, zachoruj, spal kompa, wyprowadź się do dziczy, lub zemrzyj, zaraz cię posądzą, że się nie odzywasz, bo nie miałeś racji, ehhhhhhh

To nie byla by ani pierwsza ani zapewne ostatnia taka akcja wiec... spokojnie jedz na urlop, choruj itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie do zwyklego uzytku (dzwonienie + sms), okazyjnie internet + jakakolwiek sweet focia, za to sporo muzyki daje rade ten Desire X? Smialo moge kupowac biorac pod uwage to, ze podoba mi sie jego wyglad i jest to moj pierwszy smartfon ?

Jako konkurencję polecam Ace 2. Mam i zostanie ze mną. Kolega ma Desire X - po upadku na beton cholerstwo pod wpływem wstrząsów się wyłącza :( Solidny nie jest...

A jak gra desire x kolegi?Mozesz jakos porownac czy raczej graja tak samo?

Co to solidnosci, no coz, z zalozenia nie mam zamiaru nim rzucac, chociaz kto wie, jeden telefon bedzie mial fart i przezyje, inny nie wiec zalezy wszystko od szczescia,,,a co do samsunga to nigdy w zyciu, ohydny wyglad, nie ma szans chocby nie wiem jakie bebechy mial i gral nie wiadomo jak :P

Gra chyba tak samo jak mój dawny One V - czyli ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przesiadce z Wave S8500 na HTC ONE S. Na pewno nie jest to krok wstecz co mnie cieszy bo to jedyny telefon na rynku z metalową obudową, super amoledem i takim dźwiękiem za 1000zł więc właściwie wyboru nawet nie miałem. Z audeo jest za dużo wysokich więc może czarne filtry kiedyś przetestuję. Chociaż wyrastam raczej z dokanałowych - wolę scenę nausznych. Troszkę szumu jest niestety (nawet minimalnie więcej niż w Wave).

Właściwie nie mogę się zdecydować który gra lepiej. Musiałbym zrobić wielogodzinne testy... a tego mi się nie chce robić. Myślałem, że to będzie coś lepszego ale to tylko potwierdza jak dobry jest Wave.

 

No a z CAL! to mi za dużo basem łupie, bo bas jakoś mniej punktowy jest. Przydałyby się łagodniejsze słuchawy (tu uwaga ja lubię bardzo małe ilości basu - dla innych może być ok). Niestety pierdzi przy wkładaniu mini jacka - pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Poza tym super - nie da się powiedzieć że źle gra to na pewno :)

 

Samsung P3 niestety obu zostawia w tyle ale w nim mam eq wycyckane więc ma fory a w HTC na stocku totalnym jadę.

 

Ktoś też wspominał o Samsungu Galaxy Ace 2. Mam go też w domu i niby dobrze gra ale to nie ta półka co Wave czy ONE S. Mniej detali i jakiś taki suchy dźwięk... Mniej życia w nim :)

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Htc One S ma niestety ceramiczną obudowę, a nie metalową. :( Dla mnie P3 przegrywa z HTC, ale każdy ma swój ulubiony styl grania.

 

Zainstaluj w telefonie powerampa trial za free i wtedy słuchaj. :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie dzięki, zapomniałem jak się ten programik nazywał :) Podbiłem wokale i noż kurdę gra zacnie :D Przydałyby się słuchawy z taką charakterystyką względem CAL! _____--__ No jest gites, cóż więcej mogę powiedzieć :)

 

Ja mam srebrną wersję i ona nie ma tej powłoki ceramicznej. Bałbym się jej przez te cyrki z odpryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gsmmaniak.pl/105093/htc-one-s-ceramiczna-obudowa-twarda-twierdzono-czyzby/

 

Ogólnie miło ze strony HTC, że to wymieniają. Apple pewnie powiedziałoby, że problem leży po naszej stronie. :P

 

Mój HTC ma już zbitą szybkę przez kolegę. Na szczęście leci na gw i zostanie wszystko wymienione na nowe. Szybka odpłatnie, obudowa w ramach gw.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności