Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 370zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu planowałem zakup HD380 Pro. Dzisiaj ich posłuchałem. Totalnie nie podoba mi się sposób prezentacji dźwięku tych słuchawek. Jedynie bas w tych słuchawkach urzeka. Usprawiedliwieniem może być słabe źródło i niewygrzanie, ale sygnatury dźwiękowej nie zmienisz. Grały jakoś tak nudno, wokal w środku głowy, zero góry.

 

Kiedyś miałem za to KSC75. Genialne moim zdaniem słuchawki. Teraz chciałbym coś podobnego (oczywiście lepszego, bo za prawie 400zł), ale mają być to słuchawki wygodne w przeciwieństwie do tych Kossów.

 

Bardzo chętnie widziałbym opinie kogoś kto ma/miał KSC75.

 

Kwota jaką dysponuje to aktualnie 370zł, w grę wchodzą jedynie słuchawki nowe, prawdopodobnie zakup na allegro, a na pewno nie z zagranicy. Budżet można nagiąć po dziesiątym :) Będą grały z Realtek ALC888, który to o dziwo nie jest aż tak tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując taką kwotą nie kupisz słuchawek lepiej grajacych od ksc75. Nawet gdy wydasz 1000zł na słuchawki to zagrają gorzej od ksc75. Powód jest prosty- integra. Przerobiłem już troche realteków i każdy gra słabo. KSC75 to takie maksimum do integry (jak nie za drogie), k420 grają z nią również bardzo słabo mimo, że są to bardzo mało wymagające słuchawki. Jeżeli chodzi o karte to ja proponowałbym zmienić na Xonara DX (lub D1, w zależności od złącza na płycie). Oczywiście można nieco taniej, tylko wg mnie Xonar jest takim dobrym minimum na początek. Ewentualnie można kupić Fiio E7. W przypadku Xonara optymalne byłyby mało wymagające słuchawki (jak np. CAL). Na pewno mając taką kwote musisz zmienić karte, bo to ona jest "wąskim gardłem" w tym zestawie. Oczywiście można próbować programowo coś podciągnąć ( np SRS Audio Sandbox) ale jak dla mnie zdaje to egzamin tylko na tanich głośnikach. Jak nagniesz budżet to wtedy możesz kupić coś lepszego ( np NG98 MKII z eabaya za 99$) co zagra dużo lepiej, ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy wiec masz większe pole do popisu przy wyborze słuchawek, bo radzi sobie bardzo dobrze z wysokoomowymi. Żeby nie mieszać to podam swoją propozycje :P Fiio E7 za 249zł, do tego słuchawki za 120zł lub więcej, zależy ile będziesz mógł przeznaczyć. Przychodzą mi na myśl CAL ale nie wiem czy akurat zgrają się z Fiio. W przypadku hd380 to, że zagrały źle świadczy o nich dobrze, bo ukazały wszystkie wady źródła :P choć wiele osób narzeka na brak góry w nich na dobrym sprzęcie. Tym bardziej jak były prosto z pudełka mogły brzmieć słabo :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co piszę gumiak9. Lepsze słuchawki lepiej zagrają, ale w tym torze źródło(wzmocnienie) Będzie "wąskim gardłem" nie wiem jak z zakłóceniami, ale podejrzewam że już słuchawki 32omowe będą zbierać wszystkie szumy i trzaski (KSC mają 60om więc może dzięki temu są lepsze). Radzę rozejrzeć się za lepszym źródłem.

 

Aby wyrobić się w cenie to używane CAL, philips shp5401, SL HD681 (najlepiej wersja B ) choć te ostatnie grają inaczej to powinny Ci się spodobać w ich cenie lepszych nie znajdziesz.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Panowie macie rację, ale przerzuciłem setki stron różnych tematów tego forum i znalazłem opinie, że np uDac jest minimalnie o ile wogóle leszy od tej karty. Nawet sobie zrobiłem zbiór cytatów w notatniku i prezentuję garść:

 

"Niestety moje odczucia związane z uDac`iem nie są takie optymistyczne, gdyż różnica pomiędzy nim, a dźwiękówką z Lenovo Y530 (na moje ucho) jest praktycznie żadna. Bas na uDac minimalnie niżej schodzi, na tym w zasadzie kończą się różnice. W stosunku do iaudio i7 (ustawienia flat, bez "ulepszeń") uDac faktycznie gra ciekawiej, z większym wykopem, szerzej. "

_

"Witam ponownie. Zakupiłem uDAC'a 3 miesiące temu, więc już trochę się z nim osłuchałem. No i przyszedł czas na krótkie podsumowanie. Dzisiaj specjalnie zrobiłem test porównawczy ze zwykłą integrą(Intel 82801AA AC'97) wraz z AKG K430. Z początku jakoś specjalnych różnic nie wychwytywałem. Po głębszym wsłuchaniu faktycznie coś jest na rzeczy, są dodatkowe artefakty, bas jest niższy i głębszy, wokale były porównywalne, góra podobnie. Trochę inna prezentacja, na integrze bardziej w głowie, przy dac'u na zewnątrz lecz blisko głowy. Nie wiem może jestem głuchy/nieosłuchany nigdy nie miałem do czynienia ze sprzętem referencyjnym. Odnoszę wrażenie że dźwięk poprawia się >1 % i przesiadka na integrę nie powoduje jakiegoś dyskomfortu, dalej czerpałem z muzyki fun. Słuchałem na mp3/flac/CD, z WASAPI/ASIO4ALL głównie przez foobar2000.

 

No i masz rację że samemu oceniasz a nie słuchasz co mówią inni. Sprzedaj uDaca kup sobie jakieś fajne niedrogie słuchawki póki jeszcze słuchasz muzyki a nie sprzętu.

 

Miałem zamiar kupić do uDAC'a jakieś wygodne słuchawki pełnometrażowe, klasa średnia tak za ok 500 PLN, ale skoro nie słyszę skoku jakościowego pomiędzy integra/udac to może nie warto bawić się i dokładać tyle do interesu. Obawiam się ze wydam kasę i będę sobie wmawiał że jest super ekstra jakość nieporównywalna a równie dobrze mógłbym kupić wygodne słuchawki za 200 PLN i będzie podobnie. "

 

Tutaj akurat mowa o uDac, pewnie, że są inne lepsze, ale to już duże wydatki.

Edytowane przez Patyczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby co to napisały są głuche albo słuchały na pchełkach z kiosku. Może na tanich słuchawkach nie słychać dużych różnic, ale na drogich wychodzi cała prawda o karcie. Przykładowo miałem Daca którego wymieniłem wczesniej i jeżeli chodzi o głośniki to tanie creativy 2.1 zagrały dobrze i na niej i na integrze. Patrząc na cene 300zł za ng98 a małe różnice to wydatek rzeczywiście byłby nieuzasadniony. Wracając do słuchawek to jeżeli źródło nie ma znaczenia (integra czy dobry dac) to zmiana słuchawek też jest bez sensu, bo idać tym tokiem rozumowania płacenie 200zł za słuchawki jest bez sensu, skoro zagrają "praktycznie tak samo" jak takie za 100zł :P tak samo kupowanie wzmacniaczy nie ma sensu, bo często dołożenia wzmaka za kilkaset złotych też jest nieopłacalne patrząc na polepszenie jakości dźwięku. Proponuje podchodzić do takich opinii z dystansem. E7 jest bardziej przyszłościowy, można w późniejszym czasie dołożyć wzmacniacz np. E11 i kupić jeszcze lepsze słuchawki bez obawy, że będą "za dobre" do sprzętu który posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9

Każdy kij ma dwa końce i prawda pewnie leży gdzieś pośrodku. Moim zdaniem przesadzasz, że nie znajdę niczego lepszego od KSC75 co by zagrało z tą integrą. Z drugiej stronie pewnie tamte osoby także przesadzają. Ale jest wiele dobrych niewymagających słuchawek.

 

Owszem mógłbym kupić i DACa i dobre słuchawki. Ale dużą część moich pierwszych poważniejszych pieniędzy chce przeznaczyć na płyty :)

 

I właśnie albo pójdę w jakiś półśrodek, tzn jakieś tanie dobre słuchawki (shp5401) albo będę szalał i wydam 1k na DACa i głuchawki. Pytanie czy różnica jest warta tych pieniędzy. Fajnie byłoby mieć do dyspozycji na tydzień kilka dowolnych DACów i słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego 5401- potrzebują wzmaka, Twoje integra nie ma nawet namiastki większej mocy :)

 

Wyczytałem, że z wszystkiego grają dobrze. Tylko, że z "niczego" na 100% ;]

 

Rozważam też E7, ale nie lubię tego, że w "świecie audiofilskim" nic nie jest dobre i wszystko ma wady. Normalny człowiek kupi słuchawki za 50zł i jest podjarany. A ja tu czytam Twą recenzję E7 i same wady, to nie pasuje, tamto nie pasuje. Tymczasem ja w ALC888, że tak powiem z autoironią, wad nie widzę.

 

Aha, zapomniałem dodać. Żadne modyfikacje słuchawek nie wchodzą w grę (dwie lewe ręce) więc shp5401 też odpadają :/

 

Idę spać bo jutro od 6:00 muszę zarabiać na zabawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłeś mnie do zrobienia testu.

 

Wyciągnąłem dwa moje stare kompy, w szranki stanęły następujące źródła: SB LIVE!, Realtek AC'97, Musiland.

słuchawki biorące udział w teście: MS1i i HD681

 

Oczywiście jeśli chodzi o "wyższość" to tak to wygląda: MM02us > Realtek > SB

 

Lecz powiem, że same wyniki wprawiły mnie w osłupienie i jestem z deczka zmieszany.... O ile SB znacznie odstawał od reszty (choć z jakiejś przyczyny wokal był bardzo przyjemny), tak różnice w grze realtek i MM były kategorii jak dla mnie drugo- i trzecioplanowej

 

nie wiem może jest już późno i nie wiem co słyszę...

 

EDIT:

 

Wszystko wróciło na miejsce. Winą była słaba jakość poprzedniego materiału odtwarzanego. Z lepszym Musiland pokazał swoją wyższość. Aczkolwiek tak jak to zaznaczam w niektórych postach dla mnie liczy się to czy muzyka jest przyjemnie odbierana czy nie, anie ile czego w czym jest. Więc z Realteka też można z powodzeniem słuchać na Superluksaxach :) Drugą sprawą jest to że mój realtek jest dość stary, na necie narzekają na jego słabą jakość więc pewnie ten twój może lepiej grać.

 

I tak namawiam do zakupu lepszego źródła z prostej przyczyny. Może jakoś to zagra... ale bez dobrego źródła słuchawki nie pokażą swojego pełnego potencjału i podejrzewam, że i ja mam jeszcze za słabe źródła :( . No ale na razie mi starczą :P

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alc1200 i alc888. K420 graja z nia bardzo slabo. Szum, trzaski i dzwiek bez zycia. Na 32 omowych a4techach szum

byl mniejszy i graly lepiej, ale to sluchawki za 40 zlotych. Jak nie bedziesz zmienial karty to celuj w cos malo wymagajacego i taniego, Cal itp. Przewaznie te drozsze wymagaja dobrego zrodla i wzmacniacza, ktorego integra nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze doradzają. Bez dobrego źródła słuchawki za taką kasę zagrają na 45% swoich możliwości. Dobra rada: zainwestuj w źródło, coś jak FiiO E7. Pomęczysz się jeszcze trochę z KSC75, a później kupisz jakieś lepsze słuchawki i będziesz zadowolony w 110%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze doradzają. Bez dobrego źródła słuchawki za taką kasę zagrają na 45% swoich możliwości. Dobra rada: zainwestuj w źródło, coś jak FiiO E7. Pomęczysz się jeszcze trochę z KSC75, a później kupisz jakieś lepsze słuchawki i będziesz zadowolony w 110%.

 

Chyba tak zrobię. Z tym, że obecnie "męczę" się z SHP2700 bo KSC75 dawno sprzedałem, gdybym ich dalej używał to chyba musiałbym amputować uszy.

 

EDIT:

Więc wracając do sedna sprawy, jakie słuchawki będą grały w stylu KSC75, będą wygodne, no i oczywiście będą dużym upgradem?

Edytowane przez Patyczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek podobnie grających słuchawek do KSC nie znajdziesz. One mają swój własny urok. Ja mam MS1i i to brzmi jak ugrade KSC, ale i tak nie jest to już to samo...

 

Za to fajnymi słuchawkami dla Ciebie byłyby Philips shp5401. Na Audiohobby.pl pojawiły się opinie, że shp2500 na mocniejszych źródłach okazują się zabójczo dobre. Może sam je kupię, cena śmieszna...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności