Skocz do zawartości

Macie iPoda Nano 1G? A chcecie nowego od Apple? :)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, zgłosiłem swojego drugiego iPoda do iSpota, wysłałem razem ze zdjęciami i dokładnym opisem wszelkich usterek. Sam iPod działa, bo iTunes go czyta. :) Ale ma sporo mniejszych lub większych pierdółkowatych uszkodzeń.

 

ADDED 20.01.2012 13:26:

 

Odpowiedź z iSpotu:

 

"iPody ktore zostaly otwarte nie podlegaja wymianie."

Edytowane przez Voter101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego oddałem na początku grudnia w Krakowie i do tej pory czekam na wymiane albo odrzucenie. Sam wymieniałem w nim wyświetlacz, bateria była praktycznie uśmiercona i przyjęli. Fajnie by było jakbym dostał nowego:D

Edytowane przez manie14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ wymienione ipody mają tylko 3 m-ce gwarki to pozwolę sobie zadać w tym temacie nurtujące mnie pytanie. Jak to jest z tymi ipodami, psują się często? Warto wydać 200zł więcej na ten sam sprzęt ale z roczną gwarancja czy jednak można zaufać że nie padnie taki grajek po 4 miesiącach używania? Nigdy nie miałem nic od apple dlatego pytam ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wymienione ipody mają tylko 3 m-ce gwarki to pozwolę sobie zadać w tym temacie nurtujące mnie pytanie. Jak to jest z tymi ipodami, psują się często? Warto wydać 200zł więcej na ten sam sprzęt ale z roczną gwarancja czy jednak można zaufać że nie padnie taki grajek po 4 miesiącach używania? Nigdy nie miałem nic od apple dlatego pytam ;)

 

Nie spotkałem się jeszcze z iPodem z pamięcią flash, który by się zepsuł. Awaryjność mają w mojej opinii bardzo niską. Dyskowce pokroju Video czy Classica wypadają pod tym względem gorzej, ale są wrażliwe na upadki, więc to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to fabrycznie nowy sprzet, dostales jakies potwierdzenie wymiany na pismie, to sa za niego odpowiedzialni 24 miesiace jako sklep. Jest to dokladnie opisane w ustawie o szczegolnych warunkach blabla. Jezeli dokonuja zamiany sprzetu na fabrycznie nowy, wolny od wad, to masz 24 miesiace. Oczywiscie, aby nie zostac splawionym przez pokemona w ispocie musisz sie swoje wyklocic, moze jakies pisma wystosowac, ale warto.

 

Edit: apple swoja 12 miesieczna gwarancja moze sobie dupe podetrzec. i tak obowiazuja ich (sklep w tym przypadku) 24 miesiace.

Edytowane przez I60R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Ceylona więc mam wszystkie papiery potwierdzające legalność :) Czyli jakikolwiek ispot teoretycznie musi mi przyjąć sprzęt przez 24 m-ce od daty wymiany :D?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo stoi po Twojej stronie, jednak w praktyce sprzedawcy lubia robic z tym problemy (bo zgodnie z trescia tej ustawy, to na sprzedawcy, a nie producencie ciazy odpowiedzialnosc i koszta naprawy). wydaje mi sie, ze roszczenia mozna kierowac tylko do ispota, w ktorym ipod zostal zamieniony/sprzedany. nie wiem, jaka jest struktura ispotow, czy stoi za tym prywatny wlasciciel majacy blogoslawienstwo i okreslone wytyczne, wymogi apple, czy samo apple. Musisz miec tez dokument od nich poswiadczajacy wymiane na nowy egzemplarz z data tej wymiany. Osobiscie dwa razy powolywalem sie na ta ustawe, oba przypadki pozytywne dla mnie. Mediaexpert nawet nie probowal dyskutowac, od razu sie zgodzili. Wiecej przepychanek bylo kilka lat temu w mp3storze, ale po odpowiednim pismie rowniez zmiekli :)

Z tego co czytalem (kiedys byl ogromny flejm i milion poradnikow na stronach xboxa i ps3 - producenci dawali roczna gwarancje, o wiecej trzeba bylo wlasnie tak walczyc) to wiekszosc przypadkow po ostrej rozmowie sklep przyjmuje, bardziej uparte przypadki - odpowiednie pismo, a juz absolutnym szczytem telefon do uokiku.

Edytowane przez I60R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli konkretnie:

ipody 1g od do konkretnej daty wydania czy oddajecie wszystkie jak lecą hurtowo i przyjmują?

mam w sumie jednego ale nie wiem jakiej jest daty wydania. a no i wiadomo do kiedy trwa ta wymiana?

 

a no i jak jest z tym, oddając powiedzmy ipoda z rozlanym wyświetlaczem ale normalnie działający, to powinno przejsc? :)

Edytowane przez solo2332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli konkretnie:

ipody 1g od do konkretnej daty wydania czy oddajecie wszystkie jak lecą hurtowo i przyjmują?

mam w sumie jednego ale nie wiem jakiej jest daty wydania. a no i wiadomo do kiedy trwa ta wymiana?

 

a no i jak jest z tym, oddając powiedzmy ipoda z rozlanym wyświetlaczem ale normalnie działający, to powinno przejsc? :)

 

Przeczytaj wątek kolego, a będziesz miał konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ta akcja dalej wisi na stronie Apple czyli że co, aktualne? Bo mam okazję nabyć 1g i jakby mi nie podszedł to najwyżej wymienię.

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja też tak myślałem, ale jak posłuchałem 1g u znajomego to 7g imo się nie umywa. Oczywiście sterowanie to inna kwestia, ale np wersji 4gb bym nie wymienił. Już prędzej na alledrogo bym wystawił drożej niż 7g :) a nóż ktoś doceni tak zacny sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest w dość średnim stanie, latałem z nim grać w kosza i takie tam, ogólnie chcę za niego kupić C3/X1 nie potrzebuję fajerwerków a itunes... No cóż, to itunes.

 

Gdyby nie to i że bateria ma czasami kaprysy to bym go zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś udało mi się wyhaczyć Nano 1Gen 1GB, ale zapewne jak do mnie dojdzie to długo u mnie nie zabawi. Miałem już możliwość posłuchania i jest zacny, ale jednak to wersja 1GB.

 

Mam pytanie czy wymiany można dokonać tylko w iSpotach? U mnie w Bydgoszczy o dziwo takiego nie ma, jest natomiast iDream. Na stronie internetowej widnieje dumny napis: "Premium Reseller".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jakbyś to zrobił chwilę wcześniej to dałbym Ci 4gb za tą jedynke bo i tak wymieniłałem, a co do tego gdzie wymieniają to trzeba zadzwonić i spytać, w Krakowie akurat w ispocie nie wymieniali tylko w jakimś serwisie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności