Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa za ok. 200 zł pod CALe


andrzejooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich.

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej pod CALe - od października przesiadam się na lapka, pod pceta kupiłbym xonar dx.

Jeszce jedno pytanie, czy odczuję różnicę na CALach podczas słuchania muzyki / oglądania filmów / grania w cs (okazjonalnie) na karcie dź. zew. za ok. 200 zł a zintegrowanej z tej płyty głównej MSi 870-C45

Edytowane przez andrzejooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wszystkich.

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej pod CALe - od października przesiadam się na lapka, pod pceta kupiłbym xonar dx.

Witaj,

 

Nie ma za dużego wyboru: Xonar U1, U3 ... Osobiście dołożyłbym do używanego X-Fi HD. Jeszcze drożej mógłbyś wyłowić też używane - a jakż - E-Mu USB lub Prodigy Cube. Ostatnio ktoś zaciekawił mnie poleceniem Behringera UCA202.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich.

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej pod CALe - od października przesiadam się na lapka, pod pceta kupiłbym xonar dx.

Witaj,

 

Nie ma za dużego wyboru: Xonar U1, U3 ... Osobiście dołożyłbym do używanego X-Fi HD. Jeszcze drożej mógłbyś wyłowić też używane - a jakż - E-Mu USB lub Prodigy Cube. Ostatnio ktoś zaciekawił mnie poleceniem Behringera UCA202.

 

 

 

 

Ja gram na BEHRINGER UCA-202 - kosztowała mnie chyba 130 zeta (jest to interface pod mixer, ale ma wyjście słuchawkowe, i można go używać jako zewnętrznej karty dźwiękowej bez połączenia z mixerem, tylko przez USB z kompem). Dla mnie gra to dobrze, ale na lepszym źródle jeszcze nie grałem (co się zmieni). Charakter UKA202 jest albo neutralny, albo zimny - waham się - za mały mam układ odniesienia - raczej będzie jednak bardziej zimny>neutralny, bo basu nie ma za dużo (wszyscy się skarżą, że basu jest za dużo w Cal-ach, na UCA-202 jest w sam raz (kontrolowany, precyzyjny, punktowy) - kurde ja nawet nic bym nie miał przeciwko, żeby było więcej, pod integrą ten bas jest taki mięsisty, a pod UCA już jest... j.w. , co by wskazywało jednak na bardziej zimne źródło - tym bardziej, że góra jednak czasem>rzadko jest nieco za ostra (oczywiście przy dużej głośności)...

Nie ma jednak na UCA żadnego zmulenia Cali - a co do opisu sceny, dynamiki i żywiołowości, to moge powiedzieć że jest wrażenie obcowania z ŻYWĄ muzyką - powtarzając za Rolandsingerm - nie ma wątpliwości, że muzycy tam są - ja dodam od siebie - ONI nie tylko tam są, ja gram razem z nimi... pełen odjazd w krainę baśni... jak nie przymierzając...:blink::P:D:rolleyes: itd...

Uwaga praktyczna - ustawiam głośnik w kompie na max, a UCA202 ma regulację głośności pokrętłem - i nim reguluję głośność - nie odwrotnie - kiedy robiłem odwrotnie - miałem wrażenie nieco gorszej jakości... i dzięki UCA 202 problem przedłużki mam z głowy - wziąłem sobie przedłużkę z pionek se-m390 - ale wydawało mi się, że zmienia nieco brzmienie - teraz za przedłużkę robi UCA 202 - trochę mniejsza niż paczka papierosów - (jej kabel USB jest mniej więcej równy długością kablowi do cali...) i w ten sposób uzyskałem też tak pożądaną przez niektórych;) regulację głośności w kablu... ;) i leżę sobie w łóżeczku, słucham muzyczki z www.tuba.fm UCA202 leży u mojego węzgłowia, ustawiona na ok 70-80% volumenu, a jak mi za mocno zabębni (nie bębny nigdy nie są za mocno - jak mnie za mocno zakłuje), to sobie pokręcę pokrętłem UKI i dokonam redukcji volumenu. Maxymalna głośność UKI nie powala na kolana - mnie jednak z wyjątkiem kilku ciszej nagranych przeze mnie utworów www.experiment.mp3.wp.pl nigdy nie zdażyło się jej słuchać na 100% - wymiękam, po prostu.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich.

Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej pod CALe - od października przesiadam się na lapka, pod pceta kupiłbym xonar dx.

Witaj,

 

Nie ma za dużego wyboru: Xonar U1, U3 ... Osobiście dołożyłbym do używanego X-Fi HD. Jeszcze drożej mógłbyś wyłowić też używane - a jakż - E-Mu USB lub Prodigy Cube. Ostatnio ktoś zaciekawił mnie poleceniem Behringera UCA202.

 

 

 

 

Ja gram na BEHRINGER UCA-202 -

 

I dziś porównywałem na What colour Is God i Jungle Ride Fisha, potwierdzam wcześniejsze spostrzeżenia - z tym , że różnicy nie były duże - ponadto mam też wrażenie, że jakość odsłuchu na mojej integrze jest LEPSZA niż na UCA-202 - (chyba, że to źle wyskalowana przeze mnie głośność przy porównaniu) z twardego na Wavach jest to delikatne, ale już z www.tuba.fm to mam wrażenie przepaści ... na niekorzyść UCA-202 - słuchając w niej tuby miałem coraz bardziej wrażenie, że słucham w "zwykłych" słuchawkach, po powrócie do mojej - zakładam, że marnej - integry - znów czuję, że nasłu****ę odgłosów z przedsionka audiofilcu ;) (nie słucham głośniej). Pewne jest jedno - UCA-202 - jako tani sprzęt poprawiajacy synergię Cal z integrą należy sobie (chyba) odpuścić. Chyba, po pewne jest też - i to dużo bardziej -drugie - że moje wrażenia odsłuchowe są bardzo, bardzo, bardzo subiektywnie uwarunkowane i podatne na (auto)sugestię - czego dowiodły testy ABX. Tzn. (wydaje mi się, że ) słyszę coś, czego naprawdę nie słyszę.:D

 

EDIT:

 

Nie wiem jak to się dzieje, że na twardym delikatnie, a na tubie katastrofalnie UCA pogarsza jakość, ale niewątpliwie POGARSZA. Po odłączeniu UCA na tubie czuję się jakby mi wypadły korki z uszu... nie tylko co do cali - także pionek - ... albo przeziębienie/katar mi się kończy... jeśli namieszłem to przepraszam...:unsure:

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkiem tak, że Behringer unausznia braki w jakości formatu jaki masz na tubie?

Byłoby to wystarczająco logiczne wyjaśnienie (a i faktem jest, że karta wzlędem Behringera na pewno mocno koloryzuje), gdyby nie to, że w testach abx zrobionych wczoraj nie słyszałem różnicy między 128-ką a Wavem...

- na lepszy sprzęt funduszy u mnie już niet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja gram na BEHRINGER UCA-202 -

 

EDIT:

 

Nie wiem jak to się dzieje, że na twardym delikatnie, a na tubie katastrofalnie UCA pogarsza jakość, ale niewątpliwie POGARSZA. Po odłączeniu UCA na tubie czuję się jakby mi wypadły korki z uszu... nie tylko co do cali - także pionek - ... albo przeziębienie/katar mi się kończy... jeśli namieszłem to przepraszam...:unsure:

 

KWESTIA JEST ZUPEŁNIE INNA JEDNAK - UCA-202 jednak nieczego nie pogarsza - po prostu CAL! na mojej integrze grają kolorowo, bardzo ciepło, a na UCA-202 - raczej neutralnie - są to zupełnie różne charaktery grania - i tyle.

Słuchałem cały dzień tuby z samej integry - i dźwięk sie pogorszył... tzn wcale się nie pogorszył tylko ja się przyzwyczaiłem - zwyczajnie. Teraz słucham na tubie z UCA-202 i jestem zadowolony. Moja integra koloryzuje - i mam wrażenie że bardzo za bardzo - i czasem wręcz zniekształca brzmienie - UCA - tego nie robi - ale też nie ma tego ciepła i kolorów. Zatem w zależności - od piosenki - nastroju - potrzeby - korzystam Z UCA lub gra sama integra.

 

Niniejszym przepraszam BEHRINGER UCA 202 za moje wczesniejsze nierozsądne posty stawiające jakość jej brzmienia w złym świetle.:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności