Skocz do zawartości

Najlepszy player do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale żeby się tak odrazu reklamować :P . Player nie jest dla mnie i jednym z wymagań jest aby był NOWY. A więc co wybrać? Szufelke, clip+, cowon e2 czy może zen? Jeśli ktoś miał okazję porównać dwa lub więcej z nich to proszę o info.

Edytowane przez SmykuSmyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego w reklamowaniu? Ja jak wszedłem po 4 letniej przerwie na forum, nie pamiętałem, że można skorzystać z komisu xD i zapłacić dużo taniej. Dla mnie liczy się jakość dźwięku, a nie to żeby przez 2 tyg. player wyglądał jak wzięty ze sklepu (potem i tak się porysuje, no chyba, że ktoś chucha i dmucha i nie wynosi z domu x) ). W moim przypadku player 98% czasu znajduje się w kieszeni więc nie ma dla mnie znaczenia czy ma parę rysek czy ich nie ma.

 

Miałem Sandiska Fuze, który po 1,5 tyg poszedł do serwisu na miesiąc czasu. Potem znów jakieś problemy. Clip+ jest podobno jeszcze bardziej awaryjny. Dźwiękowo Sandisk to wyraźnie niższa półka od SONY.

 

E2 wydaje się w porządku lecz tutaj gra 11h w porównaniu 30h sony, nie miałem go w ręku, lecz sony też wygląda solidniej, w dodatku brak ekranu w e2 w stosunku do wysokiej jakości dużego ekranu sony to wszystką są dla mnie przekonywujące argumenty.

 

creative? równie dobrze można brać grajka z biedronki, też ładnie zagra :P

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego w reklamowaniu? Ja jak wszedłem po 4 letniej przerwie na forum, nie pamiętałem, że można skorzystać z komisu xD i zapłacić dużo taniej. Dla mnie liczy się jakość dźwięku, a nie to żeby przez 2 tyg. player wyglądał jak wzięty ze sklepu (potem i tak się porysuje, no chyba, że ktoś chucha i dmucha i nie wynosi z domu x) ). W moim przypadku player 98% czasu znajduje się w kieszeni więc nie ma dla mnie znaczenia czy ma parę rysek czy ich nie ma.

 

Miałem Sandiska Fuze, który po 1,5 tyg poszedł do serwisu na miesiąc czasu. Potem znów jakieś problemy. Clip+ jest podobno jeszcze bardziej awaryjny. Dźwiękowo Sandisk to wyraźnie niższa półka od SONY.

 

E2 wydaje się w porządku lecz tutaj gra 11h w porównaniu 30h sony, nie miałem go w ręku, lecz sony też wygląda solidniej, w dodatku brak ekranu w e2 w stosunku do wysokiej jakości dużego ekranu sony to wszystką są dla mnie przekonywujące argumenty.

 

muvo? równie dobrze można brać grajka z biedronki, też ładnie zagra :P

 

 

raczej mało kto narzeka na clip+ akurat... sony też się psują. nie róbmy już tutaj tonalnie skrajnej reklamy...

Jeśli czegoś nie miałeś w ręku, to nie wypowiadaj się że coś solidniej wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noir7, żartowalem z reklamą (stąd :P za zdaniem), więc sie nie potrzebnie nie irytuj :D

 

A to że player ma być nowy nie jest moim wysmysłem, a kolegi, dla którego playera szukam.

 

 

 

 

Interesuje mnie jak grają te 4 modele co wymieniłem.

 

Po Creative nie spodziewam się w zasadzie niczego, ale są na pole position u kolegi tylko ze względu na wygląd i potrzebuję argumentów, żeby mu wybić z głowy ten odtwarzacz.

 

Z tego co zdążyłem się interesować, clip+ powinien grać najlepiej, pozatym ma wyświetlacz, więc i nawigacja będzie wygodniejsza.

Edytowane przez SmykuSmyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej mało kto narzeka na clip+ akurat...

 

a rozwalający się klips? po za tym widziałem już nie jednego posta jak ktoś pisał, że się zepsuł lub w komisie z jego zwłokami.

 

Zaznaczam, że nie mówię w tym miejscu, że clip+ jest złym zakupem. To dobry player, z tym, że jednak budżetowy. Na pewno lepiej wykonany i mniej awaryjny od A10, lecz nie raz czytałem "wygląda jakby miał się w rękach rozlecieć".

 

sony też się psują.

 

Wszystko się psuje, nawet szwajcarskie zegarki. :)

 

Jeśli czegoś nie miałeś w ręku, to nie wypowiadaj się że coś solidniej wygląda...

 

Mówię o swoich subiektywnych wrażeniach, już nie wolno?

 

Niskie modele Sony wcale nie są takie boskie. Wręcz przeciwnie, są zbyt drogie, żeby je polecać.

 

O jakich modelach mówisz? O ile między A845 a e435 widać dużą różnicę jakości gry, o już między A845 a E453 nie ma już aż tak wielkiej różnicy, a dla mnie ten drugi przyjemniej gra, gra również dla mnie przyjemniej od P3. Moim zadaniem wart swojej ceny, szczególnie ceny o połowę niższej. ;)

 

Noir7, żartowalem z reklamą (stąd :P za zdaniem), więc sie nie potrzebnie nie irytuj :D

 

Nie irytuję się twoimi wypowiedziami, po prostu je prostuje. Czasem irytują mnie wypowiedzi Azahiel'a który często za wszelką cenę stara się udowodnić, że ktoś nie ma racji.

 

Z tego co zdążyłem się interesować, clip+ powinien grać najlepiej, pozatym ma wyświetlacz, więc i nawigacja będzie wygodniejsza.

 

Możesz brać, jako budżetowy grajek sprawdza się b. dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić offtopu na gierki słowne z Tobą.

 

Jestem fanem Sony bo naprawdę dobrze grają. Tu się zgadzam. To jak coś zagra zależy od rodzaju muzyki i użytych słuchawek, dlatego sony, nie zawsze zagra lepiej, nie ze wszystkimi słuchawkami. Prawdopodobnie clip+ złapie lepszą synergie z większą ilością słuchawek. Z tym tylko, że znów nie gadamy o sprzęcie, tylko o tym, że masz jakieś kompleksy które leczysz na forum.

 

E453 gra lepiej od Clip+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić offtopu na gierki słowne z Tobą.

 

Jestem fanem Sony bo naprawdę dobrze grają. Tu się zgadzam. To jak coś zagra zależy od rodzaju muzyki i użytych słuchawek, dlatego sony, nie zawsze zagra lepiej, nie ze wszystkimi słuchawkami. Prawdopodobnie clip+ złapie lepszą synergie z większą ilością słuchawek. Z tym tylko, że znów nie gadamy o sprzęcie, tylko o tym, że masz jakieś kompleksy które leczysz na forum.

 

E453 gra lepiej od Clip+ :)

 

 

lepiej to jest pojecie mocno abstrakcyjne- patrząc na cenę jednego i drugiego, to stosunek cena/jakość jest jednak inny. Po za tym średnio gra (nie mówię że np. Clip+ wybitnie czy coś)... przy jego cenie o wiele lepiej gra samsung p3.

 

ps. nie mam co leczyć, chyba że korzonki po wykopaliskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cena to MAX 200PLN. Pozatym pisałem, że ziomek ma najzwyklejsze słuchawki z Creative, pewnie za pare złotych, więc i player nie musi być wybitny.

 

Więc nie wiem czy nie lepiej będzie np. dać za Clipa+ 150PLN z kartą pamięci i dokupić jakieś dokanałówki za 50-80PLN, niż wydawać pełne 200PLN i podpinając to do słabych słuchawek?

 

 

 

 

Dalej czekam na propozyjcę playera do 200PLN, ewentualnie razem z słuchawkami (tu może nieznacznie przekroczyć 200zł)/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej to jest pojecie mocno abstrakcyjne- patrząc na cenę jednego i drugiego, to stosunek cena/jakość jest jednak inny. Po za tym średnio gra (nie mówię że np. Clip+ wybitnie czy coś)... przy jego cenie o wiele lepiej gra samsung p3.

 

Najpierw mówisz, że to pojęcie abstrakcyjne a potem go używasz... heh.

Akurat porównywałem z P3 i sony grał dla mnie "subiektywnie" lepiej w P3 była dla mnie nienaturalna dynamika, aż przesadzona, oraz grał przesadnie szczegółowo, takie techniczne granie, sony był bardziej muzykalny, odbiór był dla mnie dużo przyjemniejszy, choć w tym miejscu dla kogoś p3 może być lepszy, właśnie ze względu na cechy które dla mnie były wadami. Może potrzeba P3 odpowiednich słuchawek, żeby pokazał na co go stać, których ja nie miałem.

 

W mojej cenie 150zł za którego go przed chwilą sprzedałem, ani clip+ ani P3 nie bardzo się przy nim opłacają...

Gratuluję szczęśliwemu nabywcy, bardzo dobry zakup, żal mi będzie się z nim rozstawać.

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@noir7 szkoda że z Wrocka do Olsztyna tak daleko bo chętnie wyzwałbym Cię na ślepy test na IEM'ach Clip+ vs twoje sony bo jakoś nie jestem przekonany do tej wyższości chociaż przyznam że sam nie słuchałem i nie mówię w ciemno że się mylisz.

 

 

W moim odczuciu jedyną wadą clipa+ jest dość klaustrofobiczne granie, poza tym jest świetny - jest doskonały bas, nie jest tak boomy z mid bass humpem typowym dla znanych mi sony, ma świetną fakturę i wypełnienie, środek neutralny, góra też wszystko liniowe, szczegółowe nie ma do czego się przyczepić. Nie gubi się w żadnym znanym mi utworze niezależnie od natłoku dźwięków. Tego playera można spokojnie porównywać do topowych modeli w kwestii dźwięku.

 

W kwestii jakości wykonania to już inna sprawa każdy clip+ to osobna historia ja ostatnio kupiłem na allegro nówkę i przyjechała z udupionym przyciskiem głośności, dżondry z forum w swoim miał problem chyba z gniazdem zaraz po zakupie. No ale czego wymagać od nowego playera za 100zł (2gb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie modele Sony wcale nie są takie boskie. Wręcz przeciwnie, są zbyt drogie, żeby je polecać.

 

O jakich modelach mówisz? O ile między A845 a e435 widać dużą różnicę jakości gry, o już między A845 a E453 nie ma już aż tak wielkiej różnicy, a dla mnie ten drugi przyjemniej gra, gra również dla mnie przyjemniej od P3. Moim zadaniem wart swojej ceny, szczególnie ceny o połowę niższej. ;)

 

Jak dla mnie seria A84x jest lekko przereklamowana i współczynnik cena/wychodzi co najwyżej przeciętnie. E to już w ogóle budżetówka. E45x nie gra lepiej od starego E44x który był popularny ze względu na cenę a dźwiękowo nie powalał. Taki E2 go miażdży. E35x to już w ogóle qoopa straszna (słabsze to to nawet od nano 5g). S75x też mnie nie powalił a cena wysoka (prawie jak A więc jak już to lepiej A). Obecnie łatwiej powiedzieć co warto brać od Sony'ego niż czego się nie opłaca. A są to 3 modele: S63xf (gra lepiej od wszystkich E, niewiele ale jednak), seria A i X. Na tym tle łatwo zrozumieć hype na P3 w którym z kolei bas i obsługa mi się nie podobały :(

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam IEM, lecz jeśli byłby chociaż cień zgrania z sony i by nie zamuliło to pod względem basu, sceny, separacji itd. byłoby dość znacznie lepiej na Sony. Choć nie przeczę że Clip+ na IEM może ładnie grać, w jego cenie i IEM to on mógłby być elementem kabla ;)

 

Weź pożycz od kogoś e453 i sobie 'roczka' posłuchaj :D czysta przyjemność.

 

Oglądałeś serial skins w wersji US? Mam soundtracka z niego jeśli go dorwiesz to jest taka fajna piosenka "My girl" << jak to brzmi na sonym, to dosłownie poezja. :D

 

Zapraszam do Olsztyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, panowie "bywalcy" z forum sobie podyskutowali, a biedne "żuczki" z pytaniami pozostali bez odpowiedzi (przynajmniej ja). dry.gif Ponawiam pytanie. Czy polecany mi na tym forum clip+ do AKG K319 bedzie też się zgrywał z CAL!'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ichris W sonym najpierw trzeba pokombinować w DACu aby grał fajnie, na fabrycznych ustawieniach to gra przeciętnie :P lecz jak się go już ustawi, to inne urządzenie :D

 

E443 nie ma rzeczywiście dobrego dźwięku. Lecz i tak wydaje mi się udany.

 

 

Kaszelku, jak nowy i bez większych wymagań to CLIP+ jak najbardziej się nada z twoimi słuchawkami raczej się zgra, może mieć trochę mało mocy jak dla CAL lecz udźwignąć to je udźwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za odpowiedź. Pewnie sumienie was ruszyło. ;) W takim bądź razie kupuję clip'a+. Powiedźcie mi jeszcze jak to jest z formatem APE. Na forum powiedziano mi, że clip+ go obsługuje, jednak nie potwierdza tego informacja na stronie producenta ( klik). Zastanawiam się czy nie kupić wersji z wbudowaną pamięcią o pojemności 2GB i dodatkowo kartę 16GB. Czy taka kombinacja wpływa jakoś negatywnie na działanie odtwarzacza? (np. wolniej działają funkcje menu) Czy lepszym rozwiązaniem jest kupno z wbudowaną większą pojemnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy twoje oh i ah. Mówię co słyszałem, a słyszałem pozytywną zmianę dla ucha i w ogóle przyjemny dźwięk. Godzinami siedziałem porównując dźwięk z różnych odtwarzaczy, różne jego aspekty i stąd biorą się moje opinie. Uwierz mi jakby Sony nie miał zalet o których piszę, to bym o nich nie pisał. Proste. Każdy ma swoje gusta, np shuffle 1g gra gorzej z tym, że np. lepiej zgrywa sie z moimi alessandro, ma rozleglejszą scenę i cieplejszy dźwięk, podoba mi się to więc sobie ją zostawiam, choć ogólnie gra gorzej. Albo clix2, dużo osób na forum podnieca się jego dźwiękiem, a mi przyjemniej grał nawet A826. Prócz dynamicznego basu clix2 nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, choć sam w sobie ma ładny dźwięk, lecz pod warunkiem, że dobierzemy odpowiednie słuchawki do niego.

 

tak więc, temat rzeka...

 

Na forum powiedziano mi, że clip+ go obsługuje, jednak nie potwierdza tego informacja na stronie producenta ( klik). Zastanawiam się czy nie kupić wersji z wbudowaną pamięcią o pojemności 2GB i dodatkowo kartę 16GB. Czy taka kombinacja wpływa jakoś negatywnie na działanie odtwarzacza? (np. wolniej działają funkcje menu) Czy lepszym rozwiązaniem jest kupno z wbudowaną większą pojemnością?

 

Nie wiem jak jest dokładnie ale uaktualnienia firmwere poszerzają funkcje w tym formaty odtwarzane, jeśli OF sobie nie poradzi to RockBox napewno da radę. Z kartą ładnie chodzi z tym, że karta zabiera więcej prądu, a 8GB jest kartą chyba bardziej opłacalną, łącznie 10GB na muzykę powinno aż nadto wystarczyć.

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś słuchał połączenia clip+ lub Fuze z Xears TDIII :? Ktoś pisał że clip+ strasznie zamulają, natomiast jak wyglada sytuacja z Fuze.Jaki odtwarzacz z RockBoxem zagra najlepiej z Xearsami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś słuchał połączenia clip+ lub Fuze z Xears TDIII :? Ktoś pisał że clip+ strasznie zamulają, natomiast jak wyglada sytuacja z Fuze

 

Jeszcze gorzej. Ile masz do wydania na grajka?

 

Jaki odtwarzacz z RockBoxem zagra najlepiej z Xearsami?

 

Nie wiem czy na nano 1/2 jest jakiś RB nie pamiętam, bo ogólnie nie interesuje się iPodami, lecz ładnie grają i pasują do takich słuchawek jak Xears, jeśli nie nano to na przykład toucz 1 lub 2? Chociaż zdaje mi się, że opinie które czytałeś mogą być przesadzone co do clip+, chyba nie będzie zamulenia, aczkolwiek nie będzie to mega dynamiczny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności