Skocz do zawartości

SONY NWZ-A865 nowy model


Monk666

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego Sony cofa się wstecz dając słabszą baterię i ekran tft skoro poprzednia wersja A miała Oled.

Brak wi fi można jeszcze poniekąd zrozumieć w końcu pamiętajmy że jest to seria A a wi fi było domeną serii X (na którym internet nota bene i tak działał średnio). Wydaję mi się że nowy grajek jest tylko zaprawką przed nadchodzącym walkmanem na systemie android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać nie będzie tak samo, nie słuchałem a wiem. Monk666 wcześniej wspomniał, że zmienili coś we wzmacniaczu, więc nie ma szans na to samo brzmienie, co najwyżej może być podobne (lepsze czy gorsze, zależy co komu leży). A swoją drogą, przydałoby się podać źródło tych rewelacji, bo opieranie się na plotach może być zgubne.

 

Mnie się wydaje, że dali TFT, bo po prostu jest tańszy. Może za czasów poprzedniej serii A Sony miało inną politykę, zakładali większe dochody ale się przeliczyli. I wcale się nie dziwię - w moim odczuciu na rynku europejskim grajki Sony nie są konkurencyjne chyba pod żadnym względem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim odczuciu na rynku europejskim grajki Sony nie są konkurencyjne chyba pod żadnym względem.

 

można to dwojako rozumieć... Na pewno ograniczenie głośności podcina im skrzydła. Po za tym jest to niestety ta sama polityka marketingowa którą przyjął iRiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Sony cofa się wstecz dając słabszą baterię i ekran tft skoro poprzednia wersja A miała Oled.

Brak wi fi można jeszcze poniekąd zrozumieć w końcu pamiętajmy że jest to seria A a wi fi było domeną serii X (na którym internet nota bene i tak działał średnio). Wydaję mi się że nowy grajek jest tylko zaprawką przed nadchodzącym walkmanem na systemie android.

Dlatego z tym mianem następcy X'a bym się wstrzymywał. Mając swojego sony myślałbym o zamianie gdyby nowy A naprawdę zaskoczył mnie dźwiękowo, a to się dopiero okaże. Te grajki są tańsze od flagowca, ale słabszy aku przy obecnych możliwościach to trochę niewypał.

Mnie się wydaje, że dali TFT, bo po prostu jest tańszy. Może za czasów poprzedniej serii A Sony miało inną politykę, zakładali większe dochody ale się przeliczyli. I wcale się nie dziwię - w moim odczuciu na rynku europejskim grajki Sony nie są konkurencyjne chyba pod żadnym względem.

 

Mocne słowa, masz na myśli głośność, że wspomniałeś o Europie? Z tym, że Sony robi nowe playery jak serdelki się zgodzę, zresztą nie tylko Sony obecnie, ale słuchałeś wszystkie nowe walkmany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli nie tylko ograniczenie mocy wyjściowej ale także zatwardziałe schematy jak brak slotów na karty czy obsługi formatów bezstratnych. Wszystkich Walkmanów nie słuchałem ale uważam, że Sony może walczyć z innymi producentami jedynie jakością brzmienia i wykonaniem. Ficzerów godnych iPoda w Walkmanach nie uświadczysz, tak samo jak praktycznych rozwiązań softowych (gapeless, obsługa FLAC) oraz sprzętowych (programowalne przyciski, slot na karty). Design mają ciekawy ale nie każdy kupuje grajki dla wyglądu, a już z pewnością nie tak drogie grajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pasiasty ma niestety rację. Ze strony sony.pl możemy wyczytać że nowa seria A jest urządzeniem dedykowanym dla audiofilii. Ja się pytam jak taki audiofil ma sie czuć spełniony nie mogąc odpalić sobie popularnego flaca? Brak gniazda na karty pamięci jest zagraniem czysto marketingowym- chcesz więcej miejsca kup player z większą pamięcią. Uważam iż jest to naprawdę udany grajek pomimo tych wad jakie niestety powtarzane są od jakiegoś czasu. Prawdziwym potworem muzycznym wg mnie będzie nowy walkman na systemie android. Wtedy dopiero można go nazwać ipod killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze trzy słówka. Jeśli ktoś się uprze to format bezstratny na Sony odtworzy, jednak wav zajmuje sporo miejsca. Jeśli taki "audiofil" ma tak niespotykany słuch (ja się z tego trochę śmieje, musicie mi wybaczyć ;) ) i uprze się na flaca z powodu supersłuchu czy lenistwa, tudzież braku czasu na konwertowanie to może go to faktycznie zaboleć. Ale fakt, że zrobić obsługę Flaca to nie problem...

 

Brak slotu na karty boli mnie podobnie jak zgrania z niewymiennymi (z założenia firmy) akumulatorami. Chcesz więcej pamięci, bądź padnie ci aku, płać. I niech mi nikt nie powie, że to przez dbanie o środowisko czy jakiś problem konstrukcyjny. Nie spodziewałbym się, że Sony nagle puści swojego nowego flagowca z pamięcią 4 i 8gb, za to z wejściem na karty, niestety. Byłby to model z dużą pamięcią i wejściem jak już, swoje również musiałby kosztować. Swoją drogą 16, 32 GB na pliki muzycznie to nie tak mało, ale slot to nie minus.

 

ed. Żeby nie było zgadzam się Pasiastym, w J3 dali slot, flaca i dobry akumulator i można było. Szkoda, że kosztował aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując grajka dla żony przede wszystkim jednak myśle o sobie. Wiem że dziwnie to zabrzmiało ale tak jest. Małżonka ceni sobie jakość dźwięku niemniej niż ja do tej pory miała NWZ-A726 ale sprzedaliśmy go na poczet nowego Galaxy. Sam telefon jest mało poręczny zatem dla samego słuchania przydałby się mniejszy player. Tymczasem ja jestem żywo zainteresowany ipodem i jego mozliwościami. Sam jestem graczem i z niebywałą radością przygarnąłbym ipoda, który bądż czy nie potrafi całkiem dobrze radzić sobie jako handheld.

Czy rozwiazanie typu ipod dla żony (i dla mnie w wolnej chwili na tronie) a dla mnie nowa seria A w miejsce X jest sensownym pomysłem? Czy warto zamienić X1060 na nówke A866?

Nie slyszalem co prawda A866 - nie mniej jednak... Na Twoim miejscu pocisnal bym w Toucha. Seria A teoretycznie powinna gonic flagowca Sony - moze nowy S-Master nie szumi i wtedy bedzie tak dobrze albo conajmniej tak dobrze jak z X'em - ale czy warto ? IMO nie - raz dostajesz slabsza baterie, 2 granie ktore w mniejszym badz wiekszym stopniu znasz. Do tego, jak piszesz jestes graczem ;) jak zobaczysz takie "Dead Space", Rage HD, N.O.V.A 2, FIfe 11, SF ,UMK 3 czy im podobne, albo w pelni funkcjonalne wifi etc nawet nie bedziesz sie zastanawial ;) Niebawem powinna pojawic sie nowa taczka/iPhone :) ktore zapewne wniosa jeszcze cos nowego poza samym iOS'em 5 ;) Poza tym rozwazyl bym tez zune HD - grajka microsoftu mozna wyjac za niezle pieniadze a ma sporo do zaoferowania :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - Imo troche nie warto isc w tym kierunku z bardzo wielu przyczyn. Po pierwsze nawet zza granicy seria A nie bedzie jakos wybitnie tania. Do tego Anglicy z headfi pisali ze owe A jest conajmniej tak glosna jak X, a co za tym idzie sciaganie tego pod "glosnosc" z ryzykiem oclenia;-) Kolejna rzecz zobacz po ile na Amazonie czy ebayu mozna przygarnac Zune HD. Naprawde zdziwil bys sie jak bys dostal owego grajka w lapki jaka przemyslana jest maszyna, od grania po wykonanie poprzez samo menu. Kolejna kwestia 3Gs czy tez touch 3G - to nie ta moc niestety pod tytuly ktore podalem, nie wspominajac juz o tych ktore sie dopiero pojawia :( Czesc z nich potrafi sie niestety przyciac no i do tego brak Retiny. Takie moje przemyslenia w temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Anglicy z headfi pisali ze owe A jest conajmniej tak glosna jak X, a co za tym idzie sciaganie tego pod "glosnosc" z ryzykiem oclenia;-)

 

Zastanawia mnie jak to właśnie jest. Na temat blokad w soniaczach kilka tygodni przeszukiwałem internet, wyszło, że przez Kowalskiego zmiana jest niemożliwa (inf. w temacie A840). Teraz ktoś tu na forum pisał, że w niektórych modelach się da, chociaż konkretów brak. Jeżeli GB podlega nakazom UE (które nota bene według moich informacji nie mówią o blokadzie nieściągalnej), a player może grać głośno, to być może istnieje możliwość manipulacji tą blokadą. Wtedy również podlega to pod oclenie? Zdaje sobie sprawę, że większość tekstu powyżej to jedynie domysły.

 

Btw. ja też raczej popatrzyłbym za używanym Zune, kupić A można będzie za jakiś czas, może nawet sporo taniej. Poza tym mając X'a musiałby zachwycić mnie lepszym dźwiękiem żebym w ogóle się zaczął zastanawiać. :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB jak sam piszesz jest czescia Unii - wiec nowa seria A dostepna na rynku brytyjskim nie powinna jakos odbiegac od wersji dostepnej w Polsce. Do czego zmierzam - jezeli sygnaly z wysp mowia ze europejska wersja A865 jest rownie glosna jak europejska wersja X'a - to moim zdaniem glosnosc tego grajka powinna byc jak najbardziej OK. Poza tym interpretujac zdanie " Kupie nowego A z zagranicy aby nie miał blokady europejskiej" Monk666 - doszedlem do wniosku ze autor sciagac z UK ani innego Unijnego kraju go raczej nie bedzie - a sciaganie z poza granic UE opatrzone jest ryzykiem oclenia. Z tad moja opinia - moze troche nie jasno ujeta - zakladam ze teraz jest to bardziej oczywiste.

 

Owa glosnosc to byl moj jedyny domysl w poscie ktorym pisalem wczesniej - wiec nie do konca wiem jak mam sie odniesc do... "Zdaje sobie sprawę, że większość tekstu powyżej to jedynie domysły" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisząc o domysłach miałem na myśli swój tekst powyżej, nie Twój. :) Chodziło o domysł z blokadą głośności możliwą do zmian.

 

I tu edytuję, bo rozumiem, że chodziło o ewentualną korzyśc z głośniejszego grania, jednak z ryzykiem cła od wartości sprzętu, także ja źle zrozumiałem. ;)

 

Jeśli chodzi o ceny to najlepsze i tak są chyba właśnie na terenie UE, jednak pisząc za siebie nie dałbym tyle, i nie chodzi tu o slot na karty czy brak flaca, a możliwość potanienia i fakt posiadania świetnego graidła tej samej firmy. Żonie można by odpalić X'a w teorii...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będąc ostatnio w Poznaniu miałem okazje pomacać i posłuchać nowego Walkmana. Zaczynając od obudowy, jest to błyszczący plastyk podobny jak na konsolce PSP, tył zdaję się jest aluminiowy albo z materiału imitującego aluminium. troche denerwuje mnie wejsćie słuchawkowe które nie jest prostopadle umieszczone względem odtwarzacza tylko trochę pod ukosem. Kwestia estetyczna, może komuś innemu się spodoba. Ekran w technologi pojemnościowej działa dobrze, nieżle reaguje na komendy jest dość precyzyjny. W salonie grajek był podłączony do jakiś dziadowskich słuchawek także w kwestii dźwięku się nie wypowiadam. Ogólnie grajek prezenyuje się bardzo fajnie, jest poręczny dobrze leży w dłoni. Na koniec szczypta goryczy. Walkman ma blokadę głośności (po raz kolejny) co wiaże się z tym, że na podłączonych słuchawkach głośność trzeba było ustawić na maksimum a i to nie stanowiło satysfakcjonującego poziomu. Grajek grał cicho.

Wszyscy posiadacze grajków sony bez blokady głośności moim zdaniem powinni się wstrzymać z zamiana na nową serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności