Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Te otwieracze do konserw - sorry do iPoda, to są takie jednorazowe. Polecam stare karty płatnicze.

 

o, dobra sztuczka, wypróbuję

Nawet nie są jednorazowe :D zwinne dłonie więcej znaczą niż cudowne otwieracze :P

 

zwykle mam pazury, a ipoda (poprzedniego jakiego otwierałem) nie udało mi się otworzyć nożem + pazurami, bo nie mogłem podważyć dwóch czy trzech zatrzasków (?)

efektywnie zniszczyłem obudowę (kombinerkami) a ostatni zatrzask nie puścił :D

... a widząc jak fajnie wygląda na filmikach otwieranie tym "otwieraczem do konserw" też chce taki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wiekopomna chwila: mój iPod doczekał się SD-Moda.

 

SDMOD_1.jpg

 

Adapter kupiony na aliexpress za niecałe 8$. Bez problemu windows go wykrył. Ipod też nie narzekał.
Jedyny problem to grubość adaptera. Mieści się na styk.
Aby obudowa nie odstawała, trzeba poprawić metalowe wypustki, które są w pleckach, trochę je odginając.

 

SDMOD_2.jpg

 

Karta użyta to microsd Toshiba 10 class 16gb, jak widać na załączonym obrazku, w adapterze SD.

 

SDMOD_3.jpg

 

W programie ATTO Disk Benchmark prędkości iPoda z modem SD to:

zapis - 6.9 MB/s

odczyt - 4.5 MB/s

 

Pewnie jest to wina dwóch adapterów, które spowalniają kartę.

 

SDMOD_4.jpg

 

Kartę 16gb akurat miałam pod ręką, służy mi na codzień jako pendrive, więc do iPoda pójdzie coś większego i wolniejszego.

Może nawet karta SD.

 

SDMOD_5.jpg

 

Wrażenia są takie, że iPod chodzi równie sprawnie jak na karcie CF. iPod nie zacina, nie zastanawia się.

Polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieranie ipoda kartą jest masakryczne jak się wcześniej tego nie próbowało T_T połamałem dwa rogi karty (na szczęście chyba tylko kartę zniszczyłem) zanim wpadłem jak podważyć obudowę żeby zeszła...

 

... włożyłem przejściówkę i tą kartę kingston, i itunes normalnie odtworzyło ipoda, coś się właśnie kopiuje

 

nie zamykam go tylko posłucham chwilę, jak będzie ok to zaczekam jeszcze na baterię, kusi mnie też wymiana kondensatorów ale jak na złość nie mogę teraz znaleźć linku do opisu co i jak w 4g <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobiłem cf moda i wymieniłem baterię, zdjęcia nie mam bo jak zwykle przy pierwszym otwieraniu danego urządzenia jest to ostatnia rzecz o jakiej myślę :P

 

w sumie to nie, otwierałem dwa razy, bo okazało sie że adapter lata (mimo że podłożyłem oryginalną gąbkę), więc oderwałem jeszcze z dysku oryginalne bumpery i obłożyłem nimi adapter i kartę (na tyle na ile chciały się trzymać) i teraz jest ok :)

 

hint: nie róbcie cf moda po piwie :P


jako że otwierałem bez wprawy "na kartę", to obudowa lekko na tej krawędzi odstaje (na tyle żeby czuć palcem, nie na tyle żeby o coś zaczepić)... ale co tam, ważne żeby działał, wyświetlacz i tak wygląda jak lodowisko :)


z kondensatorów zrezygnowałem, zobaczyłem jak tam wszystko jest małe, nie mam tak precyzyjnej lutownicy... na dokanałówkach 16Ohm faktycznie miejscami brakuje mięcha, ale na KPP jest już ok, docelowo poszukam czegoś pod line-out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video ma ponad 5 ohm impedancji wyjściowej, więc rzeczywiście pod niskoohmowe doki się nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wiekopomna chwila: mój iPod doczekał się SD-Moda.

 

SDMOD_1.jpg

 

Adapter kupiony na aliexpress za niecałe 8$. Bez problemu windows go wykrył. Ipod też nie narzekał.

Jedyny problem to grubość adaptera. Mieści się na styk.

Aby obudowa nie odstawała, trzeba poprawić metalowe wypustki, które są w pleckach, trochę je odginając.

 

SDMOD_2.jpg

 

Karta użyta to microsd Toshiba 10 class 16gb, jak widać na załączonym obrazku, w adapterze SD.

 

SDMOD_3.jpg

 

W programie ATTO Disk Benchmark prędkości iPoda z modem SD to:

zapis - 6.9 MB/s

odczyt - 4.5 MB/s

 

Pewnie jest to wina dwóch adapterów, które spowalniają kartę.

 

SDMOD_4.jpg

 

Kartę 16gb akurat miałam pod ręką, służy mi na codzień jako pendrive, więc do iPoda pójdzie coś większego i wolniejszego.

Może nawet karta SD.

 

SDMOD_5.jpg

 

Wrażenia są takie, że iPod chodzi równie sprawnie jak na karcie CF. iPod nie zacina, nie zastanawia się.

Polecam :)

To super, ze działa :) Sam niedługo adapterek zamówię :)

A jak z baterią? Krócej niż CF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
sorry, że nie za bardzo w temacie, ale zastanawiam się nad zrobieniem CF-mod w swoim Ipod Video 30 gb.
Czytałem na temat wszystkich takich adapterów i t.d., dużo informacji znalazłem, ale w większości ona jest dla tych, kto coś wie o tym.
No więc tak rozumiem, że są potrzebne następujące rzeczy:
1)Karta. Mam kartę kingston 32gb 4 class( koło 20 mb/s transfer), nie wiem, czy będzie pasowała(nie ma jej na liscie Tarkana). Jeżeli nie, to co z takiego najtańszego można wybrać?
2)Adapter(po pierwsze nie wiem, czy taki samy musi być do SD karty i microSD z adapterem do SD). Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/adapter-zif-ce-dysk-1-8-do-cf-ipod-dell-d420-d430-i5111591188.html
3)Coś do otwierania?Tutaj ktoś pisał, że te plastykowe nożyki są gorsze nawet za stare karte płatnicze, więc chyba nie ma sensu.
Muszę jeszcze coś kupic czy wiedzieć?
Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Daj jakieś zdjęcie karty, nawet poglądowe.

2. Ten sam.. Ale chcesz w końcu sd-moda czy cf-moda?

3. Możesz też użyć małego płaskiego śrubokrętu owiniętego w cienki materiał. Żeby tylko podważyć obudowę.
Jak już puści jeden zatrzask to pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no myślałem, że to jest to samo :D

No i chyba lepiej będzie cf-moda zrobić, bo tak rozumiem, że mniej miejsca zajmuje(potem może jeszcze imod będzie)

Czyli jest taka sytauacja, że mam ipod video 30 gb, karte jak na zdjęciu, ale bez adaptera i chcę na ile to jest możliwe taniej zrobić cf lub sd-moda, ale żeby wystarczyło miejsca do Imoda.

Zdjęcie: http://www.hotbargainphones.com/product_image/crafts_463430.jpg

Edytowane przez pupokzemli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no myślałem, że to jest to samo :D

No i chyba lepiej będzie cf-moda zrobić, bo tak rozumiem, że mniej miejsca zajmuje(potem może jeszcze imod będzie)

Czyli jest taka sytauacja, że mam ipod video 30 gb, karte jak na zdjęciu, ale bez adaptera i chcę na ile to jest możliwe taniej zrobić cf lub sd-moda, ale żeby wystarczyło miejsca do Imoda.

Zdjęcie: http://www.hotbargainphones.com/product_image/crafts_463430.jpg

 

Powiedz ty mi teraz co to za karta? Do cf-moda karta cf. To na zdjęciu do sd moda <_<

Adapter sd zajmuje niewiele więcej miejsca, ale do imoda to chyba i tak grubsze plecki trzeba?

imody to nie moja bajka, więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat Gourney ma racje. Mozna upchnac z cf-modem. Z SD jakos juz watpie.

A robic nie sam bede, a tam u Rettera czy kogos z tematu.

Czyli sprzedaje karte SD i kupuje CF. Moze poradzicie cos najtansego na 32 gb?(bo tez gdzies tutaj przeczytalem, ze transfer nie duzo wplywa na dzialalnosc Ipoda)

I ten adapter co znalazlem bedzie pasowal, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dałbym sobie spokój z kingstonem.

 

Ci co zrobili SDmoda, mikroSD moda poużywajcie i tak 2-3 jaki czas daje się wyciągnąć. Zła implantacja i czytnik może sporo zjadać aku więc czy jest sens? Wywalać kasę na jakieś drogie baterie mając tani adapter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dałbym sobie spokój z kingstonem.

 

Ci co zrobili SDmoda, mikroSD moda poużywajcie i tak 2-3 jaki czas daje się wyciągnąć. Zła implantacja i czytnik może sporo zjadać aku więc czy jest sens? Wywalać kasę na jakieś drogie baterie mając tani adapter ?

I tak powinno trzymać dłużej niźli dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem kingstona 32gb, 266x z alledrogo, ale chyba coś w tym wątku było o awaryjnosci kart kingstona więc sam się zastanawiam jak to zadziała...póki co imod jest testowany i chodzi...jak będzie to się okaże za jakiś czas.

 

z mojej strony jest update taki, że nie odesłałem karty (kinsgton ultimate 266x 16GB) na gwarancję, bo o ile z przejściówką IDE-CF (biedne SSD do starego laptopa) karta jest bezużyteczna, to z przejściówką IPOD-CF już działa (od dwóch dni, nie mam problemów) tylko działa przeraźliwie powoli (6MB/s ze zmierzonych wcześniej 60MB/s)... przy czym nie pamiętam (i nie chce mi się już sprawdzać) jaka była prędkość kopiowania na HDD

 

więc zostawiam ją jako cf-moda...

ale jeśli masz możliwość, to polecam karty transcend... drogie, ale pewne

(co do czasu działania nie wypowiadam się, bo razem z cf-modem wymieniłem baterię)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności