Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

BTW posłuchałem iPoda ze wzmacniaczem (Xmod standalone) i OMG... takiego dźwięku (scena + detale) naprawdę dawno nie słyszałem :)

 

a biorąc pod uwagę że nadużyłem gniazdka słuchawkowego jako biedne line-out (0dB), zakładam że z LOD-em będzie jeszcze lepiej :)


... minus jest taki że nie da się wypowiedzieć "Xmod" i "portable" w jednym zdaniu, chyba że jest tam również "plecak" i "powerbank" -_-


no i przy bezpośrednim porównaniu gniazdka słuchawkowego a gniazdka Xmoda BARDZO wyraźnie słychać jak bas jest zrollowany przez kiepskie kondensatory i relatywnie wysoką impedancję...


... jeśli taka jest odczuwalna różnica między imodem a brakiem imoda, to różnica jest zdecydowanie większa niż "subtelna" :) (przynajmniej na tyle, na ile pozwolą słuchawki, na KPP różnica jest bardzo wyraźna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko działa przeraźliwie powoli (6MB/s ze zmierzonych wcześniej 60MB/s)

 

Parę postów wyżej są wyniki mojego sdmoda i jest niewiele lepiej. To urok takich kombinacji.

 

 

... minus jest taki że nie da się wypowiedzieć "Xmod" i "portable" w jednym zdaniu, chyba że jest tam również "plecak" i "powerbank" -_-

 

"Powerbank" to słowo klucz w dzisiejszych czasach :)

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... minus jest taki że nie da się wypowiedzieć "Xmod" i "portable" w jednym zdaniu, chyba że jest tam również "plecak" i "powerbank" -_-

"Powerbank" to słowo klucz w dzisiejszych czasach :)

 

 

Dla ludzi też, tzw energetyki :/ żeby tylko ludzie wiedzieli jak to wpływa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachankas a skąd masz taką pewność ? bywa różnie uwierz.

Żadna pewność, moje przypuszczenie raczej, zazwyczaj mechanika (obroty dysku) więcej energii konsumuje niźli układy elektroniczne. Ale przekonam się w pewłni, jak u siebie takiego moda zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla ludzi też, tzw energetyki :/ żeby tylko ludzie wiedzieli jak to wpływa :D

 

 

piję litr dziennie, uzupełniam witaminami dla sportowców żeby nie dostać choroby korporacyjnej ;)

Na myślenie widziałem jak dość młody ale juz dorosły wypijał tego 5-8szt/dzień takich po 300-450ml i głupiał nie wiedział co robi, jak robot mechaniczna praca 0 myślenia.

 

dla mnie wręcz przeciwnie (programista) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, tych najtańszych nie piję bez przesady, nie piję nic co jest tańsze niż ta sama ilość wody mineralnej :)


natomiast te konkretnie z biedronki (power be) dają się jeszcze pić, choć przeważnie piję to co piłem jeszcze na studiach, czyli zamiennie tiger i black...


... a z witaminami "400% wszystkiego" mówię zupełnie poważnie, jakby nie to, to faktycznie bym już schodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yerba jest rewelacyjna, potrafiłem na tym siedzieć 48h non-stop na wysokich obrotach (a po tych 48h padałem tak jak stałem/siedziałem/leżałem) :)

 

... tylko jak zamknęli mi herbaciarnię (yerbaciarnię) to przestałem pić, a potem przesiadłem się spowrotem na energetyki... i tak już zostało :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co zrobili SDmoda, mikroSD moda poużywajcie i tak 2-3 jaki czas daje się wyciągnąć. Zła implantacja i czytnik może sporo zjadać aku więc czy jest sens? Wywalać kasę na jakieś drogie baterie mając tani adapter ?

 

Właśnie czytałam analizę wydajności modów iFlash http://www.tarkan.info/20140215/tutorials/iflash-ipod-sd-vs-cf-power-consumption-analysis

 

Wynika z tego, że ipody zmodowane kartą SDHC odczują 5% spadek wydajności baterii w stosunku do wydajności moda CF, a ci z modem z SDXC odczują spadek o 10%.

 

To chyba nie są wartości, którymi trzeba się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybył i mi adapter.

Niestety jedyna karta w domu to jakaś stara 128 MB. podłączyłem, iTunes wykrył, ale już nie chciało mi się odtwarzać itd. Wydaje się że wszystko jednak działa. Teraz pozostaje zaopatrzyć się w fajne 64-gigowe microSD i się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jaką kartę kupisz. Ja na razie nie inwestuję w swojego, ale będę może komuś robić na zamówienie sdmoda.

 

Btw, widziałam Lexara microsd za niewiele ponad stówę.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ci co zrobili SDmoda, mikroSD moda poużywajcie i tak 2-3 jaki czas daje się wyciągnąć. Zła implantacja i czytnik może sporo zjadać aku więc czy jest sens? Wywalać kasę na jakieś drogie baterie mając tani adapter ?

 

Właśnie czytałam analizę wydajności modów iFlash http://www.tarkan.info/20140215/tutorials/iflash-ipod-sd-vs-cf-power-consumption-analysis

 

Wynika z tego, że ipody zmodowane kartą SDHC odczują 5% spadek wydajności baterii w stosunku do wydajności moda CF, a ci z modem z SDXC odczują spadek o 10%.

 

To chyba nie są wartości, którymi trzeba się martwić?

 

 

 

dla mnie czas pracy Video na cienkiej baterii jest tragiczny. Dlatego częściej niestety wybieram Classica. Na testach Video trzyma 14/15 godzin, w praktyce ciągnie około 8-10. Za to gruby ma już czasy przyzwoite ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności