Skocz do zawartości

użytkownik ade95 - oszust?


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

Koleś który założył ten temat może beknąć za jawne grożenie innej osobie i proponowanie tego innym. Zanim coś takiego napiszecie zastanówcie się dwa razy.

 

Edit.

Tak, było o tym, ode mnie. Przyda mi się ten temat.

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś który założył ten temat może beknąć za jawne grożenie innej osobie i proponowanie tego innym. Zanim coś takiego napiszecie zastanówcie się dwa razy.

 

Edit.

Tak, było o tym, ode mnie. Przyda mi się ten temat.

przeciez on tam nie grozi. Tylko pisze, że ma zamiar się tam wybrać. Może przecież chcieć tylko porozmawiać, prawda :) ? To nie jest nielegalne. Tylko, że jeśli gosciu nie odpowie na jego telefony, gdy on bedzie stał pod jego drzwiami, rzeczywiscie nic nie bedzie mogl zrobic. Inaczej to bedzie nachodzenie. LOL.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że został wprowadzony ten limit 25 postów. Jestem raczej uczestnikiem tego forum jako czytający a zarejestrowałem się chyba 2005. Ale trudno trzeba cierpieć przez nieuczciwych użytkowników, nie podoba mi się zbiorowa odpowiedzialność.

Szkoda ze nie mogę poinformować także o moich aukcjach allegro. O mam już 8 postów, jeszcze tylko 17, pora brać się do roboty i nabijać kolejne.

 

Pomyłka, mam już 23 posty.

Edytowane przez bomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit 25 postów wbrew pozorom nie jest tak łatwy do obejścia ponieważ tam dzie posty się liczą trzeba raczej pisać coś sensownego by nie dostać ostrzeżenia lub bana. Mniejsza jednak o to. Jeśli ktoś złoży stosowną prośbę oczywiście mogę przymknąć oko na ilość postów i udostępnić mu tam postowanie ale jest mimo wszystko to już jakiegoś rodzaju sito, które pewną część użytkowników odrzuca i co i tak nie może zagwarantować 100% pewności.

Pamiętajcie że mp3store to nie portal aukcyjny i wszystkie informacje tutaj mają charakter czysto informacyjny więc jak Józek napisze Bronkowi żeby ten mu wpłacił 3000zł to nie ma to takiej mocy jak aukcja na allegro a i nawet to nie, bo i allegro często leży w takich sprawach.

Najważniejszy w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek i rozwaga. Jest cała rzesza użytkowników uczciwych gdzie można dokonywać transakcji w ciemno ale żeby to zrobić trzeba użyć głowy. Poczytać, zobaczyć feedback, zorientować się na forum a nawet proponować:

 

1. Wystawienie dedykowanej aukcji poprzez allegro.

2. Umówienie się ze sprzedającym na przesyłkę pobraniową.

3. Skorzystanie z pomocy zaufanych forumowiczów, mieszkających tam gdzie sprzedający.

 

Nikt tego chyba nie zabrania a i powinno być to oczywiste. W końcu to są wasze pieniądze i wy powinniście dbać komu je dajecie i oczywistym jest że osoba typu "KHroN" czy też "fallow", będzie bardziej wiarygodna niż "bronek7859" (jako przykład) i nie chodzi tu o nick ale o staż na forum, albo o ogólne zachowywanie się.

 

Kolejne blokady nie przyniosą nic dobrego jeśli nie włączy się myślenia bo tylko zrobimy z komisu zamknięte getto, tak więc apeluje żeby użytkownicy z dość dużym feedbackiem (co mnie szczerze zdziweiło) dali się złapać jakiemuś leszkowi ale widać zaufali mu. Może przyczyną było to że każdy z nas był nieznany i miał 5 postów. Niestety nie ma co na to patrzyć. Ja majac pamiętam 15 postów osobiście kolesiowi z forum, któremu mógłbym teraz wpłacić kase w ciemno proponowałem aukcje allegro i paczke z możliwością odpakowania na poczcie za pobraniem. Teraz to wydaje się śmieszne.

Dodatkowo jeszcze taka uwaga. Liczcie na oferty realne. Jeśli ktoś sprzedaje coś hiper tanio od razu bez negocjacji a później jak to ktoś powiedział inni cierpią bo sprzedają to po cenach normalnych i kupcy im piszą że mają drogo to sami sobie produkują bramki przez które mogą przedostać się oszuści i łapać na takie oferty ludzi. Pamiętajcie pewne k1000 nie będą kosztować 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet osobiście to zwiększyłbym limit do 100 postów czy 200 ;) Choć jak ktoś ma oszukać to i tak to zrobi ;) Ale ja np: zrobiłem ostatnio transakcję z userem tego forum który ma 1 post i wszystko przebiegło perfekcyjnie (Obserwator24), więc są wyjątki od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że limit postów to chybiony pomysł, a to z tego powodu, że wcześniej złodzieje nie bardzo zwracali na to uwagę - ot, nasz ostatni oszust miał cztery posty i to od razu daje do myślenia, przynajmniej mi. Te trzy dyszki to już było coś, cokolwiek, ale zawsze.

 

Mój pomysł? Dobry poradnik, na co trzeba zwrócić uwagę i jak to zrobić, żeby zminimalizować ryzyko oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche tak jakby z armata isc na piechote, limit niewiele da, bo ludzie dali sie zrobic przez gg, fakt zmniejszy sie flood w sprzedam, ktory ostatnio byl spory (to nie jest forum o telefonach komorkowych....czy kominkach!) co niewatpliwie jest na plus, ale za to zwiekszy sie wysyp spamu w innych dzialach (vide reksio w recenzjach)

 

chyba zeby zabrac ludziom mozliwosc czytania dzialu kupie/sprzedam az do xx postow czy xx miesiecy na forum, tylko to przesada IMO, zdrowy rozsadek jest najlepszy, robiebie interesow przez gg jest idiotyzmem jezeli nie znasz drugiej osoby, zrobilem juz kilka deali na tym forum, kilka w ogole w zyciu przez internet, nic zlego mi sie jeszcze nie stalo, ale jednak myslec trzeba, bo ktos ma xx postow i juz jest ok?... not rly, to sie nazywa ograniczone zaufanie

 

moze nie chodzic o duza kase, moze ktos sie wydawac mily i uprzejmy, ale to dalej nie zwalnia z myslenia

 

poradnik? ... chyba ze bedzie wyskakiwal przy kazdym wejsciu w komis i bedzie okienko (do not show this message again) jak ktos juz wczesniej wspomnial, inaczej do niewielu osob to trafi

 

nie podawanie kontakow zewnetrznych w ofertach tez by pomoglo, jak nie da sie czlowieka siegnac na gg/tel/mail, to zostaje msg na forum, a tu juz wszystko widac jak na dloni, kto, co, jak

 

ostatnimi czasy straszne targowisko sie tu zrobilo, co i moment ktos wrzuca ofere, ktos kupuje, zaraz sprawy brzmienia bedziemy opisywac tylko przy okazji sprzedazy sprzetu :>

 

jeszcze raz podkresle - rozwaga, rozsadek i myslenie - to uchroni Was przed strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik masz na górze > mój post

 

Jak będziemy pisali poradniki to społeczeńśtwo zatraci zdolność własnego rozumowania. Dla mnie coś takiego powinno być logiczne a Cyrylem nie zamierzam być. Każdy odpowiada za swoje finanse.

Jak ktoś przyzwyczai się że ktoś inny prowadzi go za rączke to dojdzie do sytuacji jak w Norwegii gdzie bezkrytyczne zaufanie do Państwa spowodowała śmierć tylu osób, oczywiście to tylko pewna analogia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że najważniejsze jest myślenie. Osoby oszukane wiedziały, że podejmują ryzyko, teraz będą ostrożniejsi. Nie widzę żadnego utrudnienia w tym, że teraz forumowicze mogą być wobec siebie nieufni, chodzi tu o pieniądze, często niemałe. Bardziej ryzykuje ten, który kupuje, bo robi przelew w ciemno, sprzedający ma święte prawo wysyłać towar dopiero po zaksięgowaniu wpłat. A są tu tacy co piszą, że kupują sprzęt a przelewu nie ma do dzisiaj. Warto dodać, że PDF z potwierdzeniem realizacji nie jest pewnikiem dostania kasy, bo przed realizacją można operację wycofać.

 

25 postów to nie jest tak dużo, dobrze żeby nie było takich sytuacji jak z jednym użytkownikiem który robił tu nalot i klepał 30 postów za jednym zamachem, nie wszyscy też wiedzą które tematy ich nie naliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robisz komuś przelew to możesz pobrać pdf "do realizacji", informacja wychodząca z twojego banku wyjdzie o określonej godzinie dnia roboczego, godzina zależna jest od banku. Informacja zostanie odebrana przez docelowy bank też o określonej godzinie która może być różna, znając banki można takie rzeczy przewidzieć. Nie zmienia to fakty, że mogę wysłać pdf z informacjami do realizacji zanim informacja wyjdzie z mojego banku, a przed tym wyjściem anulować przelew oczekujący...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh... to ciekawy bank, ale wtedy na tym pdfie masz zaznaczone, ze przelew nie zostal zrealizowany/zostanie o godzinie xx? bo jakos nie widze mozliwosci wystawienia potwierdzenia wykonania/zaksiegowania wyjscia kasy z konta, jezeli ta kasa nadal na nim jest, przeciez to jest niezgodne z rzeczywistoscia? czy cos opacznie zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli ktoś otrzyma PDFa z przygotowanym poleceniem przelewu i uzna to za potwierdzenie tego przelewu, to gratuluję rozsądku. Ja (mBank) nie mam możliwości pobrania PDFa przed dokonaniem transkacji, Gdy już nie moge anulowac, dopiero wtedy pojawia się ta opcja. Zdziwiłbym się jeśli nie jest tak wszędzie. Upewnij się xar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pdf to "Wygenerowane elektronicznie potwierdzenie realizacji polecenia przelewu", akurat w takim bgż skopiowanie takiego dokumentu na dysk nie jest problemem. To co dla jednych jest oczywiste dla innych być nie musi, dlatego na takie dokumenty należy uważać. ;)

 

 

Często można się spotkać z sytuacją o godzinie 21.00 "to wyślij mi potwierdzenie zaraz, bo np. jutro od 4 rano jadę gdzieś tam, to będę mógł wysłać paczkę którą zaraz dzisiaj przygotuję bez upewniania się na stronie banku, że jest ok"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli ktoś otrzyma PDFa z przygotowanym poleceniem przelewu i uzna to za potwierdzenie tego przelewu, to gratuluję rozsądku. Ja (mBank) nie mam możliwości pobrania PDFa przed dokonaniem transkacji, Gdy już nie moge anulowac, dopiero wtedy pojawia się ta opcja. Zdziwiłbym się jeśli nie jest tak wszędzie. Upewnij się xar.

 

no wlasnie o to mi sie rozchodzi, to byloby nierozsadne gdyby bank oferowal takiego pdfa przed wyjsciem kasy z konta, kiedy mozna to jeszcze anulowac

 

potwierdzenie realizacji polecenia przelewu.... dobre, zastanawiam sie tylko po co komu taki swistek, ktory o niczym nie swiadczy, przeciez rownie dobrze mozesz maila napisac ze kase 'wyslales' znaczy zleciles bankowi przelew, to bedzie to samo.

 

edit:

 

@edit tak mozna sie z taka sytuacja spotkac, ale takie potwierdzenie jest g... warte, ono nic nie potwierdza, zeby ktos w to uwierzyl to musi byc albo slepy albo glupi :)

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edit tak mozna sie z taka sytuacja spotkac, ale takie potwierdzenie jest g... warte, ono nic nie potwierdza, zeby ktos w to uwierzyl to musi byc albo slepy albo glupi :)

 

Jeżeli nie wiedziałeś o tym wcześniej (wnioskuję, ze nie, chociaż mogę się mylić) to jesteś bogatszy o tę wiedzę i co można zrobić. To, że ktoś prosi o takie potwierdzenie, świadczy, że nie do końca o wszystkim wie, a takie sytuacje to normalka na forumowym handlu. Jeżeli ktoś zrozumie to po przeczytaniu tych informacji, bo nie wiedział, to bardzo mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdawalem sobie sprawy ze istnieje cos takiego jak 'potwierdzenie realizacji polecenia przelewu.pdf'... o czyms takim jak potwierdzenie wykonania przelewu (np. mbank) to i owszem, ale mimo wszystko nadal nie wyslalem przedmiotow, jak mi ktos takim pdfem pomachal przed oczami, czego to sie czlowiek nie dowie na forum o audio :D

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie już sobie przypominam, że rzeczywiście niektore banki dają mozliwosc pobrania takich dokumentów, jak potrwierdzenie polecenia przelewu. W wakacje pracowałem w telefonicznej obsłudze klienta firmy energetycznej, m.in. na infolinii windykacyjnej. Koleś ma wyłączony prąd, i wysyła takie "polecenie.pdf", jako rzekomy dowód wpłaty, na który mamy go podłączyć. No, przykro mi ;)

 

 

Ciekawe po co jest taka opcja na stronie, mozna rzeczywiscie coś załatwic z takim PDFem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żadne limity postów dla nowych użytkowników nic nie dadzą. Oszuści napiszą je w kilka chwil, tylko po to by dostać się do komisu. Najlepszym sposobem jest kontakt ze sprawdzoną osobą z danego miasta (bardzo podoba mi się lista osób pomagających w zakupach - działa to na podobnej zasadzie jak wolontariusze znajdujący nowe domy dla schroniskowych psiaków; tam się sprawdza, więc sprawdza się na pewno i tutaj), przesyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości albo sprzedaż przez allegro. Ja zawsze tak kupowałem na allegro i nigdy nie było problemów. Jeżeli sprzedający nie chce się zgodzić na takie warunki, nie kupuję od niego. Na wszystkich portalach niestety pojawiło się wielu oszustów, więc musimy wszyscy być czujni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności