Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jest fanem brzmienia Superlux'ów, ceni sobie je naprawdę wysoko to wymiana kabla jest naturalnym krokiem. W przypadku sprzedaży słuchawek, przy odrobinie kreatywności i zdolnosci manualnych można kabel wymienić z powrotem na oryginalny, a nowy sobie zachować do kolejnych słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL-ki mają duży potencjał wymiana kabla(zwłaszcza na tak dobrze zrobiony :) ) wnosi sporo zalet a to że kosztuja grosze to chyba lepiej? :)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie różnica jest aż tak znacząca? : )

 

Moje po parudniowym grzaniu zagościły na bańce trochę dłużej. Trochę się uspokoiły - wokale już nie świdrują uszu chociaż jeszcze momentami słychać syczenie. Ogólnie jest bardzo przyjemnie ale jak po chwili zakładam na głowe HD380 to zauważam przepaść... SL są słuchawkami nastawionymi na przyjemność a HDki na brutalna analizę. Ale SLe zapewne będę męczył teraz częściej bo na szczęście nie izolują prawie wcale : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obsłuchaniu wstępnym HD681 myślałem że Senki HD380 polecą w odstawkę... do czasu aż do nich wróciłem i ten bas mnie znów chwycił za serce. To jest tak że Luxy grają zwyczajnie, relaksująco i po prostu fajnie. Za to Senki są trudne ale jak się je polubi to mają tą pikanterię. Coś jak porównać VW Passata i Alfę 159, Passat to spokój i poprawność do bólu a Alfa jest kapryśna ale ma w sobie specyficzny smaczek jak się przymknie oko na humorki.

 

BTW, z chęcią bym posłuchał HD668 i zobaczył jak się do HD681 mają.

Edytowane przez 4ndr3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po posłuchaniu 668b... sprzedałem moje hd380pro ;) Co lepsze z każdym dniem superluxy coraz bardziej mi się podobają.

W przyszłym tygodniu wymienie im kabelek na conducfila, który został mi jeszcze po rekablowaniu CAL! Mam też trochę weluru i gąbki więc spróbuję zmajstrować nowe pady na miejsce tych koszmarków z gumowej nibyskóry biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze z każdym dniem superluxy coraz bardziej mi się podobają.

 

Z każdym dniem coraz bardziej się wygrzewają :lol:

 

Ja mam superluxy i już raczej nie szukam innych słuchawek. Wiem, że są jeszcze fajne rebrandy gdzieś tam w świecie, oraz genialne słuchawki w średniej półce cenowej, ale SL dają to co słuchawki powinny dawać. O tuningu też myśle, ale narazie chce nacieszyć się nimi takimi jakimi są, a potem będzie turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Syler o tą średnicę mi chodzi. Sennki po prostu wiercą bańkę gitarami czego w SLach nie ma. Za to dźwięk SLów jest dużo mniej męczący zatem maratony w słuchawkach na pewno przyjemniej się będzie pokonywało w Superluxach.

 

Te słuchawki idealnie leżą mi na głowie blink.gif Zakładam i zapominam. Pierwszy raz nie musiałem się przyzwyczajać do sprzętu bo leży perfekcyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na swoje Allesandro. Zobaczymy co to cudo potrafi :)

 

Allesandro to rebrandy Alessandro czy tylko literówka ;)?

 

Myślę, że podział na słuchawki analityczne i funowe, jest bardzo sztywny i czasem nie sposób nim cokolwiek określić.

 

HD380 funowe na pewno nie są choć ja czerpie z nich Fun. ;)

 

MS1i nie są z kolei analityczne choć szczególików mają więcej niż HD380 i SL668B

 

A SL668B dla mnie nie są ani takie ani taki. Najbardziej odpowiada mi określenie monitorowe, z lekkim FUNem. Dlatego, że grając lekko i szczegółami to dźwięk zachowują pełny i spójny. Tak więc to nie będzie deszcz ostrych igieł, natomiast przyjemność czerpana w takim jazzie z kontrabasu i wybrzmiewania do szczególików talerzy. HD380 są bardziej szczegółowe ale przy tym też bardziej analityczne, chude w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności