Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Od Jazzu do Metalu Słuchawki do 250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od dawna przymierzam się do kupna słuchawek nausznych mój budżet to 250 zł. Jak każdemu wiadomo ciężko wybrać coś na sucho.

Jakiej muzyki słucham: Jazz Soul Metal Rock.

Po przeczytaniu wielu recenzji i artykułów i jestem mówiąc krótko w czarnej d***e. Szukam słuchawek przy których mógł bym się rozpłynąć w fotelu.

Na oku mam

Pionier SE-m390 - nie miałem okazji odsłuchać, ale z tego co czytałem są bardzo fajne no i cena jest kusząca

Koss UR40 - nie słuchałem. Cena tez jest bardzo atrakcyjna a z recenzji wynik że są na wysokim poziomie

CAL - Nie wiem czemu, ale mam do nich mieszane uczucia

Sennheizer hd 202 i hd 448 - w porównaniu do Philipsów shp 2700 mojej dziewczyny wypadają świetnie.

Najbardziej skłaniam się do kupna hd 448. Jednak czegfoś mi w nich brakuje, słuchając mocniejszych kawałków ma się odczucie jak by na dole brakowało tzw pi****cia może to wina odtwarzacza no i są trochę zimne, dodam że na 100% nie były wygrzane. Nie słuchałem na nich metalu i nie wiem jak się zgrają z cięższym brzmieniem, ale za to jak brzmią na nich solówki gitarowe to 6 + Słuchanie instrumentalni i Jazzu to bajka.

Zastanawiałem się czy nie dołożyć i nie kupić HD 515, 515 380 bo to 70 zł, a różnica możne być ogromna.

Jestem trochę niezdecydowany więc prosił bym o jakieś krótkie opinie.

Edytowane przez Sipal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! bez rekablingu mogą mulić w Jazzie i Metalu, jak zaakceptujesz mniejszą ilość basu to weź jeszcze pod uwagę używane Grado Sr60. W jazzie w swojej cenie raczej nie mają konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście Sr80 lepsze od Sr60 tylko droższe, ale zawsze można dokupić pady z Sr80/sr325/rs1 i założyć do Sr60 - sprawdzałem - gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gardo mnie na razie nie stać, ale w przyszłości na pewno. ;)

Mam możliwość sprowadzenia z USA ATH-A500 za 250 zł i się zastanawiam. Tak reasumując to nie mam zamiaru kończyć na 1 modelu słuchawek. Kuszą mnie te Kossy i HD 448 515 18 Seneki mają zrównoważone pasmo i jak bym zainwestował w wzmacniacz słuchawkowy, dobrze je wygrzał to może dało by się z nich więcej wyciągnąć.

Słucham też sporo Klasyki Bluesa i Rocka

Edytowane przez Sipal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sipal Używam A900 i... nie mogę ci wiele powiedzieć, bo nie należę do tej audiofilskiej braci :) Ale słucham muzy różnej (a gram metal - jestem perkusistą) i mnie nie zawiodły. Ale mogę ci doradzić, żebyś znalazł kogoś z rodziny lub znajomych kto jest, lub wybiera się do Japonii, i kupił tam A900 za 650zł, lub A500/A700 za jakieś grosze :) AudioTechnica w swoim kraju produkcji jest nieprzyzwoicie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinkę w USA więc mogę spróbować. Da się gdzieś posłuchać Gardo ?

Problem w tym że mi słoń na ucho nie nadepnął bo gram na saksofonie i mam wrażliwe ucho. Zobaczymy poszastam się odsłuchać Gardo i mam nadzieje że się w nich zakocham :) Szkoda tylko że nie są naokołouszne, bo mam spore i twarde uszy.

A używane HD 555 co myślicie ?

Edytowane przez Sipal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grado instrumenty brzmią bardziej naturalnie niż w senkach a holografia jest po prostu lepsza, od HD 555 to już bym wolał używane HD595 które mają równiejszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać do Jazzu grado genialne, mają jednocześnie taki ulotny, a mocny i precyzyjny dźwięk. Grają zupełnie inaczej po "zwykłych" słuchawek, nie każdemu to podejdzie, lecz jak komuś się spodoba to jest to naprawdę dźwięk pierwsza klasa. Ważne by je dobrze napędzić, bo bez dobrego napędu są trochę klaustrofobiczne choć nawet takie granie mi się podoba :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado 80 radza sobie z takim i z takim jazzem od big bandów po zimnych skandynawów, a do tego fajnie graja mocnego rocka - Metalika, Gunsi, Opeth, old rock. Nie ma znaczenia dla nich czy to bedzie swingująca synkopa czy Ozzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się coraz bardziej zaczynają podobać, co znów bardzo niepokoi mój portfel :D

Zwykły mp3 ich nie napędzi ? :(

Co do muzyki to słucham różnej, ale ciekawią mnie jeszcze Beyery. Szkoda ze prócz gardo nie dostałem żadnej alternatywy ...

Ciekawi mnie jak by brzmiała Cinematic Orchestra - Fotel musi wciągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR60 bo o nich mówimy są najłatwiejsze do napędzenia z całej rodzinki Grado. Nawet przy reszcie rodzinki można słuchać muzyki z powodzeniem na mp3, zagra to równie fajnie, aczkolwiek dla mnie ma to mniejszy "polot" który po wzmocnieniu jest niesamowity.

 

W końcu za ile chcesz te słuchawki kupić? :D Bayery już trochę kosztują... a po za tym dobór do nich toru jest jeszcze bardziej istotny. One nie zagrają z byle czego.

 

Możesz pomyśleć nad kupieniem SRH440 i ich zmodowaniu w celu zwiększenia basu. Wyjdą Ci wtedy bardzo przyjemne słuchawki za niedużą kasę. Tu masz recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku grado sr 80 też możesz je zmodować jak będzie brakowało basu. Szczegóły tu:

http://audiohobby.pl/topic/10/327/81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 220 zł ogólnie ale jak będzie warto i trafi się okazja jestem w stanie coś tam dołożyć:), a jak sprawują się gdzieś na zewnątrz nie jestem jakoś szczególnie wymagający odnośnie izolacji :)

Co do odtwarza to na start myślałem o Clip + ale boje się na podróbę trafić.

Beyerki mam z czego napędzić, brat ma trochę sprzętu mixer + wzmacniacz i kilka zestawów kolumn, ale to daleka przyszłość :) Myślałem przez chwilę o Denonach, ale nie przekonują mnie najniższe modele ...

Edytowane przez Sipal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierz PW które tobie napisałem i poważnie pomyśl o shurkach za tą kasę nie znajdziesz lepszych słuchawek (chyba, że grado przypadną Ci do gustu ale ostrzegam bo one są naprawdę specyficzne).

 

Słuchałem DT990 które mają naprawdę wysoki poziom. Jednak z takim moim Musilandem zagrały beznadziejnie, a nie uważam by był to zły sprzęt. Do nich trzeba szczegółowego bardzo źródła, ale przy tym ocieplonego i przezroczystego wzmacniacza wtedy zagrają bezbłędnie. Na zwykłym sprzęcie nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności