Skocz do zawartości

Test: Sony Nw-e003


asot

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, nie musiałeś cytować całej recenzji - zauważył bym cię i tak ;)

 

Oczywiście że da się wgrać pliki MP3 na odtwarzacz ...

 

Bodajże już Sonic Stage 3.4 nie ma takich ograniczeń - a najlepiej jak ściągniesz wersje 4.0

 

Alternatywne programy wymieniał już bardzo dawno getz - warto użyć wyszukiwarki ;)

 

Jedna z ostatnich dyskusji była w tym wątku > http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=9294&st=30

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super! Dzięki, przymierzam się do takiego modelu tylko, że z radiem.

 

Mam jeszcze jedno pytanko: na Allegro są takie ładowarki sieciowe USB, czy można nią ładować ten sprzęt? Nie zawsze mam pod ręką laptopa - nie należę do tych co na np. na wakacje jadą z komputerem ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że spodziewacie się nawigacji po grupach/folderach - a tego niestety chyba nie ma ...

 

Np. TRANCE/płyta1[nuta1,2,3];płyta2[nuta1,2,3]

ROCK/płyta1[nuta1,2,3];płyta2[nuta1,2,3]

 

Takich folderów [ Trance, Rock itp. ] - na 99% nie da się stworzyć także musimy przeskakiwać po płytach [ ale też nie jest to do końca folder - przeskakiwanie z jednej płyty do drugiej nie oznacza zmiany całej kompilacji tylko pojedynczej piosenki której daną nazwe zmieniamy na nazwę płyty z której ona pochodzi ] lub po kolejnych piosenkach.

Do Sonicstage np. 4.0 importujemy pliki i zmieniamy album oraz wykonawcę na dowolną nazwę, więc jest tak jakby ;) coś na miarę nawigacji po grupach i folderach może być. Następnie zgrywamy na player i przełączamy się pomiędzy katalogami lub utworami. W ten sposób dowolnie grupujemy utwory. B) Średnio się jasno wyraziłem, ale może ktoś zrozumie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wasz Sonic Stage 4.0 "nie widzi" grup to wystarczy ściagnąć

ten path --->>SonicStage XML Fix for Groups/Album Display i rozipować i go w folderze

>C:\Program Files\Sony\SonicStage\Data\XML\PD\ - pojawi się pytanie czy chcesz zastąpić dwa

błędne pliki- potwierdzamy że tak i już. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
(...)

Oczywiście że da się wgrać pliki MP3 na odtwarzacz ... (...)

 

witam

jedna z osob pytala sie:

"... i czy jest mozliwe zgranie mp3 bezposrednio z kompa bez uzycia"

 

tak jak piszesz da sie

ale ja ponawiam pytanie, bo mnie przynajmniej chodzi o wgranie mp3 ale nie jako zwyklego pliku (tak jak np .doc. jpg) ale pliku ktory bedzie mozna odtworzyc,

bo z tego co wyczytalem to aby mp3 byla "widoczna" przez odtwarzacz musi byc ona wrzucona przez program Sonic Stage

prosze o info w tym temacie

 

dzieki i pozdro

jocker7

 

PS. pytam o to bo chce kupic jakis odtwarzacz, ktory ma (1gb, radio, aku, jest maly, dziala jako pamiec flash -komp go widzi jako dysk wymienny no i najwazniejsze nietrzeba miec zadnych kabli i programow do wrzucania mp3, tylko winda)

jak narazie sony jest bliski ideau, brakuje tylko tego ostatniego

niewiem czy to naprawde dziala, a znalazlem cos takiego na forum

 

http://switch.dl.sourceforge.net/sourcefor...anager-0.10.jar

 

uzywal ktos juz to ? w szczegolnosci ty asot ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, używać używałem ale jakoś nie mogłem go rozgryźć ...

 

Zainstalował się ładnie, pliki do programu też wgrałem, ale coś nie tak z wrzuceniem do playera ...

 

Myśle że getz będzie wiedział o wiele więcej ode mnie w kwestii obsługi programu ;)

 

Ale naprawde - Sonic Stage nie jest taki straszny jak o nim mówią ;)

 

Mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, używać używałem ale jakoś nie mogłem go rozgryźć ...

 

Zainstalował się ładnie, pliki do programu też wgrałem, ale coś nie tak z wrzuceniem do playera ...

 

Myśle że getz będzie wiedział o wiele więcej ode mnie w kwestii obsługi programu ;)

 

Ale naprawde - Sonic Stage nie jest taki straszny jak o nim mówią ;)

 

Mi się podoba ;)

 

 

no to czekam na wypowiedz GETZa

 

a mnie nie chodzi o to czy on straszny czy nie, chodzi o to ze niechce nosic plytki ze soba czy sciagac programu i go instalowac (nie wszedzie jest net) no i nie wszedzie sie da zainstalowac np. w pracy :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW . Za tydzień -czyli od 21 pazdziernika będzie do ściągniecia nowa

wersja SonicStage 4.1 . :)

 

Są trzy programy które instaluje się bezpośrednio na NW-e00x ( ale tylko pliki Mp 3 , nie ATRAC )

- i pózniej obsługa odtwarzacza wygląda tak , że otwiera się program właśnie

z poziomu playera , komputer więc może być absolutnie " czysty" software`owo

 

Proponuje VoidMP3FM (inny program Naurd NW-E00X Mp3 File Manager działa oprócz Windowsa

także pod Linuxem - ale po pierwsze musi mieć zainstalowaną JRE Java 1.5 .

 

(pamiętajcie żeby przed instalacją usunąć wszystkie pliki z odtwarzacza

-->> root directory = główny katalog ) Najnowsza wersja (weliminowane bug`i , bardziej stabilna )

 

DOWNLOAD LINK--->>http://www.drvoid.com/voidmp3fm/#

oprócz mozliwości pobrania programu na tej stronie jest także link do forum użytkowników VoidMP3FM

>> jeżeli będziecie mieli jakieś problemy czy watpliwości to odwiedzcie wyżej wzmiankowane forum. ;):)

voidmp3fm.gif

 

DESCRIPTION:

 

VoidMP3FM is small program which will enable one to upload and download Mp3 files to/from the NW-E00x Series.

 

 

 

FEATURES:

1) You can drag MP3 folders from your hard drive and put them to walkman. (no recursion. if you drag the folder "MYMP3", all MYMP3\*.mp3 files will be copied. But, for example "MYMP3\SUBFOLDER\*.mp3" WILL NOT be copied.)

2)Press SAVE ALL button when finished. Changes will be commited. Do not disconnect your player untill transfer is finished!

3)You can also drag MP3 files from you hard drive to the existing folders on your walkman.

4)You can delete MP3 files and folders on your walkman. (using DEL key)

5) To get your files back - drag MP3 files and folders from your walkman to any folder on your hard drive.

INSTALLATION:

1) Delete all files and directories from your walkman. (you may leave directories you have created yourself).

2)Run voidMP3FMinstall.exe.

3)Enter your walkman root directory as install path.

4)Choose to overwrite all existing files.

5)Run voidmp3fm.exe from the root directory of your Walkman.

 

 

TROUBLESHOOTING

 

Software crashes many times randomly while transfering songs; possibly related to visual element.

 

Remedium-->>

right click on voidMP3FM.exe

select Properites->Compatibility->select Run this program in compatibility mode: Win98 / Win Me; in 256 colors

disable visual themes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. instalacja tego VoidMP3FM moze miec wplyw na utrate gwarancji?

Jasne że nie - przecież to nie jest nawet zmiana firmware`u ( nie mówiąc

juz o grzebaniu w tzw service mode --> czyli swoistym Biosie playera )

a tylko zewnętrzny program do jego obsługi .

 

W każdej chwili z poziomu Explorera Windows możesz go odinstalować . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wczoraj dostałem w swoje ręce nowiuśkiego Sony NW-E002 :) Odtwarzacz całkiem OK, nie miałem żadnych problemów z obsługą SonicStage - jedyny problem polegał na tym, że wersja 3.4 dołączona na płycie nie chciała się włączyć (wywalał mi jakiś error związany z OpenMG i coś tam .dll), musiałem ściągnąć 4.2 ze strony producenta :) Fakt, że może on się wydawać nieco za cichy ale w moim wypadku ma to ścisły związek ze słuchawkami, które najnormalniej w świecie wypadają mi z uszu, a nawet jak nie wypadają to ledwo się trzymają i dźwięk idzie nie tam gdzie trzeba :P Poprostu nie nadają się dla mnie :D I tutaj pojawia się pytanie, czy warto zainwestować w coś takiego: dokanałowe Sennheiser CX300 (16 Ohm) lub takiego: neckband Sennheiser PMX60 (32 Ohm)? Obydwa modele kosztują ok.140-160zł. Czy rzeczywiście na słuchawkach 16 Ohm odtwarzacz powinien grać nieco głośniej? No i czy w ogóle odczuję różnicę w porównaniu z Sony MDR-E808? Zmienić muszę i tak bo to żaden komfort jak ci słuchawki z uszu wypadają... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ep-630 - grają tak samo jak Sennhesisery Cx- 300 ale są przynajmniej

o połowę tańsze.( Uważaj tylko na ich podróbki - pełno ich na Allegro . Cx-300 zresztą też )

 

Dokanałówki tego typu ( z 9 mm membranami ) wcale nie są głosniejsze od firmowych

pchełek które dostałeś z odtwarzaczem (Sony MDR-E808 wśród 15 mm pchełek są

wcale , wcale skutecznymi słuchawkami ) - ale ponieważ znacznie lepiej izolują

w ulicznym gwarze sprawdzą się na pewno lepiej ( i dodatkowo nie będą wypadały Ci z

uszu ).

 

32 ohmowe Sennheisery PMX60 bym sobie odpuścił - to nie są słuchawki do tak

słabych ( mocowo ) odtwarzaczy jak flashowe Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu parametrów Creativy EP-630 zdają się wypadać nawet lepiej niż Sennheisery CX300 :) Tyle, że mój odtwarzacz pewnie nawet tego nie odczuje (pasmo przenoszenia 20-20000 Hz), ale chociaż nie będą mi wypadały i odizolują dźwięki zewnętrzne :) Faktycznie na korzyść EP-630 wypada ich cena (na Allegro 70-100zł), pytanie tylko: jak poznać czy licytuję towar oryginalny? Cena wcale nie musi tu być wyznacznikiem (że droższe to napewno oryginał)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności