Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Beyerdynamic DT 990 PRO - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem zakupienia słuchawek i znalazłem na allegro ten model jak wyżej w temacie http://allegro.pl/beyerdynamic-dt990-pro-dt-990-kurier-gratis-wa-wa-i1742917202.html . Warto brać za pieniądze które za nie chcą? Zastanawia mnie czemu ten sam model, trochę inaczej wyglądający kosztuje przeszło 1000zł http://allegro.pl/beyerdynamic-dt990-dt-990-wersja-250-ohm-od-reki-i1742917195.html . Jakie są między nimi różnice?

 

Znalazłem jeszcze ten sam model, ale wyglądający tak http://allegro.pl/beyerdynamic-dt990-pro-sluchawki-otwarte-promo-pa-i1743184417.html . Może mi ktoś wyjaśnić czym się różnią i którym modelem warto się zainteresować? (poza tym modelem za ponad 1k xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto, świetne słuchawki jak masz je czym napędzić. Model DT990 za ponad 1kzł to inaczej grające słuchawki niż te DT990 pro. Te drogie są strasznie ostre na sopranach, mają szerszą scenę i lepszą przestrzeń, ale trzeba by do nich jakąś mega ciemną lampe żeby je napędzić.

DT990 pro z pierwszego i ostatniego twojego linku to te same słuchawki tyle że na tej aukcji z ostatniego linku ktoś dał 2 zdjęcia zamkniętego modelu Dt770 pro, pozostałe zdjęcia są prawidłowe.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sa jeszcze 600 i 80 jesli dobrze pamietam)

 

a dokładnie są trzy wersje zarówno DT880 jak i DT990 - 600ohm, 250ohm, oraz 32ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pierwsze które pokazałem są warte zakupu?

 

Pierwszy i trzeci twój link to wszystko są bardzo dobre słuchawki DT 990 pro 250ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto je brać w porównaniu z HD598? :)

 

Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę. HD598 łatwiej napędzić, a na korzyść Beyerów przemawia realizm i bardziej wypełniony bas, na korzyść Senków - przyjemna średnica. Beyery są bardzo wygodne i pancernie wykonane, a w HD598 pęka plastik. Jak słuchasz dużo rocka, jazzu i muzyki akustycznej - polecam Beyery, natomiast do pop i elektroniki Senki są niezłe.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są przyjemne i nieco funowe, przez granie loudlessowo. Wadą tych słuchawek jest kręcony kabel i pady, które po 6 m-cach robią się splaszczone, co trochę negatywnie odbija się na ich brzmieniu. W połączeniu z forum608 grały dla mnie bardzo fajnie i chwaliłem sobie to połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w nich możliwa wymiana padów? Co do funowości to można trochę przetestować inne wzmacniacze operacyjne i dobrać nieco brzmienie :) kabel spiralny może tylko drażnić gdybym chciał poleżeć na łóżku słuchając muzyki :D

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności