Skocz do zawartości

Lampa a słuchawki 40 ohm


piterk518

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, powoli przymierzam się do ulepszenia swojego systemu pc audio. Bardzo zainteresowała mnie lampa, a szczególnie interesują mnie konstrukcje WBA. Oczywiście przed ostatecznym zakupem postaram się przesłuchać i ocenić czy jest sens kupować tego typu wzmacniacz. Ale wcześniej pytanie kieruje do was. Jakie macie doświadczenia z napędzaniem słuchawek 40ohm przez lampe? Z oferty WBA najbardziej interesuje mnie Firebird - przyzwoita cena a cechy lampowca posiada. Czy może nie pchać się w łączenie dwóch klocków i zakupić dobry asynchroniczny dac usb pokroju nuforce icon hpd lub styleaudio topaz se? Pomóżcie ;)

Edytowane przez piterk518
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego przedwzmacniacza (Firebird) słuchawek nie podłączysz. Ja używałem HPA-03 (który teraz siedzi w komisie) + HD380Pro i było całkiem przyjemnie, chociaż bez sygnału było słychać cichutkie buczenie (jakakolwiek najcichsza muzyka to niwelowała).

Edytowane przez Simple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko rozszyfrować pojęcie "ulepszyć". Jedyne obiektywne rozumienie jakie przychodzi mi do głowy, to "zwiększyć ilość szczegółów". Jeśli chcesz to zrobić to podstawą jest dobry DAC. Nie znam się na tym interesie, ale mi został polecony taki sprzęt: http://www.hifidiyshop.com/dir9001ad1955-hifi-audio-dac_p342.html#show możesz go nabyć albo coś porównywalnego. Zaletą takiego DACa jest to, że możesz zmodyfikować w prosty sposób jego brzmienie wymieniając OPy w różnych sekcjach DACa. Zmieniając je na lepsze oczywiście jeszcze bardziej polepszysz dźwięk, lecz na tych co już ma powinien nieźle zagrać. Do tego dokupić wzmacniacz. Można nieraz dostać super wzmacniacz w bardzo okazyjnej cenie. Zakup wzmacniacza to też kwestia preferencji. Takim szczytem forumowej myśli technicznej jest, rzekomo Black Pearl, który zagra podobno równie dobrze co dobry lampowiec. Jednak nie trzeba porywać się na taki sprzęt od razu. Ja mam dwa wzmacniacze, za każdy z osobna zapłaciłem 260zł z przesyłką, a ich realna wartość to ok. 700zł za każdy. Grają świetnie i zaspokajają moje potrzeby. Można też u kogoś złożyć sobie Klona lehmanna >>> są różne wersje, które na wypasie kosztowałyby coś koło 900-1000zł ale na allegro podstawową wersje która też jest bardzo dobra można za 500zł kupić. Ja czuję się za mało doświadczony, aby rzucać się na lampę i też nie czuję takiej potrzeby. Lampa jest ceniona za specyficzne właściwości, natomiast "jakościowo" nie musi przebijać tranzystorów. Jak masz możliwość odsłuchać przed zakupem, to możesz spróbować, czemu nie. W innym przypadku polecałbym Ci szukać jakiejś okazji sprawdzonego modelu tranzystora.

 

Taką tańszą alternatywą jest hybryda w klasie A, na forum składa ją MicSzu. Jest recenzja w której zremisowała z Holdegronem III wycenionym ma 1000zł.

 

Oczywiście zmiana samego wzmacniacze też może przynieść bardzo dobre efekty. Np. mój wzmacniacz konstrukcji Pana Darka Kuleszy wydobywa z mojego DACa dużo więcej szczegółów niż to co miałem do tej pory okazje słuchać. Trzymam dwa wzmacniacze dla urozmaicenia, co jest bardzo fajne, Rega jest cieplejsza - bardziej muzykalna, a WelcomeBack wyciście każdy szczegół z nagrania.

 

Kombinuj i powodzenia w poszukiwaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pod 40 ohm otl nawet bardzo mocarny jak na lampie 6n13s będzie ledwo wyrabiał znacznie lepiej spisze się hybryda i chyba to najwłaściwszy kierunek, albo lampa z trafami na wyjściu ale koszt samych transformatorów jest spory, biorąc pod uwagę fakt że powinny być jeszcze odpowiedniej jakości, to łatwo dojść do wniosku że taniej będzie zmienić słuchawki na wysokoomowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otl na diabełkach (6n33s) powinien pociągnąć swobodnie nawet 32 ohmowe ale zużywa straszne ilości prądu, na samo żarzenie lampki trzeba dobre 6A, więc samo świecenie zje ci 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek 40 Ohm ja bym celował w hybrydę, bo tak jak kolega wyżej napisał OTL się nie bardzo nadaje.

Poszukaj może jakiegoś Little Dot-a :)

 

 

Popieram. Zważywszy jeszcze na fakt, że LD jest bardzo potężna możliwość dopasowania sobie brzmienia i przez wymianę lamp i przez wymianę opów. Właściwie nieograniczone możliwości :)

 

A i gra podobno całkiem w pytę. Ja się będę na nią w przyszłości szykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności