Skocz do zawartości

Samsung YP-Q2 czy SanDisk Sansa Clip+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić odtwarzacz mp3 do 200zł. Muzyki słucham każdego rodzaju z naciskiem na rok. Zastanawiam się nad tymi dwoma odtwarzaczami, bo w tej granicy cenowej wydaja się dobrymi playerami. Na początku byłem zdecydowany na Clip+, lecz po przeczytaniu wielu wątków, a w szczególności tego http://forum.mp3store.pl/topic/81052-do-300-zl/page__st__10 zacząłem skłaniać się ku Samsungowi. Skąd ta zmiana? Clip+ miał by mi służyć do codziennego użytku, w tym bieganie itp. W moim obecnym playerze Creative Zen Stone przeszkadza mi głównie krótki czas pracy baterii - 10h, dlatego chcę nowy odtwarzacz, a Clip+ miałby mi go zastąpić.

Nowy Clip+ z kartą 8GB wyniesie mnie w granicach 130zł, a z 16GB 160zł.

Natomiast używany 16GB Samsung YP-Q2 jest za 199zł + przesyłka http://allegro.pl/samsung-yp-q2-16gb-czarny-i1816000635.html . Dokładając 50zł do Q2 mam fajny Player z 50h grania, a do biegania mam przecież swój Zen Stone.

Nie wiem czy jest sens pchać się w używany sprzęt. Zależy mi na długości pracy baterii, a Samsung według danych pracuje nawet do 50h, ale ten z allegro ma już prawie 2 lata i nie wiem czy czas pracy będzie aż tak długi.

Słuchawki jakie teraz mam, to: Koss Ksc55, Philips She9500. Jak już kupię któryś z odtwarzaczy to pewnie dokupię do niego lepsze dokanałówki.

Nie wiem czy ten Samsung jest wart swojej ceny 199zł? Ile mógł kosztować na początku 2010 roku jako nówka?

A teraz pytanie z innej beczki. Jak długo może trzymać bateria w takim iPhonie, czy Samsungu Galaxy S przy włączonym odtwarzaczu? Dłużej niż w takim Q2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczyłbym na 50h grania - ogólnie producenci sprzętu zawsze zawyżają tę kwestię. Musisz poszukać, bo gdzieś czytałem, że w Q2 swego czasu były problemy z baterią właśnie (chyba było to związane z niedopracowanym softem), ale tak normalnie ponad te 30h chyba powinien uciągnąć, z włączonym DNSe 3 mniej.

 

Najlepiej to zapytaj sprzedającego o stan baterii - niby ma 2 lata, ale ja ostatnio miałem Toucha 1G, którego Apple już nie produkuje, a bateria trzymała bardzo fajnie - myślę, że tutaj główną rolę odgrywa poprawne ładowanie i nie zostawianie sprzętu rozładowanego na długi okres.

 

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to jak najbardziej warto - w tym względzie porównywalny do osławionego P3. Sam bym chętnie go wypróbował, ale mam już grajka, który mi w pełni odpowiada, więc jak na razie kolejnego nie potrzebuję.

 

 

Nie wiem jak trzyma bateria w Samsungu Galaxy, jeśli chodzi o iPhona 4G, to z powyłączanymi wszelkimi bajerami (wifi itp.), powinien wytrzymać dłużej od Q2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności