Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie brzmiały tak samo, albo różnice nie były do wychwycenia w hałaśliwym otoczeniu.

 

Lumie, miały wszystkiego więcej. Lepsza przestrzeń, lepsze wypełnienie, lepsza dynamika itd. Lumie zjadły mego Alcatela, który wcale źle nie brzmi jak na telefon za 1000zł. Idol jest ciemniejszy/cieplejszy od Lumii.

 

Do tego, Nokie mają potężniejszy wzmacniacz i dokładniejszą skalę głośności.

 

OT Idol 13 kresek (kto to wymyślił?)

Lumia 920 30 kresek (jak mój stary i jary Sony A826)

 

Maks na Idolu to dla 920 była 22-23 kreska. Więc bez zbędnych dupereli, mamy większą moc wyjściową i dokładniejszą kontrolę głośności. Kwestia tylko playera który podmienić na coś ciekawszego.

 

 

marcel1999 a ja nie wiem jak gra S3. I nie zmienia to faktu że sposób prezentacji w Lumiach bardzo przypadł mi do gustu.

 

 

No i ogólnie muszę zrootować mego Alcatela bo Volume+ na nim nie działa. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się odtwarzacz w WP podoba, jest prosty, szybki i wystarczająco funkcjonalny jak dla mnie. Kurcze, muszę dopaść którąś z nowych Lumii, cicho czaje się na 925.

Tylko te przewijanie kawałków miał w walkmanie. Nie ma paska, jest tylko przód tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumie wcale pięknie nie grają jest przeciętnie.Polecam galaxy s3 za..ebisty :D

 

Nie zgadzam się. Uważam wręcz odwrotnie. Poza tym nie należy Kolegom wciskać kosztownego szmelcu z najtańszego plastiku.

 

Z innej beczki - dostałem na priva zapytanie o Noozxoide - gdzie to to się aktywuje w menu. Wie coś ktoś na ten temat?

 

Poza tym xda podaję coś takiego:

 

 

Install this (just updated) and follow this modelling:

>>Go to Settings > Sound > Music Effect > Noozxoide EIZO-rewire™ PRO > OK.

 

Gdzie jest taka funkcja jak Music Effect? Bo na pewno nie w samym menu Andka, a raczej gdzieś w PowerAmpie, a że nie mam go teraz zainstalowanego, to pytam.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumie wcale pięknie nie grają jest przeciętnie.Polecam galaxy s3 za..ebisty :D

 

Nie zgadzam się. Uważam wręcz odwrotnie. Poza tym nie należy Kolegom wciskać kosztownego szmelcu z najtańszego plastiku.

 

Z innej beczki - dostałem na priva zapytanie o Noozxoide - gdzie to to się aktywuje w menu. Wie coś ktoś na ten temat? 

 

Poza tym xda podaję coś takiego:

 

 

Install this (just updated) and follow this modelling:

>>Go to Settings > Sound > Music Effect > Noozxoide EIZO-rewire™ PRO > OK.

 

Gdzie jest taka funkcja jak Music Effect? Bo na pewno nie w samym menu Andka, a raczej gdzieś w PowerAmpie, a że nie mam go teraz zainstalowanego, to pytam. 

Ja jakoś nie narzekam. Przesadzasz z tym plastikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, plastik sam w sobie nie jest tragedią, jednak niech to ma odzwierciedlenie w znacznie niższej cenie. Tymczasem S4 kosztuje tyle co pomnikowe Xperia Z czy HTC One albo iP5. To po cholerę jeść skądinąd smaczny obiad na gazecie, skoro można na porcelanie w Sheratonie i to w tej samej cenie?

 

Konsumenci sami już ocenili sytuację:

 

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/mocno-zwalnia-sprzedaz-samsunga-galaxy-s-4,2,3,28383.html

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, plastik sam w sobie nie jest tragedią, jednak niech to ma odzwierciedlenie w znacznie niższej cenie. Tymczasem S4 kosztuje tyle co pomnikowe Xperia Z czy HTC One albo iP5. To po cholerę jeść skądinąd smaczny obiad na gazecie, skoro można na porcelanie w Sheratonie i to w tej samej cenie?

 

Konsumenci sami już ocenili sytuację:

 

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/mocno-zwalnia-sprzedaz-samsunga-galaxy-s-4,2,3,28383.html

No oki ale wiesz zapłaciłem i nie narzekam serio. Jestem bardzo zadowolony. Każdy ma swoje wymagania. Niestety i z i one x odpadają przez nie wymienna baterie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie subiektywnie to S4 technicznie jest znacznie lepszy w każdym aspekcie zarówno od HTC One jak i Xperii Z. Większość testów potwierdza moje subiektywne odczucia.

 

Aluminiowa obudowa natomiast ma swoje plusy i minusy. Plusy zostały już wielokrotnie wspomniane więc ja skupię się na minusach:

 

- aluminium jest świetnym przewodnikiem ciepła - w lato tel jest zawsze gorący a w zimę przeraźliwie zimny.

- aluminium mimo że tłumi w pewnym stopniu energię mechaniczną to jednak nie pochłania jej tak dobrze jak najtańszy nawet plastik. Kolega miał samsunga Wave (aluminiowy) wypadł mu z kieszeni na beton = wyświetlacz pęknięty. Teraz ma plastikowego S2 który wypadł mu tak kilkukrotnie i nie ma śladu po tych upadkach. Jak wiadomo obudowa unibody ma jeszcze większą sztywność - HTC tym się szczyci :).

- Unibody = iphone mode (brak slotu na kartę sd, bateria wymienna tylko w serwisie, brak opcji montażu rozszerzonej baterii).

 

Poza tym cena to nie tylko hardware i obudowa, jest jeszcze software... Ja w dalszym ciągu użytkuje swojego leciwego już Galaxy S2, który od momentu pojawienia się na rynku dostał już dwie aktualizacje andka: Gingerbread --> Ice Cream Sandwich --> Jelly Bean MR1 (4.1.2) i wielce prawdopodobne że dostanie jeszcze Jelly Bean MR2 (4.2.2). W tym samym czasie HTC Sensation (również premiera 2011) dostał tylko jedną aktualizację do Ice Cream Sandwich na którą trzeba było czekać bardzo długo (i już na pewno nowszej nie dostanie). Taka jest różnica w supporcie sotware'u tych dwóch firm:).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie subiektywnie to S4 technicznie jest znacznie lepszy w każdym aspekcie zarówno od HTC One jak i Xperii Z. Większość testów potwierdza moje subiektywne odczucia.

 

Aluminiowa obudowa natomiast ma swoje plusu i minusy. Plusy zostały już wielokrotnie wspomniane więc ja skupię się na minusach:

 

- aluminium jest świetnym przewodnikiem ciepła - w lato tel jest zawsze gorący a w zimę przeraźliwie zimny.

- aluminium mimo że tłumi w pewnym stopniu energię mechaniczną to jednak nie pochłania jej tak dobrze jak najtańszy nawet plastik. Kolega miał samsunga Wave (aluminiowy) wypadł mu z kieszeni na beton = wyświetlacz pęknięty. Teraz ma plastikowego S2 który wypadł mu tak kilkukrotnie i nie ma śladu po tych upadkach. Jak wiadomo obudowa unibody ma jeszcze większą sztywność - HTC tym się szczyci :).

- Unibody = iphone mode (brak slotu na kartę sd, bateria wymienna tylko w serwisie, brak opcji montażu rozszerzonej baterii).

 

Poza tym cena to nie tylko hardware i obudowa, jest jeszcze software... Ja w dalszym ciągu użytkuje swojego leciwego już Galaxy S2, który od momentu pojawienia się na rynku dostał już dwie aktualizacje andka: Gingerbread  --> Ice Cream Sandwich --> Jelly Bean MR1 (4.1.2) i wielce prawdopodobne że dostanie jeszcze Jelly Bean MR2 (4.2.2). W tym samym czasie HTC Sensation (również premiera 2011) dostał tylko jedną aktualizację do Ice Cream Sandwich na którą trzeba było czekać bardzo długo (i już na pewno nowszej nie dostanie). Taka jest różnica w supporcie sowtware'u tych dwóch firm:).

Gdy mialem One X, HTC w ciagu roku wypuscilo 6 updatow, wiec polityka firmy sie jak widac zmienila od czasow Sensation, ktorego tez mialem.

 

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 update'ów?? to chyba jakieś patche były:). One X miał jak do tej pory tylko jeden update (z ICS do JB). Źródło: http://www.gsmarena.com/htc_one_x-4320.php .Chyba że mówisz o tych małych update'ach (np. z 4.0.3 do 4.0.4).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, licząc w ten sposób to S2 dostał (jak do tej pory) 9 aktualizacji:

 

wyjściowo (2.3.4) --> 2.3.5 --> 2.3.6 --> 2.3.7 --> 4.0.0 --> 4.0.1 --> 4.0.2 --> 4.0.3 --> 4.0.4 --> 4.1.2

 

Ale to i tak nie ma znaczenia bo tylko "duże" update'y oznaczają zmiany (nowy system).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko duże updaty mają znaczenie. Po jednym z mniejszych One X zaczął działać o 1 dzień dłużej na baterii.

 

Druga rzecz, że aktualizacja świadczy raczej o tym, że telefon (system) nie jest do końca dopracowany i ciąglę trzeba coś poprawiać. Masa aktualizacji może wskazywać, że duuużo można poprawić.

 

 

Uwaga końcowa - wymienna bateria - totalny nonsens. Współczesne ogniwa wytrzymują 700 cykli, przy codziennym ładowaniu to są dwa lata. A przy ładowaniu co dwie doby (co częstsze przy dzisiejszych pojemnościach baterii ponad 2000mAh), daje to aż 4 lata użytkowania. Tymczasem smartfon po 4 latach jest już zabytkiem, więc łatwość wymiany baterii to zupełnie zbędny bajer, znacznie mniej przydatny niż sztywność i trwałość obudowy, jaką gwarantuje konstrukcja unibody.

 

 

 

A Szmelcung S4 przy swojej jakości materiałów po tych 4 latach, kiedy to wymiana akumulatora byłaby konieczna, będzie nadawał się tylko do wyrzucenia.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OneX katowany chodzi pół dnia ;) Może inaczej katujemy? Telefon sam w sobie fajowy, ale bateria szczególnie dobra nie jest. Android czasami działa zaskakująco mulasto - a rozpieszczony nie jestem, bo korzystałem z BlackBerry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga końcowa - wymienna bateria - totalny nonsens. Współczesne ogniwa wytrzymują 700 cykli, przy codziennym ładowaniu to są dwa lata.

 

I po dwóch latach wartość telefonu jest obniżona o koszt wymiany baterii w serwisie (BTW. Ciekawe ile to kosztuje?). W przypadku opluwanego przez Ciebie Samsunga, wartość zmniejsza się tylko o koszt zakupu nowej baterii. Niekoniecznie w autoryzowanym serwisie.

 

BTW. Brat do S3 zakupił power packa 7,5Ah zintegrowany z tylnymi pleckami telefonu. Fakt. Ma teraz telefon rozmiaru cegły ale mocno katowany wytrzymuje tydzień. No i dzięki temu, że bateria jest wymienna MA taką możliwość. W przypadku HTC One (X, S) zapomnij.

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OneX katowany chodzi pół dnia ;) Może inaczej katujemy? Telefon sam w sobie fajowy, ale bateria szczególnie dobra nie jest. Android czasami działa zaskakująco mulasto - a rozpieszczony nie jestem, bo korzystałem z BlackBerry ;)

Czyzbys mial custom ROM?

 

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Dusty, widziales, jak wyglada plastik lakierowany by Szmelcung po dwoch latach?

 

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hox+ trzyma dobę "katowany", co u mnie oznacza włączoną transmisję danych 24h, coś z YT, trochę radia + gadanie i mail w dużych ilościach. Wg mnie nie jest to zły wynik, porównując do konkurencji. Ja wiem, że przy moim użytkowaniu żaden inny smartphone nie da mi więcej na tyle żebym skupiał się na baterii. A doczepiać baterię to nie dla mnie.

Przy wyborze (a mogłem mieć każdy z czołówki) kierowałem się OS, wydajnością systemu i jak leży w łapce :-)

Co do OS w hox+, to mam stockowy, nie robiłem modów i na moje potrzeby działa bez zarzutu. Nie muli, jest wydajny.

Potwierdzam, że grzeje się trochę przy b.wymagających grach, ale ja nie gram raczej na tel.

A czy jest jakiś najlepszy tel? Wg mnie nie ma. Co kto lubi. A tendencja jest taka, że każdy chwali swoje, i tyle.

Warto poczytać opinie, ale wybrać zawsze pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności