Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki wokółuszne do 500 zł


wacof

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam forumowiczów.

 

Jak w opisie tematu jestem laikiem w dziedzinie odsłuchu i samemu ciężko mi coś wybrać bo ogrom przeczytanych recenzji, tematów i opinii , nie dają mi rozeznania, bo używane często zwroty po prostu są dla mnie niezrozumiałe.

Dalej idąc do tej pory posiadałem słuchawki Philipsa SHP 2700, które współpracowały ze zintegrowaną kartą dzwiękową w laptopie. W końcu obiecałem sobie kupno zewnętrznej karty i lepszych słuchawek.

 

Jak narazie wybrałem Amp/DAC Fiio10, choć to może ulec zmianie bo wciąż czytam recenzje. No i teraz mam problem z wyborem słuchawek i oto moje "wymogi":

-słuchawki mają służyć głównie do słuchania muzyki ( Alt. Rock, Hard Rock, Kpop, lubię czasem posłuchać również czegoś "ala" techno, dance, electronika)

-słuchawki tylko do użytku domowego ( otwarty typ konstrukcji)

-było by miło gdyby były wygodne :)

 

Na celowniku miałem Senki 555/558HD ale, na zagranicznych forach wyczytałem że one raczej nie nadają się do dynamicznych rodzajów muzyki, raczej wokalu, popu (kpop to nie do końca to samo co pop europejski i amerykański).

Teraz mam nadzieje, że dostanę jakąś pomocną dłoń w wyborze.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak się kupuje słuchawki to powodem jest że podoba się nam ich dźwięk. Jak senki podrożały to przecież nie przestały grać jak dawniej? Najwyżej trzeba zerwać prenumeratę Bravo i je sobie kupić :)

Widzę że niektórzy przesadzają z "byciem ekspertem" po za tym jak uważasz że nie Senki to może powiedziałbyś co gra tak samo a taniej? Ups... nic :D

 

(Tak samo, nie oznacza: podobnie, lepiej, gorzej, prawie, etc.)

 

Znawcy od siedmiu boleści.... :D

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jako znawca od 7 boleści) podpisuje się pod tym co napisał Lazzy. Przy obecnych cenach Senki sobie daruj :) AKG K540 podpięte do wzmaka grają bardzo bardzo fajnie.

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba sobie żartujecie... czyli co przy obecnych cenach mam sobie darować np. Grado RS1 i kupić Denony ?

 

@wacof poszukaj tych Senków w sklepach idź i ich posłuchaj! jeśli o nich piszesz cena jak rozumiem problemem nie jest. Jak spodoba Ci się ich dźwięk to je kupisz. Jeśli chodzi o AKG to zupełnie inna bajka dźwiękowa. Ja na przykład nie mogę słuchać żadnych AKG co nie oznacza że są złe... mi się nie podobają, tak po prostu.

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij korzystać z encyklopedii tam są ładnie opisane trudne słowa. Lanser też pewnie jest. :)

 

Zastanówcie się czasami co piszecie. Jeśli ktoś pyta o Senki a Ty mu polecasz AKG... to jak u Ciebie ze słuchem i znajomością tematu? Już nie mówiąc że Senki zostały odrzucone ze względu na cene a nie to jak grają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaDargo

Sennki HD598 nawet za te 400 zł nie były wybitnie grającymi słuchawkami. Grały dobrze, może nawet bardzo, ale na pewno nie wyróżniały jakoś szczególnie w tym przedziale cenowym. Teraz przy cenach na poziomie 900-1000 zł muszą walczyć z Grado SR225i, Beyerami DT880, AKG K701, ATH-AD900 Shure SRH940 czy całą rodzinką Ultrasone. Naprawdę, trzeba by być wielkim fanem brzmienia HD598 żeby płacić za rozpadające się słuchawki 1000 zł mając do wyboru tyle innych modeli ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jako znawca od 7 boleści) podpisuje się pod tym co napisał Lazzy. Przy obecnych cenach Senki sobie daruj :) AKG K540 podpięte do wzmaka grają bardzo bardzo fajnie.

AKG 540 to model nauszny, co mi poprostu nie podchodzi.

 

Słuchawki bym chętnie przesłuchał ale, w krakowie w media czy saturnie ich nie ma, jeżeli ktoś zna jakiś sklep audiofilski w krakowie gdzie, mogę przesłuchać wiele par słuchawek to bardzo prosiłbym o namiary takiego sklepu.

 

Bardzo proszę osoby które oceniają cenę senków na zbyt wysoką o jakieś propozycje innych modeli.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Edytowane przez wacof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_nik

Super! W pełni się z Tobą zgadzam :) I jeżeli ktoś będzie miał kasę na Senki i ich posłucha to sobie je kupi bo mu się podoba, proste? Proste :) Lecz jeśli posłucha np. Grado to pewnie kupi właśnie Grado. Ja bym kupił, właśnie z Kasią zbieramy na RS bo słuchaliśmy! nie czytając forum ;)

 

Co nie zmienia faktu że opinia w stylu: nie kupuj Senheiser-a bo za drogi (koniec opinii) jest na poziomie mniej więcej przełomu klasy 3 i 4 szkoły podstawowej.

Edytowane przez KaDargo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jako znawca od 7 boleści) podpisuje się pod tym co napisał Lazzy. Przy obecnych cenach Senki sobie daruj :) AKG K540 podpięte do wzmaka grają bardzo bardzo fajnie.

AKG 540 to model nauszny, co mi poprostu nie podchodzi.

 

Słuchawki bym chętnie przesłuchał ale, w krakowie w media czy saturnie ich nie ma, jeżeli ktoś zna jakiś sklep audiofilski w krakowie gdzie, mogę przesłuchać wiele par słuchawek to bardzo prosiłbym o namiary takiego sklepu.

 

Bardzo proszę osoby które oceniają cenę senków na zbyt wysoką o jakieś propozycje innych modeli.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

 

 

AKG K540 są wokółuszne i cholernie wygodne. Do 500zł warte uwagi są jeszcze np. Sony ZX700.

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaDargo

Sennki HD598 nawet za te 400 zł nie były wybitnie grającymi słuchawkami. Grały dobrze, może nawet bardzo, ale na pewno nie wyróżniały jakoś szczególnie w tym przedziale cenowym. Teraz przy cenach na poziomie 900-1000 zł muszą walczyć z Grado SR225i, Beyerami DT880, AKG K701, ATH-AD900 Shure SRH940 czy całą rodzinką Ultrasone. Naprawdę, trzeba by być wielkim fanem brzmienia HD598 żeby płacić za rozpadające się słuchawki 1000 zł mając do wyboru tyle innych modeli ;)

Po twojej odpowiedzi przypomniałem sobie że, zależy mi aby słuchawki były trwałe, bo nie mam zamiaru kupować nowej pary na przeciągu 2 lat. Jeżeli uważasz że model 598 jest "kruchy" to zapewne konstrukcja 555/558 będzie również na takim samym poziomie, nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na poziomie 3-4 klasy jest komentarz dotyczący bezsensownego wywalania kasy. Słuchawki Sennheisera i przed podwyżką imo miały niezbyt ciekawy stosunek ceny do jakości. Skoro jeszcze podrożały, a wartości soniczne nie (no chyba, że większa liczba cyferek na metce jakoś magicznie działa na przetworniki i kable).

Poza tym, kolega nie słuchał tych słuchawek, więc gadanie, że mu się podobają jest idiotyczne.

Te forum chyba zostało stworzone po to, żeby ludzie mogli dokonać najlepszych wyborów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej idąc tropem AKG 540, to słuchawki pół otwarte, a mi zależy na otwartych. Senki 555HD słuchałem ale, dosyć dawno i było to w media gdzie żródło dzwięku było takie że, każde słuchawki grały jak dla basshead'ów więc trudno mi teraz powiedzieć jak one brzmią.

Edytowane przez wacof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij korzystać z encyklopedii tam są ładnie opisane trudne słowa. Lanser też pewnie jest. :)

 

 

"Wbrew pozorom, lanserzy są bardzo rozwinięci pod kątem duchowym i filozoficznym. Kiedy nie mają nic do roboty, rozkminiają wiele problemów bytowych swojej istoty. Zadają sobie pytania: „Kim jestem? Dokąd zmierzam? Który wagon tramwaju jest bardziej lanserski? Czy w autobusie mogę usiąść, czy to popsuje moją reputację?”.

 

Hmm... Do Ciebie pasuje jak ulał ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny uwidacznia się Twój problem czytania ze zrozumieniem :) A jak nie rozumiesz co inni piszą to kąsasz po nogawkach jak ratlerek :D

 

Gratuluje! Wspaniały przykład osoby wypowiadającej się na forum doradzając innym.

 

@plaskacz

 

Jeśli nie słuchał, to posłucha. I jeśli stwierdzi że mu się podoba to ok Nigdzie nie napisałem że Senki są najlepsze i inne to shit. Naprawdę nikt nie zrozumiał o co chodzi? Czy moje pytanie o Grado i Denony nie pomogło? Jeśli Dźwięk HD555 uznałbym za najlepszy dla mnie w granicach moich możliwości finansowych to 1000 postów o wywalaniu pieniędzy w błoto, nie zmieni tego że bym kupił te drogie Sennheiser-y :D

 

Panowie DŹWIĘK+UCHO. O to chodzi w sprzęcie audio.

Oczywiście wszystko to na co nas stać a jak nie stać to zbieramy do świnki-skarbonki :)

 

ps. piszesz o bezsensownym wywalaniu kasy... na forum audio?! :o Dobrze przemyślałeś to zdanie? :D

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobimy założenie że szkoła dźwiękowa Sennheiser-a Tobie odpowiada, to chyba tylko Grado które są niestety nauszne, albo wspomniane również wcześniej Ultrasone. Proponowałbym najpierw posłuchać oferty MM i wtedy będzie wiadomo jaki dźwięk lubisz. Bo na przykład wymienione AKG ni jak nie pasują do tego jak grają Senki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak się kupuje słuchawki to powodem jest że podoba się nam ich dźwięk. Jak senki podrożały to przecież nie przestały grać jak dawniej? Najwyżej trzeba zerwać prenumeratę Bravo i je sobie kupić :)Widzę że niektórzy przesadzają z "byciem ekspertem" po za tym jak uważasz że nie Senki to może powiedziałbyś co gra tak samo a taniej? Ups... nic :D (Tak samo, nie oznacza: podobnie, lepiej, gorzej, prawie, etc.)Znawcy od siedmiu boleści.... :D

 

Znawcą i ekspertem w dziedzinie interpunkcji z pewnością nie jesteś, pomijając już kwestie ekonomiczno-matematyczne. Zarzucasz innym brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a sam najwyraźniej jej nie nabyłeś. Napisałem, że przy obecnych cenach, jakie proponuje Sennheiser odpuściłbym (1.os. l.poj.) zakup ich słuchawek. Stwierdzam, że obecny stosunek cena/jakość w produktach Sennheisera nie powala. Staram się doradzić koledze w taki sposób, aby dostał jak najlepsze słuchawki w jak najniższej cenie.

 

 

Co nie zmienia faktu że opinia w stylu: nie kupuj Senheiser-a bo za drogi (koniec opinii) jest na poziomie mniej więcej przełomu klasy 3 i 4 szkoły podstawowej.

 

Nie wziąłeś pod uwagę faktu, że po prostu nie miałem czasu na napisanie dłuższej opinii (co z przyjemnością uczynię teraz), a uwagi na temat mojego wykształcenia pozostaw własnemu, przerośniętemu ego.

 

--

 

Najlepiej sprawdziłyby się zapewne ATH-M50. Mają przyjemny basik, są dość zbalansowane, tylko konstrukcja jest zamknięta (mam nadzieję, że to ich nie dyskwalifikuje).

Przede wszystkim są trwałe (przynajmniej na takie wyglądają), a w HD555 lubi pękać pałąk. Kwestia wygody jest subiektywna, ale sądzę, że powinieneś uznać je za wygodne.

Poczytaj o nich, może się przekonasz ;).

Edytowane przez Lazzy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to tak jakby kupować malucha za 15000 zł. No niby można, ale to trochę bez sensu, skoro można mieć za tę cenę coś lepszego.

@wacof

Te senki, o których mówisz też są półotwarte.

 

Widzę że co inna recenzja czy też sklep to inne informacje :/

@Q_nik

to co Ty byś polecił ? bo prównanie z maluchem to tak jak byś napisał że te Senki nie są warte kupna nawet za połowę ceny.

 

 

Najlepiej sprawdziłyby się zapewne ATH-M50. Mają przyjemny basik, są dość zbalansowane, tylko konstrukcja jest zamknięta (mam nadzieję, że to ich nie dyskwalifikuje).

Przede wszystkim są trwałe (przynajmniej na takie wyglądają), a w HD555 lubi pękać pałąk. Kwestia wygody jest subiektywna, ale sądzę, że powinieneś uznać je za wygodne.

Poczytaj o nich, może się przekonasz ;).

Niestety, ale miałem przed Philipsami jakiś tani model zamknięty i po dłuższym odsłuchu stawały się dyskomfortowe, czytaj: wzrost temperatury przy uszach no i pocenie się. Dlatego zamknięte słuchawki raczej odpadają, ale dziękuję za polecenie.

Edytowane przez wacof
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo zasilający Nordost Odin Supreme Reference. Tylko że to nic nadal nie wnosi bo dla Nas sensu nie ma a dla kogoś tak. Nie decydujmy za innych o ich decyzjach nie mając nic więcej niż "za drogo" do powiedzenia. Ale nawet wtedy napisanie że coś jest teraz do kitu bo podrożało, jest stwierdzeniem mocno dyskusyjnym. To nie forum bankowe i dyskusja który ROR jest lepszy. ;)

 

 

"Nie wziąłeś pod uwagę faktu, że po prostu nie miałem czasu na napisanie dłuższej opinii" - epickie :D

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie padło już kilka sensownych propozycji.

 

Słuchawki otwarte i półotwarte są na tyle zbliżone do siebie, że jak dla mnie podchodzą pod jedną kategorie. AKG K540 to jedne z lepszych słuchawek w swojej cenie, jak i ogólnie bardzo dobry poziom.

 

Co z tego, że sennheiser się przyjemnie słucha KSC75 też sie przyjemnie słucha (może nawet przyjemniej) ale np. 250zł czy 300zł bym za nie nie dał. Bez sensu jest polecać coś co gra przyjemnie, ale jest w ogóle nie opłacalne i pęka... jak ktoś ma inne zdanie to zapraszam do "sklepu dla idiotów". Dla mnie superluxy grają o klasę wyżej od senków.

 

Jak kupisz e10 to zostaje Ci trochę ponad 200zł na słuchawki i nie bardzo wiem co w tej cenie można polecić z pozycji w pełni otwartych otwartych. Jedyne co mi przychodzi do głowy to shp5401/5500... lub k420. Jeśli jednak pomyślałbyś o innych konstrukcjach to polecam w tym budżecie dwa popularne modele superluxów i właśnie K540 (używki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest polecać coś co gra przyjemnie, ale jest w ogóle nie opłacalne i pęka...

 

Jedynie argument o pękaniu jest argumentem sensownym. Bo jeśli gra przyjemnie i mnie na to stać, to nie ważne czy to 50zł czy 5000zł kupię bo mi przyjemnie! Czy to forum zmieniło profil czy nadal traktuje o sprzęcie który w ogóle dla większości ludzi jest absurdalną rozrzutnością ale Nam daje... tak daje nam przyjemność. A może ktoś mi powie jaka jest definicja opłacalności przyjemności?

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie padło już kilka sensownych propozycji.

 

Słuchawki otwarte i półotwarte są na tyle zbliżone do siebie, że jak dla mnie podchodzą pod jedną kategorie. AKG K540 to jedne z lepszych słuchawek w swojej cenie, jak i ogólnie bardzo dobry poziom.

 

Co z tego, że sennheiser się przyjemnie słucha KSC75 też sie przyjemnie słucha (może nawet przyjemniej) ale np. 250zł czy 300zł bym za nie nie dał. Bez sensu jest polecać coś co gra przyjemnie, ale jest w ogóle nie opłacalne i pęka... jak ktoś ma inne zdanie to zapraszam do "sklepu dla idiotów". Dla mnie superluxy grają o klasę wyżej od senków.

 

Jak kupisz e10 to zostaje Ci trochę ponad 200zł na słuchawki i nie bardzo wiem co w tej cenie można polecić z pozycji w pełni otwartych otwartych. Jedyne co mi przychodzi do głowy to shp5401/5500... lub k420. Jeśli jednak pomyślałbyś o innych konstrukcjach to polecam w tym budżecie dwa popularne modele superluxów i właśnie K540 (używki).

Musiałeś źle zrozumieć temat, ja na słuchawki chciałbym przeznaczyć max 500 zł, DACa w to już nie wliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności