Skocz do zawartości

Last.fm...


meehooj

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

 

Polecam wam serwis last.fm.

 

 

Wtedy zamiast spamowac dział 'czego słuchasz...|" wystarczyłoby podac linka do swojego profilu na rzeczonej stronie i zainteresowani mogliby sobie sledzic czego akurat sluchamy.

 

Last.fm jest przydatny. Dzięki last.fm poznałem wielu nowych wykonawców, których teraz słucham na codzień. Last.fm wyszukuje nowe zespoły wg Twojego gustu muzycznego i poleca Ci je. Tak samo sąsiedzi, którzy są przydzielani do Ciebie względem waszej zgodności muzycznej, polecają Ci muzykę. Dla mnie na przykład to jest bardzo dobra opcja. Coś ambitnego, jeśli chodzi o muzykę. Poszerza się horyzonty muzyczne.

 

Jest oczywiście więcej zalet last.fm, np. informacje o koncertach w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, darmowe utwory mniej znanych wykonawców, rankingi typu:

a) których wykonawców słuchasz najczęściej

B) jakie utwory są najczęściej przez Ciebie słuchane

 

 

 

 

pozdr.

 

 

Edytowane przez meehooj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam profil na last.fm i włączone scroblowanie z itunes. Jeszcze ani razu nie dostałem sensownej propozycji muzycznej z tego serwisu. Właściwie nie wiem po co w ogóle jest ten portal bo nie można na nim nawet przesłuchać pełnych mp3 w dobrej jakości tylko jakieś kawałki z danych płyt albo sklecony jakiś szajs w stylu radio z danej płyty. Sam parę razy próbowałem jakoś się przestawić na last.fm ale ciągle wolę polegać na youtube i kanałach znajomych + sporej ilości piosenek wrzucanych przez znajomych z facebooka.

No ale tym postem w sumie zmotywowałeś mnie do spróbowania z last.fm jeszcze raz;)

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciezko mi w to uwierzyc, ze ani jedna ich rekomendacja nie trafila w Twoje gusta, chyba w jakis dziwny sposob dobierasz sobie zespoly, ktorych sluchasz. Widoczine indywidualny przypadek. Nie twierdze przy tym, ze ich systme rekomendacji jest super******sty, ale czesto trafiaja w gusta (w ogole to chyba oni te reko biora ze statow innych uzytkownikow..), Poza tym Twoja wypowiedz brzmi tak jakby serwis byl do dupy calkiem, a przeciez jest duzo fajnych rzeczy np, shoutboxy, sasiedzi etc. nawet jak Ci w gust nie trafiaja. Przede wszystkim to portal spolecznosci gdzie muzyka jest Boską Cząsteczką między wszystkim na stronie.

 

Można przesluchac pelnych kawalkow, jest ich duzo, za krotko widac w tym siedziales, zreszta ciagle sie portal rozwija; czesto cale plyty streamowalne, poza tym pusc sobie radio :-) tam leca pelne kawalki, aczkolwiek jedna chamska rzecz zrobili i trzeba teraz za to placic 3 $/miesiac (Germania i Anglia nie placi) kiedys bylo darmo (obecniejest 30 piosenek do przesluchania bez oplat), wpisuje sie rodzaj muzyki lub wykonawce, klikasz i leci w tym kierunku, w niezlej jakosci dzwieku.

 

Jeszcze słowo o tych rekomendacjach - najlepiej to podgladac swoich znajomych i nieznajomymch, i kopac, czesto prawdziwe perełki sie znajduje. :-)

 

 

A, zapomnialem dodac w oryginalnym poscie - mój profil na lascie.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No utwory które są pełne do odsłuchania to najczęściej teledyski z youtube albo sama ich ścieżka dźwiękowa. Może z 2-3 płyty ściągnąłem z tych polecanych ale chodziło mi o to że np. na filmweb.pl jest takie coś jak gustomierz i to Ci sprawdza co lubisz i tym sposobem podaje przykłady filmów jakie można obejrzeć. Na last.fm scroblowanie sprowadza się do sprawdzenia ile razy słuchałeś danego utworu i polecenia Ci innej płyty tego wykonawcy. Nie no po prostu portal jest spoko ale mógłby być dużo lepiej dopracowany i lepiej zsynchronizowany z facebookiem/youtube to by się bardziej przydawał. Faktycznie z shoutboxów nie korzystam, do tych wszystkich tworzonych tam grup też się nie zapisuję, dobrego forum też tam nie uświadczę. Za to rankingi czasem się przydają chociaż są dość oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edi7777 wrote "

 

"No utwory które są pełne do odsłuchania to najczęściej teledyski z youtube albo sama ich ścieżka dźwiękowa" klipy z youtuba to dodatek tylko, to sie nie liczy. sa utwory do sciagniecia/streamable, o tych mowie.

 

'[...] na filmweb.pl jest takie coś jak gustomierz i to Ci sprawdza co lubisz i tym sposobem podaje przykłady filmów jakie można obejrzeć." tak samo na lascie.

 

"Na last.fm scroblowanie sprowadza się do sprawdzenia ile razy słuchałeś danego utworu i polecenia Ci innej płyty tego wykonawcy." lol, bzdura :-)

 

"Nie no po prostu portal jest spoko ale mógłby być dużo lepiej dopracowany i lepiej zsynchronizowany z facebookiem/youtube to by się bardziej przydawał" w czym lepiej dopracowany? co wg Ciebie jest bardzo slabo zrobione?:-) i po co mialby wiazac sie z facebookiem, w ogole? mowisz teraz o swoich preferencjach, trzeba spojrzec z obiektywnego gruntu na rzecz.

 

"Za to rankingi czasem się przydają chociaż są dość oczywiste." - no jasne, po co w ogole istnieje statystyka...staty nie sa celem samym w sobie.

 

 

 

 

 

 

 

@YogiCK : przed zalozeniem watku szukalem czy istnieja tematy o last.fm, nic nie znalazlo. :/

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja z facebookiem u mnie w ogóle nie działa mimo że kilku moich znajomych z facebooka też ma konta na last.fm - o tym pisałem. Pewnie że są utwory do ściągnięcia ale praktycznie same płatne. Scroblowanie działa dokładnie tak jak opisałem więc nie wiem wczym widzisz bzdury. A rankingi no faktycznie bardzo przydatne wiedzieć że Adele i Lady Gaga są ciągle słuchane - takie coś to jest na każdej stronie dowolnego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja z facebookiem u mnie w ogóle nie działa mimo że kilku moich znajomych z facebooka też ma konta na last.fm - o tym pisałem. Pewnie że są utwory do ściągnięcia ale praktycznie same płatne. Scroblowanie działa dokładnie tak jak opisałem więc nie wiem wczym widzisz bzdury. A rankingi no faktycznie bardzo przydatne wiedzieć że Adele i Lady Gaga są ciągle słuchane - takie coś to jest na każdej stronie dowolnego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Synchronizacja z facebookiem u mnie w ogóle nie działa mimo że kilku moich znajomych z facebooka też ma konta na last.fm - o tym pisałem. "

 

Aahaa, to o to Ci chodzilo, nadal jednak nie jest to jasne do konca :-) Poza tym widze, ze stosujesz metode wybiorczego odpowiadania. edit : Teraz sprawdzilem, pierwszy raz w zyciu, te sychronizacje fb z last.fm - it works, doc! Jak chcesz moge Cie nauczyc jak to robic :-P

 

"Pewnie że są utwory do ściągnięcia ale praktycznie same płatne"

 

Ja mowilem o utworach darmowych, co by to byla za zaleta placic za utwor, dzialalo by to jak zwyczajny sklep. Poza tym kupowanie kawalkow jest tylko funkcja, ot taka dogodnosc, wiesz,, z lasta sie ich nie kupuje a przez niego, przekierowuje na strone sklepu z utworami.

 

"Scroblowanie działa dokładnie tak jak opisałem więc nie wiem wczym widzisz bzdury." czyli "Na last.fm scroblowanie sprowadza się do sprawdzenia ile razy słuchałeś danego utworu i polecenia Ci innej płyty tego wykonawcy." lol, bzdura :-) x2 - wiesz w oogle co to znaczy skroblowac? bzdurą było to , ze jest to poprostu nieprawda, ze sproawdza sie scrobbling to polecenia Ci innej plyty tego samego wykonawcy. To, ze na podstawie tego Co Ci zeskroblowaloo poleca Ci także *innych* wykonawcow to jest co innego, scrobbling to scrobbling - przeslanie danych na strone, co jest uwidocznione jako liczby w tabelkach - statystyka, mowilem.

 

 

 

 

"A rankingi no faktycznie bardzo przydatne wiedzieć że Adele i Lady Gaga są ciągle słuchane - takie coś to jest na każdej stronie dowolnego radia." No, stary, to moze i jest oczywiste. rozmawiasz tak, ze nie wiadomo o Ci naprawde chodzi- najpierw mowa o wlasnych statystykach, a teraz mowisz o rankingach wszystkich scrobbli, ech :-) No dobra, skoro juz przy tych ooglynch jestesmy - Co w tym zlego, ze pokazują ranking ogolny? :-) To logiczna konsekwencja systemu scroblowania. Pokaz mi mistrzu gdzie na stronie dajmy na to, niewazne przeciez jakiego, Radia Zet jest taka informacja. Jesli juz gdzies znajdziesz na stronie rozglosni radiowej to o czym mowisz to nie ma liczb odnoszczacych sie to tego ile razy cos jest przesluchane , poza tym nie pokazuja Ci, ze cos jest ciagle sluchane tylko ciagle puszczane w eter. na lascie masz co innego, nie sądzisz?

 

Psioczysz tak na lasta, a widze, ze marne masz argumenty. Mam wrazenie, ze chcesz cos udowodnic, np to, ze Ci wszyscy biedni uzytkownicy lasta sa tak malo swiadomi, ze nie widza tych wszystkich (wydumanych) wad, ktore Ty zauawazasz i dlatego nie chetnie w tym uczestniczysz.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem kiedyś konto, ale daawnoo już nie używałem, bo nie widziałem sensu. Irytowało mnie, że jakieś utwory są źle opisane, i musiałem edytować info o nim, by był dobrze scrobblowany. Teraz tego nie robię, i mam święty spokój :) Mimo niekorzystania z mojego profilu, portal przydaje mi się nadal. Kiedys próbowałem poszukiwać nowych zespołów za pomocą innych ludzi o 'podobnych gustach', jednak zupełnie się to nie sprawdzało. Sam zbiór wykonawców 'podobnych' bardzo mi pomaga, w tej sposób poznałem wiele ciekawej muzyki.

 

Kiedyś odnosiłem wrażenie, że pełnych utworów(nie filmow z YT) było wiecej, teraz rzadko udaje mi się na coś trafić. Więc i tak zawsze kończyło się na wpisywaniu nazwy w YT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz system sam poprawia źle otagowane tracki. :-)

 

Myślę, że i bez darmowych utworow znanych wykonawcow serwis nie stracilby nic ze swego uroku. Ja, jak i chyba praktyzcnie wszyscy, i tak sciagam muzyke z innych miejsc. Kiedys byly tylko probki, i bylo dobrze, posmakowac i poszukac na wlasna reke. Zaczeli wstawiac pelne utwory a przeciez wiadomo, ze nie bedzie to darmowa :wypozyczalnia" o nieskonczonej liczbie kawalkow. Ja nawet na to nie patrze jak na zalete czy wade.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadajemy na innych falach...

 

1.Scrobbling wiadomo że jest to przesyłanie info o muzie której się słucha na last.fm i na bazie tych informacji polecają Ci tam podobną muzykę (w moim przypadku najczęściej inną płytę tego samego wykonawcy, ewentualnie jakiś mało znany mocno średni artysta).

 

2. Rankingi - sam zacząłeś mówić o rankingach i zrozumiałem że chodzi Ci o te ogólnodostępne ranking pod sekcją "RANKINGI" (takie wiesz u góry strony...) na last.fm , a nie o scrobbling bo to przecież co innego. Właśnie takie rankingi możesz znaleźć na wielu innych stronach - radio zet np. ma swoją listę notowań i propozycje polecane przez ludzi.

 

3. Synchronizacja z facebookiem - mam włączoną, nie znalazła ani jednego znajomego z face'a - może znajomi nie mają powiązanych kont z facebooka z kontami last.fm i przez to nie działa ta synchronizacja. Mogłaby być lepsza i scrobblować też utwory które np. moi znajomi wrzucają mi na tablice lub które sam polecam.

 

4. Darmowe utwory - mam tak, że raczej ściągam całą płytę danego wykonawcy, no ale dobra dajmy na to że chciałbym ściągnąć jakiś utwór - np. Cure Lullaby (jeden z moich ulubionych) - ojej nie da się można go tylko kupić, no to spróbujmy może Blur - song 2 - też go lubię ale kicha można go TYLKO KUPIĆ...

 

Zachwalasz lasta a sam masz marne argumenty - dobrze opisał ten portal wrq i mam podobne odczucia - tak na prawdę przydaje się patrzeć na to co słuchają znajomi bo można odkryć jakąś fajną piosenkę czy album. Ewentualnie znaleźć coś w podobnych wykonawcach (taką opcję ma też iTunes). Ale chwila to brzmi jakoś dziwnie znajomo - przecież teraz muzykę znajomych mogę obejrzeć na youtube, są tam też polecane utwory podobnych artystów i ocena każdego teledysku, do tego są komentarze których na last.fm nikt nie pisze. Poza tym najczęściej ulubione utwory znajomi wrzucają na facebooka więc nie muszę wchodzić na profil każdego znajomego osobno tylko cały czas widzę co ostatnio i komu się podoba.

 

Na koniec - NIE MAM NIC PRZECIWKO LAST.FM sam korzystam i czasem znajduję tam jakieś fajne info na temat nowych albumów - np. w tym tygodniu nowa płyta J.Viewz mi przypadła do gustu. Ale nie widzę sensu też zachwalania tego portalu bo jak dla mnie mógłby być po prostu jakiś taki bardziej innowacyjny. No i jak szukam dowolnej piosenki to mogę liczyć tylko na odsłuchanie jakis 20 sekund albo streaming z youtube.

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) No, teraz gadasz do rzeczy bardziej. Nie ewentualnie, tylko tak jest, ze poleca zblizone rzeczy, o dziwo, ten sam artysta tez jest polecany, chociaz teraz przyszla mi do glowy mysl, ze nie pamietam zeby polecalo mi tego samego artyste, bez sensu troche to jest.

 

Ad 2) Przeczytaj mojego pierwszego posta od ktorego sie wszystko zaczelo, przeczytaj fragment o rankingach.

 

 

 

 

Ad3) No wlasnie,moze tak byc, bo synchronizacja dziala, i na pewno ktos by zglosil jakby nie dzialala, jesli nikt tego nie zrobil to mozesz byc pierwszy.

 

 

 

 

Ad 4) Co Ty bys chcial, mon? Last.fm nie jest bezplatna wypozyczalnia muzyki, tam o co innego chodzi. Mnie nie przeszkadza, ze nie ma terabajtow kawalkow za darmo, bo niby dlaczego mialoby tyle byc. Najlepsze rozwiazanie to sciagalne pelne kawalki zespolow ktore nie wydaly oficjalnie swojej muzyki, a dzieki takim stronom jak last.fm moga wejsc do szerszej swiadomosci. Soulseek (taki program p2p, jakby ktos nie wiedzial) powstal z zalozeniem jako program dla wlasnie takich poczatkujacych artystow, a teraz jest kopalnia plikow, i tworczosc kazdego artysty mozna tam znalezc.

 

Ad 5) Prosze powiedziec dlaczego mam marne argumenty.

 

Ja nie czcze last.fm, podoba mi sie, tak, zachwalam go,ale jak gdzies tam napisalem, nie jest to niewiadomoco, czemu mam bic poklony, przedstawilem swoje wrazenia a argumenty mam tylko przeciwko Twoim.. Z pewnymi krytycznymi uwagami sie oczywisice zgadzam. Napisalem co sadze o tym serwisie na przestrzeni calej mojej dzialanosci w tym watku.

 

Ad reszta) Na yt mozesz obejrzec tyle co oni chca bys obejrzal, to co zauploaduja, lub dodadza do ulubionych/fajnych. To co innego. Jak to nikt nie pisze komentarzy? lol. o czym ty gadasz? Moze chodzi Ci oto, ze kawalek arttysty ktorego sluchaja 3 osoby na swiecie nie ma komentarzy, no to wiesz, znajde Ci w 2 minuty 10 takich filmikow na youtubie, bez komentarzy. Nie rozumiem tez twojego ciągłego porownywania lasta do youtube'a..nic o nim nie pisalem. Jak wolisz youtube to spoko, nic mi do tego. Nigdzie nie napisalem, ze last.fm are teh bestest in the internetz.

 

O stary, tez pojechales grubo. Ze Ty nie widzisz sensu to nie znaczy, ze kto inny jego nie widzi, wiec zachwalac sobie mozna, sa tacy ktorzy wielbia rozne dziwne dla innych rzeczy i maja na to rzeczowe argumenty.

 

O tym ostatnim co napisales juz wczesniej powiedzialem co mysle.

 

 

 

 

Pozdr.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerowane 2 miesiące temu, także trochę mało tych scrobli na razie

http://www.lastfm.pl/user/Arthass04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności