Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro, mogę to wrzucę swoje dokonania. Dwa razy źle podłączałem przejściówkę - raczej z pośpiechu, ale ostatecznie wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Z jednym minusem, że cholernie wolno schodzi wgranie teraz muzyki do iPoda. Cała reszta jak wybudzanie i działanie jest o wiele lepsza i przynajmniej skończyło mi się wariowanie baterii, jak to miało miejsce kiedy w środku był jeszcze dysk.

 

Adapter z allegro za 11zl, karta to podarek od znajomego i specjalnie wybierałem CF.

IMG_20151228_144219.jpg

IMG_20150624_182849.jpg

Edytowane przez olmeca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką prędkość zapisu osiągasz na tym Kingstonie?

Karta teoretycznie do 40 MB/s pozwala.

Teoria, a praktyka to dwie różne rzeczy. Jak będę coś wrzucał na kartę, dodam jakiś obrazek z transferem.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez olmeca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludzie! Dzisiaj miałem okazję uwalić 2 swoje Ipody, gdyż postanowiłem przerzucić CF'kę do innej obudowy a dysk do drugiej (taka zamiana miejsc). Na 100% uwaliłem jedną taśmę do dysku i wygląda na to że drugą taśmę też walnąłem... bo żaden z nich nie chce wstać. Mam dzisiaj na prawdę kiepski dzień i cholernego pecha.

 

Czy wiecie gdzie dostanę takie taśmy? 2 sztuki potrzebuję, najlepiej Poznań.

 

ps. czas mnie strasznie goni niebawem znikam z polszy na długi czas i nie chce zostać bez muzyki w trasie. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez googel6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz do Chin to tam kupisz od ręki :)

A tak serio, to zaraz zobaczę czy mam jeszcze jakieś tasiemki, ale chyba już wyprzedałam wszystkie...
No dobra mam dwie. Na kiedy potrzebujesz?

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę do Chin :P robię trip na rowerze po Europie zach i cent.

 

Thais najchętniej jak najszybciej, do 7 w Poznaniu jestem a później w rozjazdach no i w Polszy do 22 lutego, a jeszcze musiałbym to poskładać (i nie zepsuć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

w starym iPodzie classic 5g 80GB nie do końca działa dysk, da się normalnie korzystać z iPoda i odtwarzać utwory, ale nie mogę wgrać nowych plików (komputer po chwili przestaje widzieć iPoda). Zastanawiam się więc nad wymianą dysku na coś innego. Myślę że 32 GB póki co wystarczy. Przeczytałem cały ten temat, i chyba wynika z niego, że jednym mod z SD/microSD działa, a innym tak średnio. Jednak chyba chciałbym zaryzykować, i zrobić moda najlepiej z microSDHC, jeśli nie to ze zwykłą kartą SDHC. Na prędkościach mi specjalnie nie zależy, raczej na stabilności. Dostać jakiś adapter ZIF/CF to nie problem, gorzej z CF<microSD. Na allegro są same czerwone za ~50zł, a czytałem że działają głównie niebieskie :/

Myślę ż mod dam radę wykonać sam, iPod był już kiedyś otwierany i coś było w nim naprawiane. Bateria nie wymieniana chyba nigdy, gniazdo jack nie działa (tylko jedna słuchawka) ale mam wzmacniacz FiiO e11k i puszczam dźwięk po LO i jest genialnie :D tylko jakieś nowsze utwory bym wgrał :( Do tego nie działa przycisk play/pause. W sumie to w takim kiepskawym stanie ten iPod, dlatego raczej nie planuję żadnych adapterów od Tarkana ani innych drogich części, chcę tylko żeby miał 32GB i normalnie działał. Myślicie że w jakichś 70zł bez karty się wyrobię?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia widziałem, ale nie było sklepu/innego źródła z którego je brałeś. Można taki zestaw kupić u ciebie?

 

edit: z którego brałeś adapter oczywiście, nie zdjęcie

Nie wiem czy sprzedam :) a poza tym to w moim to ruszylo, a w innym nie takze zalezy od rewizji glownej, ktorych bylo pod 7 rodzajow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pisałem wcześniej że moim zdaniem nie opłaca się ładować w niego takich części :/ zwłaszcza że nie mam obecnie za dużo kasy. Tarkan (w ogóle nie otwiera mi się jego strona zazwyczaj, wiecie jak można to rozwiązać?) zapewne kosztuje ponad 100zł, do tego drugi adapter i karta/sama karta. W tej cenie (170zł) na allegro jest (a przynajmniej był) iPod t4g, z pękniętym działającym ekranem i 64GB. Wtedy już chyba wolałbym jego brać. Dlatego chcę się zmieścić w jakichś 70zł bez karty, wtedy jest to opłacalne.

Taki jak @adikadik najtaniej (przy 1 sztuce) znalazłem na aliexpress (po 11.80$ + free ship z chin). Do tego adapter zif/cf za ~20zł z allegro (zielony) i jest 70zł. Innych adapterów które są obecnie dostępne pewnie nikt nie sprawdzał, więc taniej pewnie nie wyjdzie.

To ma znaczenie jaka karta będzie w środku? Jej prędkość i "jakość"? Czytałem że przy SD ma to mniejsze znaczenie niż przy CF. Chciałbym kupić microSD i wpakować do adaptera SD (może iPod to przyjmie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności