Skocz do zawartości

Sprzęt do ok 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę się Was poradzić co do sprzętu audio. Ale po kolei wypiszę w myślnikach do czego będę używał, w jaki sposób itd.

- głównie muzyka z laptopa

- fajnie by było 5.1 do gier i filmów (mam S/PDIF w laptopie)

- czasami lubię włączyć bas na maksa, żeby kanapa mi wibrowała, a meble zmieniały swoje położenie

- będę podłączał je również do telefonu i telewizora, a czasami pod PS3 (więc optyczny mile widziany, ale niekoniecznie)

- dobrze by był, żeby był przenośny (często zmieniam miejsce pobytu, pomieszkuje w różnych miejscach) i stosunkowo mocne (lubię brać ze sobą do garażu, żeby włączyć muzykę i grzebać przy samochodzie, ale żeby np. hałas maszyny polerskiej nie zagłuszył muzyki)

- najlepiej jakby to były głośniki komputerowe (fakt, satelitki plastikowe), ale są małe, a nawet wydajne, albo jakiś wzmacniacz/amplituner i głośniki (generalnie chyba głośniki najbardziej pasują do 5.1, mobilności i bezmyślnego nawalania basem)

- cena ok 400zł

- chyba tyle

Podobają mi się Logitechy Z-5400, ale nie ma nigdzie możliwości ich zdobycia... Czekam na propozycje, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam i polecam. Głośniki grają czysto i szczegółowo. Dla porównania takie logitechy to przy nich nieźle zamulone są. Drewniana obudowa dobra jakość wykonania i dźwięku. Bas zajedwabisty, szczególnie po wymianie kabli... zresztą zobacz sobie filmiki na YT.

 

Te głośniki chodzą gdzieś po 230zł więc możesz spokojnie za tyle licytować i pewnie je zgarniesz. Jak nie wylicytujesz, to napisz do tego sklepu mają całą paletę tych głośników i pewnie będą Ci mogli wystawić aukcje kup teraz.

 

Jeśli chodzi o kartę to mi grają z x-fi i jest super, niczego nie brakuje. Mam ją teraz na sprzedaż w komisie bo przesiadam się z laptopa na PC. Polecam to zestawienie gra naprawdę nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są dobre tylko te nowsze-wyższe modele nie zapamiętują ustawień i za każdym razem jak je będziesz włączał będziesz musiał ustawiać je na nowo. Po za tym też są świetne i warte swojej ceny. :)

 

Polecam wymianę kabli dołączonych w zestawie na jakieś lepsze - efekt jest :>

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=481&rectr_str_numer=1 znalazłem recenzje i mogę jej zarzucić kilka rzeczy.

 

A ) głośniki nie były wygrzewane-wygrzane

B ) tak naprawdę nie podpiął ich pod dobre źródło integra jaka by nie była pozostanie integrą...

C ) nie wymienił kabli. Nie wiem czego on się spodziewał po takich sznurowadłach, nie mówię by wstawiać kable po 100 za metr ale wymienić na chociaż jakieś zwykłe a nie ****iane co są dołączone do zestawu.

D ) Szkoda, że miał takie małe porównanie, jeśli dla niego pierdziawki creative grały lepiej to ja nie wiem chyba uszu nie mył.

 

Ogólnie mogę rzec, że rzeczywiście do muzyki lepsze są zestawy 2.0 mówię o tych z głośnikami o większej średnicy. Na nich ma się lepszy wgląd w muzykę. Jednak taki bas jaki jest w tych geniusach nie osiągnie się na głośnikach komputerowych 2.0. Taki uzyskujemy dopiero na dobrze napędzonych kolumnach, a z tymi głośnikami możemy się cieszyć czystym (nie dudniącym) mocnym dobrze schodzącym basem. W przeciwieństwie jednak do innych głośników komputerowych jakie miałem okazje słuchać, te geniusy grają czysto, mają świetną górę trochę słabiej jest ze środkiem... ale czego się spodziewać po głośnikach komputerowych. W każdym razie nie są to głośniki do słuchania muzyki, mimo to słuchanie na nich muzyki dalej jest przyjemnością.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli chcesz oryginalny dźwięk dolby sorround do lepiej wziąć kino domowe. A jeśli szukasz głośników do grania to wtedy bierzesz głośniki komputerowe.

 

Wszytko zależy od modelu. Ja chciałem użyć tych głośników do Tv "n" jednak był to chybiony pomysł, bo recorder n nie nie obsługuje wyjścia na 5.1 analogowego. Teraz kupuje kartę z wejściem optycznym może ona coś pomoże.

 

Lecz jeśli oglądasz po prostu z komputera to takie 5.1 Ci powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności